Noderīgi padomi

Tapešu līmēšana: kā pašam paveikt šo darbu?

Plaša izvēle fototapetēm
19 05 2021
sieviete un virietis kopa lime tapetes majas
Sienu pārklāšana ar tapetēm ir bieži izvēlēts risinājums, kas ļauj Jums izveidot praktiski jebkura stila interjeru. Kvalitatīvs darbs būs iepriecinošs daudzus gadus, taču bieži rodas jautājumi par to, kā līmēt tapetes. Šie daži pamata padomi Jums palīdzēs pareizi uzlīmēt tapetes.

Noņemiet vecās tapetes

Pirms sākt līmēt jaunas tapetes, vajag noņemt vecās. Šeit ir padomi, kā to darīt, un kam pievērst uzmanību:

 • Vienkāršākām papīra tapetēm pietiks ar siltu ūdeni, sūkļiem un skrāpjiem. Pēc visu tapešu sagriešanas un sadalīšanas atsevišķās daļās, ar ūdenī izmērcētu sūkli vajadzētu "iziet" pāri visām sienām. Pēc brīža Jūs tās varēsiet pamazām noplēst: slapjās tapetes būs daudz vieglāk noņemt. Grūtāk noplēšamās vietas var papildus samitrināt, un atlikušās "paliekas" var viegli notīrīt ar sienas lāpstiņu.
 • Stingri pielīmētas tapetes būs speciāli jānoņem. Tas ir īpašs šķidrums, kas parasti jāsamaisa ar ūdeni noteiktā proporcijā. Šis šķidrums jāuzklāj ar sūkli vai rullīti uz visām sienu virsmām. Tapetes nedrīkst atlipt no sienas.
 • Pirms tapešu noņemšanas, sākat sagatavot istabu. Ja iespējams, noņemiet visas mēbeles vai vismaz pārklājiet tās ar ūdensnecaurlaidīgu plēvi. Tas pats jādara ar grīdām, kas nav ūdensnecaurlaidīgas. Ja veicat istabas remontu, pirms tapešu līmēšanas jāsaved kārtībā griesti.

Sagatavojiet sienas

Svarīgi, lai sienas būtu gludas, sausas un tīras. Visas plaisas un izciļņi jāpārklāj, jānoslīpē un jāgruntē. Krāsotās sienas ieteicams nomazgāt, pēc tam noslīpēt ar smilšpapīru un gruntēt. Pirms darbu uzsākšanas izslēdziet strāvu šajā telpā, noņemiet visas kontaktligzdas un slēdžus. Protams, neaizmirstiet aizsargāt arī mēbeles, kas paliek telpā.

Parūpējieties par tapetēm un līmi

Kad esat izvēlējies pareizās tapetes, jāaprēķina arī nepieciešamais ruļļu daudzums. Aprēķini ir ļoti vienkārši - viss, kas jāzina, ir visu sienu laukums, kā arī jāņem vērā viena ruļļa lielums. Lai izvairītos no nepatīkamiem pārsteigumiem, ieteicams, lai krājumā būtu liekas tapetes, tādēļ der iegādāties kādu lieku rulli - to pārklātajai platībai jābūt vismaz par 10 procentiem lielākai par faktisko sienas laukumu.

tapesu izvele dzivokla vai majas sienam

Arī līmēm jāpievērš uzmanība, jo tās noteiks daļu no Jūsu darba panākumiem. Tās var būt universālas vai pielāgotas noteikta veida tapetēm. Apskatiet to aprakstus un, ja izvēlaties sausu līmi, rūpīgi sajauciet to pēc instrukcijām. Šajā gadījumā ir svarīga ūdens un līmes attiecība.

Sagrieziet tapetes un sagatavojiet tās līmēšanai

Lai sasniegtu teicamu rezultātu, jāveic arī šādas darbības:

 • Izmēriet sienu garumu un attiecīgi sagrieziet tapetes sloksnēs. Marķēšanai vislabāk ir izmantot zīmuli un griešanai papīra nazi vai šķēres. Griežot, ieteicams pievienot nelielu papildus tapetes garumu.

tapesu nomerisana un griesana

 • Izlīdziniet rakstus un numurējiet sloksnes. Atzīmējiet šo izstrādājumu iekšpusi, kurā virzienā Jūs tās līmēsiet.
 • Uzklājiet uz tapetēm līmi. Vislabāk tam izmantot suku vai krāsu rullīti. Sāciet līmes uzklāšanu no centra un pēc tam virzieties uz malām. Pārliecinieties, vai līme pārklāj visu tapešu sloksni.

tapesu parklasana ar limi

 • Salieciet malas un nedaudz pagaidiet. Lai novērstu grumbu un burbuļu veidošanos, šie produkti šajā stāvoklī jāpatur apmēram 7-15 minūtes.
 • Uz sienas uzzīmējiet vertikālu līniju. Jūs līmēsiet pirmo, vissvarīgāko tapešu loksni atbilstoši tai. Lai iegūtu visprecīzāko rezultātu, papildus ieteicams izmantot līmeņrādi.

Sāciet tapešu līmēšanu

Pēc sagatavošanās darbiem jāveic šādi pasākumi:

 • Ja tapetes ir raupjākas, biezākas un tām ir nepieciešams vairāk līmes, pirms sloksnes līmēšanas līme jāuzklāj arī uz sienas. Ražotāji bieži iekļauj šo informāciju tapešu instrukcijās.

tapesu limesana majas apstaklos

 • Atlociet tapetes sloksnes augšpusi un sāciet to piespiest pie sienas no augšas. Pieturieties pie noteiktās vertikālās svītras. No griestiem jāatstāj apmēram 1,5 cm atstarpe.
 • Atlociet tapešu sloksnes apakšdaļu un nedaudz piespiediet to pie sienas. Tapeti pievelciet līdz grīdlīstei un ar nazi uzmanīgi nogrieziet atlikušo malu apakšā.

tapesu novietosana un pieliksana pie sienas

 • Paņemiet tīru, sausu krāsu rullīti un piestipriniet lenti. Pārvelciet to no augšas uz leju un pēc tam no vidus uz malām. Tas labāk sadalīs līmi.
 • Līmējiet otro sloksni. Šajā gadījumā ir svarīgi izlīdzināt rakstus un pareizi saspiest malas, lai savienojuma līnijas nebūtu redzamas. Atkal izlīdziniet loksni ar rullīti.
 • Līmējiet arī visas pārējās sloksnes. Uzklājiet tām līmi, pārliecinieties, ka to mērcēšanas laiks būs līdzīgs.

Galvenā uzmanība jāpievērš šādiem soļiem:

 • Tapešu pielīmēšana stūros. Līmējiet stūra sloksni apmēram trīs centimetru attālumā no vietas, kur atrodas stūris un salīmējiet tās kopā. Sāciet no griestiem, un velciet īkšķi un rādītājpirkstu lejup pa stūri, lai iezīmētu tā līniju. Līmējiet otru sloksni tajā pašā stūrī līdz pašai malai, pārklājot izvirzīto malu.
 • Līmēšana zonās, kur ir logi un durvis. Ja Jums ir nepieciešams uzlīmēt tapetes durvju vai loga nišā, izmēriet malas un pievienojiet dažus centimetrus. Nogrieziet nepieciešamo tapetes daļu un pielīmējiet to pie sienas. Pie palodzes tapetes vajadzētu salocīt un sagriezt ar papīra nazi tā, lai tās nonāk tieši zem palodzes.
 • Radiatori. Izmērcēta lente ir rūpīgi jāievieto zem radiatora un pēc tam viegli jāpiespiež pie tā. Ja nepieciešams, izveidojiet nelielu izgriezumu pie cauruļu izvirzījumiem.
 • Slēdži un rozetes. Pēc visu tapešu līmēšanas savienotāju un kontaktligzdu vietās ar papīra nazi vajadzētu sagriezt atbilstoša izmēra caurumus.

Vissvarīgākais ir rūpīgi veikt visu darbu un pastāvīgi uzraudzīt situāciju - šādā veidā Jūs varēsiet izvairīties no lielām kļūdām.

Tapešu līmēšana atkarībā no to veida

Lai tapešu uzklāšana sniegtu vislabākos rezultātus, ir svarīgi ņemt vērā arī materiālu, no kā izvēlētā tapete izgatavota.

Ko ņemt vērā, līmējot flizelīna tapetes?

Flizelīna tapešu līmēšana atšķiras ar to, ka līme ir jāklāj tieši uz sienas, nevis tapetēm. Flizelīna pamats novērš šķiedras saraušanos žūšanas laikā, kā arī mazina savienojumu vietu atlīmēšanos. Vēl kāda būtiska flizelīna tapešu priekšrocība - nav jāgaida, kad tās izmirks, jo tās var uzlīmēt uz sienas uzreiz, tiklīdz uz tās uzklāta līme.

Kā līmēt vinila tapetes?

Šāda veida tapetes sastāv no diviem slāņiem - papīra vai flizelīna un polivinilhlorīda plēves. Vinila tapetēm ir vairākas priekšrocības, piemēram, tas ir materiāls, kas var imitēt dažādus apdares veidus, piemēram, dekoratīvu sienas krāsojumu vai audumu. Būtiski arī, ka šīs tapetes spēj nosegt visus virsmas defektus, un, izvēloties līmēt šāda veida tapetes, līme jāklāj uz virsmas, nevis tapetēm.

Kā pareizi pielīmēt papīra tapetes?

Papīra tapetes ir plānas, vieglas un trauslas, taču elpojošas. Ar tām var panākt interesantus vizuālos efektus. Papīra tapetes tiek līmētas, līmi uzklājot tieši uz loksnes. Tālāk jārīkojas atbilstoši augstāk minētajai instrukcijai.

Zinot, kā pareizi līmēt tapetes un ievērojot instrukciju, noteikti sasniegsiet vislabāko rezultātu.

Pircējiem patika šis ieraksts

5/5
1 Pircēja vērtējums

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?

Internetinė parduotuvė E pood Kaledos.lt

© 2003-2021 SIA „Pigu Latvia“ | 220.lv ™
Bez SIA „Pigu Latvia“ atļaujas aizliegts kopēt un izplatīt mājas lapā iekļauto informāciju.