Noderīgi padomi

Aizraujošas spēles atmiņā paliekošām ballītēm

19 05 2023
draugu kompanija megina uzminet, kas ir rakstits uz pieres

Neatkarīgi no tā, vai organizējat ballīti nelielā draugu lokā, vai lielākā kompānijā, kurā visi savā starpā vēl nav pazīstami, svarīgi jau laikus atrast jautras viesību spēles. Tās noderēs viesu iekustināšanai, izklaidēšanai un lielisku atmiņu radīšanai. Šajā ceļvedī esam apkopojuši vairākas spēļu idejas, kas noderēs jautras ballītes rīkošanai!

Iepazīšanās spēles

Ikviens no mums ir bijis saviesīgā pasākumā, kur ne visi sanākušie savā starpā ir pazīstami. Tādā gadījumā vakaru būtu lietderīgi sākt ar iepazīšanās spēlēm, kurā iesaistīt visus viesus. Lūk, dažas “ledlaužu” idejas, kuras varat izmēģināt!

Kas es esmu?

Katram dalībniekam uz muguras piestiprina lapiņu, kurai uzrakstīts kāds pazīstams personāžs (piemēram, Zirnekļcilvēks, Renārs Kaupers, Ziemassvētku vecītis un tamlīdzīgas idejas). 

Spēles noteikumi ir vienkārši: staigājot apkārt pa telpu, jāuzdod citiem viesiem jautājumi, lai atminētu savu personāžu. Turklāt uz jautājumiem citi drīkst atbildēt tikai ar "Jā" vai "Nē", kas pakavēs spēles noslēgumu un dos iespēju ilgāk pakomunicēt ar katru viesi, arī līdz šim vēl Jums nepazīstamo.

“EGO” galda spēle

Šī varbūt nav spēle pirmajai iepazīšanās reizei, bet gan tāda, kas palīdzēs krietni vairāk uzzināt par jauniegūtām paziņām un pat jau sen pazīstamiem draugiem. Jo, piekrītiet, dažkārt mēs pat nezinām viņu mīļāko krāsu vai ēdienu.

EGO iekļauj 440 jautājumu, atbildes uz kuriem nesteidzīgi noskaidrosiet spēles gaitā. Uzvara te nav tik svarīga, bet gan tas, ka Jums būs iespēja uzzināt ballītes dalībnieku domas, izjūtas un aizraušanās, kā arī atklāt viņiem savējās.

Otrās pusītes

Šī spēle būs jautra, ja pasākumā ir daudz cilvēku, kā arī sievietes un vīrieši ir līdzvērtīgā skaitā. Vadītājam jau iepriekš ir jāsagatavo lapiņas ar pasaulē pazīstamu pāru vārdiem, piemēram, uz vienas lapiņas Bonija, uz otras - Klaids, vai Sarkangalvīte un Vilks, Baraks Obama un Mišela Obama. 

ballite ar spelem

Dāmām tiek izdalītas lapiņas ar vienu pāra pusi un kungiem – ar otru. Tiek dots noteikts laiks, piemēram, 30 minūtes, lai, runājoties ar viesiem, katrs atrastu savu "otro pusīti". Pēc kā "jaunos pārus" var aicināt kopīgi nodejot pirmo deju.

Aizraujošākās viktorīnas un galda spēles - kurš attapīgāks?

Pat tie, kuri saka, ka parasti nespēlē galda spēles, ātri aizraujas, ja tiek izspēlēta kāda tiešām aizraujoša partija. Tāda arī ir katra no zemāk minētajām spēlēm, un tās var uzspēlēt pat kompānijā, kur dalībniekiem ir vecuma starpība, - saprotami un interesanti būs ikvienam! . 

Mafia vai Codenames

Mafia ir intrigas pilnā spēle, kuras laikā komandas var iejusties detektīvu lomā – vērot, analizēt un pieņemt nervu kutinošus lēmumus kādu “novākt”.

Tas tādēļ, ka pilsētas iemītniekiem (kurus attēlo viena komanda) ir apnikusi vietējā mafija (otrā komanda), un viņi nolemj darīt visu iespējamo, lai atbrīvotos viens no otra un izvirzītu savu komandu vadībā. Nervu kutinošu momentu vakara gaitā netrūks, jo slēpt Jums iedalīto lomu tuvu cilvēku lokā nebūs tik vienkārši – pat sīkāka reakcija var Jūs nodot! Varēsiet iepazīt savus draugus vēl neredzēta ampluā!

Līdzīgs scenārijs ir Codenames spēlei. Tikai te dažiem Jūsu draugiem tiks spiegu loma un viņiem vajadzēs atšifrēt un izveidot kontaktu ar savas komandas aģentiem, pirms to paspēj izdarīt pretinieku komanda!


Mēmes (16+)

Jautrā mēmu spēle jeb What do you meme? pēdējā laikā kļuvusi par interneta hītu un tagad pieejama arī galda spēles formātā! Spēle satur 135 oriģināla dizaina kartiņas ar mūsdienīgiem un asprātīgiem mēmiem.

Katrai no kartiņām vajadzēs izvēlēties kādu no 165 situācijām, kuras pašas par sevi jau ir smieklīgas. Taču Jums būs jācenšas rast visjautrākā kombinācija! Spēles gaitā kļūs skaidrs, kurš Jūsu kompānijā ir asprātīgākais un ar lielāko humora izjūtu. Taču jautri noteikti būs visiem!

Tik Tak bumm ballīte

Tik Tak bumm spēlē ir 275 kartītes ar burtiem, vārdiem un jautājumiem (piecas kartīšu kategorijas, katrā pa 55 kartītēm) un spēlētāju uzdevums ir atbildēt uz konkrēto kartītes jautājumu vai izpildīt tajā aprakstīto uzdevumu.

Taču viss nav tik vienkārši! Šī spēle garantē jautras izdarības un nelielu spriedzi, ko rada bumba ar laika degli - kura katru mirkli var uzsprāgt. Šo blīkšķi noteikti pavadīs necik ne klusāka smieklu vētra!

Ātri izspēlējamās spēles, ar kurām vakars būs izdevies

Ballītēs daudzi nevēlas iesākt spēlēt tikai tādēļ, kas tas varētu ievilkties uz ilgu laiku. Taču gribētos atvēlēt arī laiku sarunām un uzkodām. Vērts pierunājiet draugus uz kādu ātri izspēlējamo spēli!

spele Tornis

Populārā un ašā kāršu spēle Uno, raunds ar eksplodējošo kaķēnu kārtīm “Exloding kittens”, jautrā Halli Galli, loto jeb tā saucamās muciņas, krītošo krēslu spēle vai sabrūkošs tornis (Jenga) – šo spēļu noteikumus nevajadzēs ilgi skaidrot un tās noteikti piešķirs ballītei pozitīvu gaisotni!


Izkustēsimies: kvesti, stafetes un citas rosīgās aktivitātes

Ja ballīte notiek ārā vai pietiekami plašā istabā (zālē), būtu grēks neizmantot iespēju izkustēties! Pat ja sākumā kāds no viesiem neuztvers šo ideju ar entuziasmu, pēc izspēlētiem raundiem būs skaidrs, ka tas bija tā vērts!

Atnes man…

Spēlē var iesaistīt kaut visus viesus, taču vajadzēs arī tikpat daudz krēslu, kurus saliek aplī ar atzveltni vienu pret otru. Spēles vadītājs saka "Atnes man...” un min dažādus priekšmetus, kuri jāatnes un jānoliek uz krēsla, piemēram, brilles, telefonu, vīna glāzi, krēslu ar četrām kājām. Kamēr dalībnieki meklē šo lietu, vadītājs noņem vienu krēsliņu un vislēnākajam vietas nepietiks - būs jāizstājas!

Spriedze augs, ja vadītājs sauks lietas, kuras nevar tik ātri dabūt, piemēram, kreklu, ko pienāksies novilkt no citiem viesiem, vai pat sniegu!

Kvests - dullais desmitnieks

Dalībniekiem tiek doti dažādi interesanti uzdevumi, piemēram, uz grīdas ir spalviņa, kas jāizpūš cauri vārtiem, jāiemet kārtis tālāk noliktā cepurē vai jāsamet riņķi un statīva, minūtes laikā jāietinas tualetes papīra rullī un tamlīdzīgi. Izdomājiet savu dullo desmitnieku, pielāgojot idejas un uzdevumu sarežģītību spēlētāju vecumam!

jautra ballite

Mīnu lauks

Izveidojiet uz zemes vai grīdas “mīnu lauku” no dažādiem priekšmetiem – jebkādiem, kas ir pa rokai. Sadaliet savus viesus pāros. Vienam no pāra aizsien acis, bet otrs stāsta viņam, kā pārvarēt lauku, neuzduroties “mīnai”. Kurš ātrāk šķērsos laukumu, tas uzvarējis!

Twister

Kaut arī Twister daudziem jau sen ir zināmā spēle, tā nepārstāj aizraut un ir lielisks priekšnosacījums labam noskaņojumam. Jums būs jālokās, kā vien spējat, lai novietotu savu ķermeni uz vajadzīgā laukuma.

Tas nebūs tik vienkārši, bet neapšaubāmi – jautri! Ja Jums ir neliela istaba, bet vēlaties vakara programmā iekļaut arī kādu kustīgo spēli, Twister būs tieši laikā!