Noderīgi padomi

Portatīvie datori studentiem: kuru izvēlēties?

Liela portatīvo datoru izvēle
23 08 2019
studenti izmanto portativos datorus

Nav pārsteidzoši, ka šajos tehnoloģiju laikos studenti nevar iztikt bez portatīvā datora - ar šo ierīci viņi var veiksmīgi izpildīt nepieciešamos uzdevumus un daudz vairāk iesaistīties visā mācību procesā. Tomēr šajā gadījumā ir daudz grūtāk izlemt, kurš portatīvais dators jums būs piemērots - lai atvieglotu jums lēmuma pieņemšanu, ir dažas pamatprasības, ko ieteicams ievērot.

Portatīvā datora pamata specifikācijas

Uzsākot meklēšanu, jūs vispirms sastapsieties ar dažādiem datora iestatījumiem - meklējot studentiem vispiemērotāko modeli, jums jākoncentrējas uz šādām specifikācijām:

 • Procesors. Šajā gadījumā jāņem vērā divi aspekti: procesora ātrums un kodolu skaits. Abos gadījumos vairāk nozīmēs labāk - ar procesora ātrumu, kas mazāks par 1,0 GHz, students datoru varēs izmantot tikai pamata uzdevumiem, savukārt pāris reizes ātrāki modeļi nodrošinās lielākas iespējas. Kodolu ziņā -  divi veiks visvienkāršākos darbus, četri ļaus spēlēt spēles vai veikt grūtākus uzdevumus. Tikmēr seši vai vairāk noderēs tiem, kuri veic daudz sarežģītāku, profesionālu darbu un nevēlas ierobežot savas iespējas.


 • Cietais disks. Mūsdienās tirgū dominē HDD un SSD cietie diski, tāpēc jums būs jāizlemj par piemērotāko tipu. Vissvarīgākais ir tas, ka SSD ir ātrāki, bet dārgāki, savukārt HDD modeļi var piedāvāt vairāk atmiņas par tādu pašu cenu, taču tiem būs ievērojami zemāka veiktspēja. Risinājums šajā gadījumā ir atkarīgs no studiju jomas: ja jāstrādā ar sarežģītām programmām, vairāk ir vērts koncentrēties uz ātrumu, bet, ja students veic tikai rutīnas darbus, šo vietu var ietaupīt.


 • Operatīvā atmiņa (RAM). Jo vairāk atmiņas būs šim datoram, jo ātrāk tas darbosies, taču tas prasīs arī lielākas investīcijas. Domājams, ka studentam vajadzētu būt pietiekami ar 4 GB RAM, bet, ja esat cītīgs spēlētājs vai grafikas un video apstrādes entuziasts, jums noteikti jāmeklē portatīvais dators ar 6 GB vai lielāku RAM.

 • Videokarte. Šī portatīvā datora komponente ir atbildīga par video apstrādi, tāpēc noteikti paturiet to prātā - šajā gadījumā vissvarīgākais ir kartes un procesora atmiņas tips. Ja students veic tikai ikdienas uzdevumus, pietiks ar lētāku integrētu grafisko karti ar 512 MB atmiņu. Tomēr, ja jums būs dators iespaidīgu spēļu un citu grafikas darbu veikšanai, daudz labāk ir izvēlēties neintegrētu (diskrētu) videokarti ar vienas vai divu GB procesora atmiņu.

Kādam mērķim tiks izmantots portatīvais dators?

Pat ar visām funkcijām var būt grūti izdarīt galīgo izvēli, tāpēc ieteicams padomāt, kādam mērķim portatīvais dators tiks visbiežāk izmantots. Runājiet ar studentu un izlemiet, vai dators būs paredzēts tikai vienkāršiem uzdevumiem vai sarežģītākām lietojumprogrammām un spēlēm, lai palīdzētu jums atrast pareizās specifikācijas.

Vienkāršiem uzdevumiem

Tīmekļa pārlūkošanai, e-pastam, sabiedriskiem mērķiem, elementārai rakstīšanai vai skaitļošanas lietojumprogrammām pietiks ar šādām specifikācijām:

 • Procesora tips: Intel Core i3
 • Cietais disks: SSD, 128 GB
 • Atmiņas lielums (RAM): 4 GB

Sarežģītākiem darbiem vai spēlēm

Spēļu entuziastiem un tiem, kas strādā ar jaudīgākām (bet ne visspēcīgākajām) lietojumprogrammām, būs vajadzīgas šādas specifikācijas:

 • Procesora tips: Intel Core i5
 • Cietais disks: 1 TB HDD un 128 GB SSD. Gan vienā ierīcē: HDD tiek izmantota kā lētāka, bet lielāka atmiņa, gan SSD tiek izmantots ātrumam, jo ieteicams glabāt visas lietojumprogrammas.
 • Atmiņas lielums (RAM): 8 GB
 • Videokarte: NVIDIA GeForce GTX 1050

Lūdzu, ņemiet vērā, ka portatīvo datoru tagad var nokomplektēt atsevišķi, tāpēc jūs varat izvēlēties nepieciešamās specifikācijas un vienlaikus nepārmaksāt par nevajadzīgām funkcijām. Internetveikalā 220.lv atradīsiet plašu portatīvo datoru izvēli - šeit jūs varēsiet tos iegādāties ar izdevīgiem nosacījumiem.

Pircējiem patika šis ieraksts

4.8/5
4 Klientu vērtējumi

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?

Pigu grupa:
Internetinė parduotuvė E pood Kaledos.lt

© 2003-2020 SIA „Pigu Latvia“ | 220.lv ™
Bez SIA „Pigu Latvia“ atļaujas aizliegts kopēt un izplatīt mājas lapā iekļauto informāciju.