Noderīgi padomi

Skrejritenis pusaudzim - kā izvēlēties atbilstošāko, kādi drošības pasākumi jāievēro?

Plaša izvēle divriteņu skrejriteņiem
16 03 2020
meitene brauc ar skrejriteni pa pilsetu

Bērniem augot, viņu kāre pēc piedzīvojumiem kļūst arvien lielāka. Viņi sāk meklēt aktivitātes, kas apmierina viņu zinātkāri un paplašina robežas. Skrejritenis noteikti ir tas, kas apmierina abas šīs prasības. 

Sen ir pagājuši laiki, kad skrejriteņi bija piemēroti tikai mazākiem bērniem. Šobrīd tie aktuāli arī pusaudžu vidū. Tomēr jāņem vērā, ka pusaudzim tas ir kas vairāk nekā tikai pārvietošanās līdzeklis. Viņš to, visticamāk, vēlēsies izmantot pilnīgi jaunā līmenī, veicot lēcienus un trikus. Kā vecāks Jūs varat atbalstīt kāri pēc piedzīvojumiem, iegādājoties savai atvasei piemērotu skrejriteni. 

Svarīgi, lai skrejritenis ne vien rada prieku, bet ir arī drošs braucamais. Un tikai labākie pusaudžu skrejriteņi spēj apmierināt abas šīs prasības. Turpinājumā daži apsvērumi, kas Jums palīdzēs izvēlēties piemērotāko risinājumu. 

Svarīgākie kritēriji, izvēloties skrejriteni pusaudzim 

Nepietiek vien ar to, ka Jūs aizejat uz tirdzniecības vietu vai apmeklējat veikalu tiešsaistē, un izvēlaties skejriteni, kas labi izskatās vai iekļaujas Jums vēlamajā cenu kategorijā. 

Pirms tam jāizvērtē vairāki kritēriji. 

Svara ierobežojums 

Skrejriteņa svara ierobežojums ir būtisks faktors, kas jāņem vērā. Vienkārši pārliecinieties, ka Jūs izvēlaties pietiekami izturīgu skrejriteni, kas spēs noturēt Jūsu pusaudža svaru. 


Materiāls 

Vēl viens kritērijs, kas jāizvērtē, ir skrejriteņa materiāls. Lai arī skrejritenim jābūt izturīgam, tam jābūt arī salīdzinoši vieglam. Labākie skrejriteņi ir izgatavoti ar izturīgiem alumīnija sakausējumiem un tērauda. Tie būs labs ilgtermiņa ieguldījums. 

Tiek uzskatīts, ka smagākie skrejriteņi ir izturīgāki. Tomēr liels svars var sagādāt grūtības, ja jaunietis ar skrejriteni veiks trikus un leks. Tātad - svarīgi izvēlēties tādu, ko viegli pārvaldīt. 

Izvēle starp elektrisko un parasto skrejriteni 

Nākamais aktuālais jautājums - izvēlēties parasto vai elektrisko skrejriteni? Elektriskais skrejritenis var būt ļoti parocīgs un stilīgs braucamais, tomēr to vajadzētu izvēlēties vien tad, ja ar to plānots vien pārvietoties, nevis veikt trikus. Ja Jūsu atvase kāro ar skrejriteni lekt no lielākiem augstumiem vai veikt citus trikus, labāk izvēlēties kādu no triku skrejriteņu modeļiem


Riteņu tips

Riteņi ir galvenā skrejriteņa sastāvdaļa. Braucamajam vajadzētu labi ripot, pretējā gadījumā tas nenesīs cerēto prieku - neatkarīgi no tā, cik labas iemaņas ir braucējam. Lēti, zemas kvalitātes riteņi ir bieži sastopami. Uzmanieties! Gumijas riteņi ir labāki, jo tiem ir lielāka vilce un tie ir izturīgāki nekā vairums citu materiālu, no kā mēdz būt izgatavoti skrejriteņi.