Noderīgi padomi

Aizraujošas spēles ballītēm, kas vakaru padarīs neaizmirstamu

26 10 2020
draugu kompanija megina uzminet, kas ir rakstits uz pieres

Neatkarīgi no tā, vai organizējat ballīti nelielā draugu lokā, vai lielākā kompānijā, kurā visi savā starpā vēl nav pazīstami, svarīgi jau laikus atrast viesību spēles, kas noderēs viesu iekustināšanai, izklaidēšanai un lielisku atmiņu radīšanai. 

Šajā rakstā esam apkopojuši vairākas spēļu idejas, kas noderēs dažādu sanākšanu paspilgtināšanai.

Iepazīšanās spēles

Ikviens no mums ir bijis kādā saviesīgā pasākumā, kur sanākuši cilvēki, kas ne vienmēr savā starpā ir pazīstami, tādēļ, lai visiem būtu jautri, un nenotiktu tikai sēdēšana pie galdiem, vakaru var sākt ar jautrām iepazīšanās spēlēm jeb "ledlaužiem". 

Lūk, dažas idejas, kuras varat izmēģināt:

Kas es esmu?

Katram dalībniekam uz muguras piestiprina lapiņu, kurai uzrakstīts kāds pazīstams personāžs (piemēram, Zirnekļcilvēks, Renārs Kaupers, Ziemassvētku vecītis un tamlīdzīgas idejas). 

Noteikumi ir sekojoši: staigājot apkārt pa telpu, jāvaicā citiem viesiem jautājumi, lai atminētu savu personāžu, taču uz jautājumiem citi drīkst atbildēt tikai ar "Jā" vai "Nē".

Otrās pusītes

Šī spēle būs jautra, ja pasākumā ir salīdzinoši daudz cilvēku, kā arī sievietes un vīrieši ir līdzvērtīgā skaitā. Vadītājam jau iepriekš ir jāsagatavo lapiņas ar pasaulē pazīstamu pāru vārdiem, piemēram, uz vienas lapiņas Bonija, uz otras - Klaids, vai Sarkangalvīte un Vilks, Baraks Obama un Mišela un Obama un tamlīdzīgi. 

Spēles vadītājs dāmām izdala viena pāra puses dalībnieku lapiņas un kungiem - otru. Tiek dots noteikts laiks, piemēram, 30 minūtes vai viss vakars, lai, runājoties ar viesiem, atrastu savu "otro pusīti". 

Pēc tam var arī svinīgi iepazīstināt šos pārus, saucot tos pa vienam priekšā, kā arī visus "jaunos pārus" var aicināt kopīgi nodejot pirmo deju.

Lielais loms

Spēlei nepieciešami 2 komandas, un katrai no tām - savs kapteinis. Viņiem jāizveido komanda ar septiņiem cilvēkiem. Katra komanda nostājas ap zālē noliktu krēslu, un vadītājs saka "Atnesiet man...(šeit var minēt dažādus priekšmetus, piemēram, brilles, telefonu, vīna glāzi, krēslu ar četrām kājām un tamlīdzīgi)". 

Katrai komandai pēc iespējas ātrāk jāatrod zālē nosauktais priekšmets (arī novelkot to citiem viesiem, ja nepieciešams, taču ne no sevis), un jānoliek uz krēsla. 

Spēles bērniem

Ja svinībās ir gan pieaugušie, gan bērni, vai arī tikai bērni, noteikti vajadzētu rast idejas, kā ar izklaidēt mazos ķiparus. Lūk, dažas interesantas spēles, kuras ļaus aizraujoši pavadīt laiku.

meitene izvilka abolu no udens

Dullais desmitnieks

Šo spēli var spēlēt ne vien bērni, bet arī pieaugušie. Dalībniekiem tiek doti dažādi interesanti uzdevumi, piemēram, uz grīdas ir spalviņa, kas jāizpūš cauri vārtiem, jāiemet kārtis tālāk noliktā cepurē vai jāsamet riņķi un statīva, minūtes laikā jāietinas tualetes papīra rullī un tamlīdzīgi. 

Idejas un uzdevumu sarežģītību var pielāgot spēlētāju vecumam. 

Ceļotāju spēle

Lai spēlētu šo spēli, vispirms visi dalībnieki sadalās pa divi un nostājas viens otram pretī, veidojot divas līnijas. Viens no dalībniekiem stāvēs uz vietas, bet otra bērna uzdevums ir saukt lietas, kuras vajadzīgas, dodoties ceļojumā, turklāt nedrīkst atkārtoties. Katra nosauktā lieta ļauj pavirzīties pretī savam pāriniekam par vienu soli. 

Uzvar tas, kurš pirmais sasniedz pārinieku. Spēlē var mainīties vietām, kā arī uzdot minēt lietas par citām tēmām. 

Aste sprukās

Visiem spēles dalībniekiem jānostājas garā rindā, vienam aiz otra, uzliekot rokas priekšā stāvošajam uz pleciem vai gurniem. Mūzikas pavadībā tiem dalībniekiem, kas atrodas čūskas "galvā" jeb priekšā, jācenšas noķert "astē" esošo spēlētāju. Kad tas izdarīts, beigās esošais bērns nostājas priekšā, un spēle turpinās. Spēle būs vēl jautrāka, ja mēģināsiet ķeršanu veikt, pārvietojoties tupus.

Spēles pieaugušajiem

Jautrā stafete

Divi spēlētāji nostājas blakus, un viņiem ap vidukli ir apsieta aukla, no kuras starp kājām karājas vēl viena aukla ar ābolu galā. Ābolam nevajadzētu skarties pie zemes, vēlams, lai tas ir potīšu līmenī vai nedaudz augstāk. 

Katram dalībniekam priekšā, uz grīdas, ir sērkociņu kastīte, kuru pēc starta signāla ar tupjošām un cita veida kustībām, neizmantojot rokas vai kājas, ar ābola palīdzību jāaizstumj sērkociņu kastīte līdz mērķim. Smiekli un jautrība garantēta.

Balonu spridzināšana

Spēles dalībnieki sadalās divās komandās, un ieteicams, lai katrā no tām vīrieši un sievietes būtu vienādā skaitā. Sievietēm ap gurniem apsien diegu, kuram piestiprināts balons, ko novieto aizmugurē. 

Dāmas stāv kolonnā viena aiz otras pie krēsla, un otrā kolonnā tālāk aizmugurē stāv kungi. Katrs vīrietis pa vienam ar ieskrējienu cenšas dāmai pie dibena piestiprināto balonu saplēst, neizmantojot palīginstrumentus vai rokas. Uzvar tie, kas pirmie saspridzinājuši visus balonus.

Knaģu spēle

Šī būs jautra un amizanta spēle ballītei, kad viesi jau iepazinušies nedaudz tuvāk. Spēlē būs nepieciešami vairāki dalībnieku pāri (puisis + meitene), un vienam no viņiem tiks aizsietas acis, bet otram pa visu ķermeni uz apģērba sasprausti veļas knaģi. 

Dalībnieks, kuram aizvērtas acis, vadoties tikai pēc taustes centīsies šos knaģus nolasīt. Uzvarētāju nosaka pēc tā, kurš pirmais nolasa visus knaģus.

Mēmais šovs

Šī ir viena no populārākajām ballīšu spēlēm, kas patīk gan bērniem, gan pieaugušajiem un noder dažādos pasākumos. Taču, ja vēlaties spēli padarīt interesantāku, klasisku vārdu vietā varat likt dalībniekiem rādīt un minēt, piemēram, vārdu savienojumus, filmu vai dziesmu nosaukumus!

memais sovs ballite

Populārākās galda spēles bērniem un pieaugušajiem

Ja plānojat rīkot dzimšanas dienas ballīti mājās vai citur un vēlaties izklaidēt savus ciemiņus, vai arī meklējat praktisku dāvanu, talkā vienmēr var ņemt dažādas aizraujošas galda spēles pieaugušajiem un bērniem, kas garantēs jautrību, smieklus un patīkamas emocijas visa vakara garumā. 

Lūk, dažas no populārākajām spēlēm, kas iecienītas gan pie mums, gan citās valstīs, un ir pieejamas interneta veikalā 220.lv, lai Jūs varētu iegādāties tās kā dāvanu sev vai citiem:

Exploding kittens

Aizraujoša spēle (angļu valodā), kurā var piedalīties līdz pieciem cilvēkiem, sākot no astoņu gadu vecuma. "Exploding kittens" ir gluži kā krievu rulete, tikai ar kaķēniem. Katrs dalībnieks velk kārtis, un, ja tiek pacelta eksplodējošā kaķēna kārts, raunds tiek zaudēts. Tāpat kavā ir arī dažādas citas kārtis, kas padarīs spēlēšanu adrenalīna un jautrības pilnu.

Uno

Šī, iespējams, ir viena no pasaulē zināmākajām ballītes spēlēm, kas piemērota spēlēšanai no septiņu gadu vecuma, kompānijā līdz 10 cilvēkiem. Galvenais uzdevums ir būt gudram un ātri reaģēt, liekot kārtis galda vidū ar tādas pašas krāsas vai cipara skaitli. 

Jo ātrāks temps, jo aizraujošāka spēlēšana, un, protams, beigās, kad rokās palikusi viena kārts, jāatceras iesaukties "Uno!". Interneta veikalā 220.lv spēle pieejama dažādās versijās un tematikās.

Mafia

Šī komandas spēle patīk gan bērniem, gan pieaugušajiem, turklāt tā būs lieliska izklaide gan ballītēs, gan arī, pavadot laiku ar ģimeni un draugiem mājās. Šajā spriedzes pilnajā detektīvu žanra spēlē ir daudz nervus kutinošus elementus, tādēļ tā ieteicama spēlētājiem no 15 gadu vecuma. 

Noteikumi ir rūpīgi jāizpēta, lai zinātu, kā pareizi spēlēt, jo Mafija ietver vairākas nianses, kas jāzina. Pamata ideja ir tā, ka pilsētas iemītniekiem apnikusi vietējā mafija, un viņi nolemj darīt visu iespējamo, lai mafijas dalībniekus ieliktu cietumā, taču arī viņi nesnauž un kaļ plānu iedzīvotāju iznīcināšanai.

Šo un vēl citas populārākās galda spēles iespējams iegādāties pie mums, 220.lv.

Ceram, ka Jums šīs idejas noderēs lieliskas atmosfēras radīšanai ballītē mājās vai citur!

Pircējiem patika šis ieraksts

5/5
3 Pircēju vērtējumi

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?

Internetinė parduotuvė E pood Kaledos.lt

© 2003-2021 SIA „Pigu Latvia“ | 220.lv ™
Bez SIA „Pigu Latvia“ atļaujas aizliegts kopēt un izplatīt mājas lapā iekļauto informāciju.