Noderīgi padomi

Pusbāra krēsla augstums – kā izvēlēties pareizo produktu savām mājām

Plaša izvēle virtuves krēsliem
17 06 2020
stiligi pusbara kresli pie virtuves letes plasa balta virtuve

Lielas bāra letes izvietošana virtuvē, kas tiek devēta arī par salu – ir ne tikai moderns, bet arī ļoti ērts risinājums. Taču ļoti bieži, lai izveidotu īstu komforta zonu, Jums var nākties saskārties ar dažādiem šķēršļiem. Piemēram, iegādāties kvalitatīvus, Jūsu dzīvesveidam atbilstošus pusbāra krēslus. Zemāk ir 5 padomi par to, kam ir jāpievērš uzmanība, pērkot šos krēslus.

Pusbāra krēsla augstums – kā izvēlēties?

Pusbāra krēsli atšķiras no parastajiem bāra krēsliem ar savu augstumu. Pusbāra krēsli parasti medz būt 60–65 cm augsti, savukārt bāra krēslu augstums parasti ir – 65–90 cm. Pēc individuāliem pasūtījumiem dažreiz tiek izgatavoti bāra krēsli, kas ir pat vēl augstāki par šiem rādītājiem. 


Vispirms izmēriet savas bāra letes augstumu un apskatiet zemāk esošo tabulu. Pusbāra krēslam ir jābūt tādam, lai Jums būtu ērti ņemt uz bāra letes esošos priekšmetus un atspiesties pret bāra leti ar elkoņiem. Ja pie bāra letes sēdošo personu augums ir ļoti atšķirīgs – meklējiet pusbāra krēslus, kuru augstumu ir iespējams regulēt

Starp krēslu un bāra leti vajadzētu palikt apmēram 20–30 cm brīvas vietas kājām

Novērtējiet arī kopējo krēsla augstumu, ka arī, cik daudz vietas ir Jūsu mājās. Pusbāra krēslus-taburetes būs iespējams viegli nolikt zem bāra letes. Krēsli ar atzveltnēm un roku balstiem būs augstāki un tos tik viegli paslēpt nebūs iespējams.

Bāra letes augstums Kāds krēsls Jums ir nepieciešams Krēsla augstums
90–100 cm Pusbāra krēsls 60–65 cm
100–110 cm Bāra krēsls 65–90 cm
> 110 cm Ļoti augsts bāra krēsls > 90 cm

Saskaitiet, cik krēslu Jums būs nepieciešams

Izmēriet sava bāra letes garumu – vienam krēslam ir nepieciešams 55 cm platums. Ja Jūs ikdienā ēdat un atpūšaties pie bāra letes – nesaspiediet krēslus tuvu vienu pie otra. Cilvēkiem būs ērtāk, ja sānos būs vairāk vietas. Bet, ja viesi sēž uz krēsliem un vienkārši malko dzērienus, Jūs varat novietot krēslus tuvāk vienu pie otra – tad pie Jūsu bāra letes būs iespēja apsēsties kuplākam cilveku skaitam. Starp pusbāra krēsliem parasti atstāj 15 cm atstarpi. Ja krēsli griežas riņķī, atstarpei ir jābūt lielākai – 20 cm.

Izlemiet, cik lielu komfortu Jūs sagaidat

Ir dažādu veidu pusbāra krēsli – taburetes, krēsli ar atzveltni un rokas balstiem un pat visreālākie krēsli. Izvēloties to veidu, apsveriet, cik lielu komfortu Jūs no šiem krēsliem sagaidat. Ja pusbāra krēsli būs paredzēti viesiem, lai sēdētu ballītēs vai vakariņās – izvēlieties krēslu bez atzveltnes vai ar ļoti zemu atzveltni. Jūsu sarunas ar ģimeni vai draugiem padarīs vēl ērtākas ar riteņiem aprīkoti pusbāra krēsli – sēžot šādos krēslos ir ļoti ērti sarunāties ar apkārtējiem cilvēkiem.


Tomēr, ja Jūs apsēžaties ēst pie bāra letes, ilgi runājiet un atpūtieties – Jums noteikti vairāk patiks ērtāki krēsli. Tie ir ar augstāku atzveltni un roku balstiem. Varat arī izmēģināt mīkstus, vēl platākus krēslus. Šie pusbāra krēsli ļaus Jums ērti atpūsties.


Vēl viena detaļa, bez kuras būtu grūti iedomāties pusbāru krēslus – ir kāju balsts. Šīm balstam neesot Jums būs grūtāk apsēsties un piecelties no sava krēsla. Bez kāju balsta būs arī neērti turēt kājas, sēžot pie bāra letes. 

Izvēlieties sev piemērotākos materiālus

Pusbāra krēsli parasti tiek izgatavoti no koka. Tam ir – tradicionāls izskats un stingrība. Labi pusbāra krēsli tiek izgatavoti no cietas, izturīgas koksnes, piemēram, dižskābarža vai bērza. Ja esat mūsdienīgas estētikas meklējumos, pievērsiet uzmanību plastmasas vai metāla krēsliem. Plastmasas krēsli ir daudz vieglāki un tie medz būt visdažādākās formās. Savukārt metāla – būs stiprāki un varēs izturēt daudz lielāku slodzi. Krēsli, kas ir pārklāti ar gobelēnu vai ādu nodrošinās vēl lielāku komfortu.