Noderīgi padomi

Sienu dekori - 15 idejas

Mājas interjera elementi plašā izvēlē
05 10 2020
vieistaba pastelkrasas ar akmens sienas imitaciju un roza kreslu

Radoši dekorētas sienas būtiski maina visu mājas vidi. Istaba ar skaisti izvietotām mēbelēm un atbilstošām lampām neradīs tik lielu mājīgumu kā pareizi izvēlēti rotājumi. Atbrīvojiet iztēli, ierāmējiet ģimenes fotoattēlus, pakariet milzīgu spoguli vai izlīmējiet vienu no sienām ar iespaidīgām fototapetēm. Tiem, kas meklē idejas, mēs esam sagatavojuši pat 15 veidus, kā piešķirt dzīvību mājas sienām. 

dekorativas sienas majas interjera

1. Gleznu galerija

Interjeram nekas nepiešķir vairāk personības kā gleznas, kas atspoguļo mājas īpašnieka stilu. Piekariet iecienītākās fotogrāfijas, apvienojiet tās ar gleznām un citiem mākslas darbiem. Izvēlieties vienkāršus, stingrus dažāda izmēra rāmjus, bet vienā krāsā, vai vienkārši pakariet pēc iespējas vairāk dažādu formu, izmēru un nokrāsu atbilstošus rāmjus.

gleznas ramjos uz sienas

Lai radītu ilūziju par lielāku telpu, pakariet gleznas līdz griestiem. Padoms: pirms pakarināt attēlus, novietojiet tos visus uz zemes tā, kā vēlaties, lai tie izskatās pie sienas pēc tam pakāpieties augstāk un pārliecinieties, vai izkārtojums Jums patiešām patīk.


2. Spogulis

Šī dekoru detaļa būs ne tikai praktiska, bet arī vizuāli palielinās Jūsu istabas telpu. Spoguļi lieliski atstaro gaismu, tāpēc telpā būs vairāk gaismas. Pakariet vienu lielu vai izvēlieties dažus mazākus spoguļus, kurus varat apvienot ar citiem sienas rotājumiem.

liels spogulis uz sienas istaba ka interjera elements

3. Piekaramie plaukti

Sienu rotājumi var būt arī praktiski. Ja Jums nav daudz vietas, kur Jūs varētu salikt jaukus sīkumus, apsveriet iespēju pakarināt plauktus. Internets ir pilns ar idejām, kā stilīgi izvietot dažādas lietas.

piekaramie plaukti ar detalam pie sienasnelieli koka plaukti pie sienas

4. Augu siena

Ja meklējat interesantākas iespējas un mīlat augus, ieskatieties augu gleznās un sienās. Šāda siena izskatīsies iespaidīgi jebkurā mājas stūrī.

vertikali augi pie sienas virs divana

5. Tāfele

Sienas rotāšana nekad nav bijusi tik vienkārša. Ja māja ir moderna vai Jums ir bērni, kuriem īpaši patīk zīmēt - pārvērtiet vienu no sienām par vietu, kur to varat izdarīt, neierobežojot sevi. Veikalos var atrast īpašas krāsas vai uzlīmes, kuras, uzklātas uz sienas, ļaus zīmēt ar krītu vai flomāsteri.

melna tafele ar ziemejumiem uz sienas

6. Sienas uzlīmes

Tas, iespējams, ir vienkāršākais veids, kā ātri atjaunināt mājas interjeru. Tagad izvēle ir īpaši liela.

sienas uzlimes ka interjera elementsuzlime pasaules karte sienai ka dekors

Var atrast nelielu gleznu reprodukcijas, dažādus modeļus un formas. Padoms: ja sienas uzlīmes izvietosiet uz sienas, uz kuras jau karājas gleznas, varat uzlīmēt uzlīmi, tas ir, pakārt rāmi pie sienas bez stikla.


7. Dažādi rotājumi pie sienas

Kurš izlēma, kam ir vieta un kam nav vietas uz sienām? Ja Jums ir interesanti aksesuāri vai citi mīļi sīkumi, ko atvedāt no ceļojumiem vai saņēmāt kā dāvanas - izrotājiet ar tiem sienas. Sienas dekoru priekšmeti var būt visnegaidītākie. Pat vasaras cepure, kas pakārta īstajā vietā, var izskatīties lieliski.

sienas noformesana ar cepurem un citam ikdienas mantam

8. Dekoratīva krāsošana

Ja Jums patīk minimālisms un nevēlaties gleznojumus uz sienām, bet baltas sienas Jūs neaizrauj - apsveriet ideju par dekoratīvo sienu. Dažādi raksti tiek veidoti, nevienmērīgi uzklājot krāsu ar otu dažādos virzienos.

dekorativa gleznosana uz sienam vannas istaba

9. Akmens siena

Interjera sienas dekors kļūst arvien atvērtāks netradicionāliem risinājumiem. Ne tikai vecās mājās, kur autentiskumam tiek atstātas ķieģeļu vai akmens sienas, bet arī dekoratīvos jaunos mājokļos arvien vairāk tiek izmantots dekoratīvais akmens.

akmens siena istabamaksligs akmens sienas dekoram istaba

10. Dabiskums

Ja māja ir minimālistiska, ir daudz koka rotājumu un augu, lielisks rotājumu veids - koka dēļi. Jūs varat tos izmantot, lai dekorētu sienas, teiksim, blakus Jūsu dīvānam, vai izvēlieties divas sienas, lai vizuāli nošķirtu vienu telpas zonu no pārējām.

koka siena telpas interjera

11. Tapetes

Ja visas istabas sienas ir nokrāsotas, vienu no tām varat izlīmēt ar Jūsu izvēlētām tapetēm. Pret šādu akcentu sienu novietojiet mājīgu atpūtas zonu, novietojiet dīvānu vai gultu.

vintazas tapetes istaba

12. Fototapetes

Ja meklējat interesantāku fona variantu - izvēlieties fototapetes. Pielāgojot tās interjeram, Jūs varat izveidot īpaši stilīgu vidi.

vienas sienas noformesana visistaba ar fototapetem