Noderīgi padomi

Rūpes par dažādām sejas zonām: kas Jums jāzina?

Kosmētika sejai plašā izvēlē
03 09 2020
jauna sieviete izmanto sejas kremu un smaida

Mēs visi esam dzirdējuši par dažādiem ādas tipiem, kuriem nepieciešama atšķirīga kopšana. Tomēr ir jānošķir arī sejas zonas, kuras nomoka dažādas problēmas. Šī situācija visbiežāk sastopama jauktas ādas īpašniekiem, taču būtībā šī informācija būtu jāzina ikvienam, kurš vēlas pienācīgi rūpēties par savu seju. Mēs esam izdalījuši, kādas ir galvenās sejas zonas un kā katra no tām ir jākopj.

T zona

Šī sejas zona sastāv no pieres, deguna un zoda - tā aizņem lielāko mūsu sejas daļu. Tā bieži ir taukaina, pilna ar netīrumiem un dažreiz pat ar pūtītēm un paplašinātām porām, tāpēc minētajai zonai ir jāpievērš pastiprināta uzmanība. Daži noderīgi padomi: 

  • Pievērsiet īpašu uzmanību mazgāšanas līdzekļa izvēlei. Vislabāk šai zonai būs piemēroti gēli vai produkti, kuru pamatā ir putas, kuras ir iespējams vieglāk un dziļāk absorbēt ādā. Izvairieties no taukainiem, krēmveida tekstūras tīrīšanas līdzekļiem.


  • Regulāri lietojiet sejas toniku. Tas palīdzēs samazināt eļļas pārpalikumu un nomierināt ādu pēc tās attīrīšanas. Ja šajā sejas zonā rodas pūtītes, ir vērts izvēlēties spēcīgākus produktus - piemēram, bagātinātus ar salicilskābi. Toniku var lietot divas reizes dienā: pēc dušas un pirms gulētiešanas. 

sieviete izmanto toniku sejai uz vates tampona, lai attiritu seju

  • Lietojiet sejas masku reizi nedēļā. Ja vaigi ir sausāki, vislabāk to uzklāt tikai uz T zonas. Visefektīvākie šajā gadījumā būs produkti, kas bagātināti ar māliem, aktīvo ogli vai tējas koka eļļu - īpašu uzmanību pievērsiet taukainai, pūtītēm pakļautai ādai.

  • Izmēģiniet poru tīrīšanas sloksnes. Šie pasākumi samazinās poras un palīdzēs novērst melno poru problēmu. Tiesa, ja nevēlaties pārāk kairināt ādu, pēc lietošanas notīriet to ar toniku un pēc tam barojiet to ar mitrinošu krēmu.

sieviete izmanto plaksteri deguna adas poru attirisanaisieviete izmanto uz pieres ogles plaksteri poru attirisanai

  • Regulāri skrubējiet ādu. Tas ir viens no efektīvākajiem veidiem, kā noņemt lieko tauku daudzumu. Īpašus pasākumus ieteicams veikt apmēram divas vai trīs reizes nedēļā.


Acu zona

Šī ir jutīgākā un plānākā sejas zona. Lai izvairītos no dehidratācijas, pirmajām grumbām un citām līdzīgām problēmām, Jums jāpatur prātā šāda informācija:

  • Pievērsiet īpašu uzmanību mitrināšanai. Tas ir tas, kas palīdzēs novērst pirmās grumbas. Tiesa, tā kā šī zona ir īpaši jutīga, parastais mitrinošais sejas krēms tam var būt par stipru, tādā gadījumā noderēs īpaši šai sejas zonai izstrādāti produkti.