Noderīgi padomi

Kā izvēlēties pareizās tapetes?

Plaša izvēle fototapetēm
11 05 2020
sieviete lime tapetes sava istaba

Tapetes ir vienkāršs un joprojām pietiekami populārs rotāšanas veids, kas ļauj izmēģināt visnegaidītākās idejas. Tomēr, pieņemot lēmumu izvēlēties jaunas tapetes, jums ir jādomā par vairākiem svarīgiem aspektiem. Tās ir izgatavotas no dažādiem materiāliem, un mums ir pieejams arī īpaši bagātīgs dažādu krāsu un rakstu klāsts. Šoreiz mēs runāsim par visiem šiem svarīgajiem izvēles aspektiem.

Tapešu veidi

Izlemt, kāda veida tapetes rotās jūsu istabas sienas, ir biedējošs uzdevums. Ja sienas apmetums ir vecs, pakļauts plaisāšanai vai ēka ir jauna konstrukcija, vislabāk ir izvēlēties izturīgas tapetes, kas pildīs aizsargājošā slāņa funkciju. Ja sienas ir pilnīgi gludas vai krāsotas, varat izvēlēties sarežģītākas tapetes, vairāk koncentrējoties uz to rakstiem. Tomēr ir svarīgi zināt, ka šie izstrādājumi ir izgatavoti no dažādiem materiāliem - tie ir atkarīgi no tapešu līmēšanas un citām svarīgām īpašībām. Īpaši labi jāparzin tapešu veidi, ja pats plānojat tās līmēt. Šo darbu noteikti ir iespējams paveikt bez profesionāļa palīdzības, bet vispirms sāciet ar dažādo tapešu veidu iepazīšanu

Pašlaik tirgū ir pieejami šādi tapešu veidi:

 • Papīra tapetes. Papīra tapetes, kas ir jau sen zināmas, parasti tiek izgatavotas no viena vai dubultā papīra. Tas ir jāpatur prātā ne tikai domājot par tapetes darbību, bet arī par līmēšanas darbu, jo šādu, ar līmi samitrinātu tapešu līmēšanai ir nepieciešama īpaša piesardzība. Divslāņu papīra tapetes ir dārgākas nekā vienslāņu izstrādājumi, taču tās ir izturīgākas pret mehāniskiem bojājumiem. Papīra tapetes - videi draudzīgākās, viegli uzsūc mitrumu. Tā kā papīra tapetes parasti ir ne tikai videi draudzīgas, bet arī lētas, tās bieži izvēlas bērnu istabai.
 • Flizelīna tapetes. Tas ir šodien tapešu ražošanā visplašāk izmantotais materiāls. Tas ir daudz izturīgāks nekā klasiskās papīra tapetes. Kaut arī flizelīna tapetes neizlīdzina lielākas kosmētiskās nepilnības uz virsmas, tās ir lieliskas nelielu plaisu nostiprināšanai. Šo tapešu līmēšanu ievērojami atvieglo fakts, ka līme netiek uzklāta uz tapetes, bet uz sienām. Šis materiāls arī neveido "burbuļus" un nedeformējas līmēšanas laikā: tās nenoslīd ne šķērsvirzienā, ne garenvirzienā. Flizelīna tapetes ir gaisa, ūdens un tvaika caurlaidīgas, kas sienām ļauj "elpot". Ja flizelīna materiāls ir pārklāts ar pārklājumu (piemēram, vinila), tad šādas tapetes sauc par “vinila bāzes”. Šajā gadījumā gaisa caurlaidība tiek zaudēta necaurlaidīgā vinila augšējā slāņa dēļ.
 • Vinila tapetes. Neatkarīgi no tā, vai šie izstrādājumi ir izgatavoti uz neausta vai papīra pamata, tiem būs elastība, augsta izturība pret mehāniskiem triecieniem, mazgāšanu un ultravioletajiem stariem. Elastīgas vinila tapetes tiek izmantotas ne tikai privātiem dzīvokļiem, bet arī sabiedriskām telpām. Vinila tapetes smalkā virsmas tekstūra spīd kā zīds, tās ir viegli tīrīt un mazgāt. Vinila tapetes neuzsūc mitrumu, tāpēc tās jāpielīmē tikai uz kvalitatīvām, mitrām sienām. Tapetes var mazgāt pat ar veļas pulveri. Turklāt tām ir izcilas pretsēnīšu īpašības.
 • Tekstila tapetes. Tās izskatās stilīgi un grezni, tāpēc daudzi vēlētos tās izvēlēties sienu dekorēšanai, tikai atšķirībā no tradicionālajām tapetēm, tekstila tapetes ir diezgan grūti līmēt. Tekstila tapetes, atšķirībā no parastajām, prasa rūpīgu sienas virsmas sagatavošanu. Virsmai jābūt gludai, tīrai un sausai, un ieteicams tās līmēt ar cimdiem, lai tapetes darba laikā netiktu bojātas. Ja izvēlaties tekstilmateriāla tapetes ar neausto pamatni, tas ievērojami atvieglos līmēšanas procesu, jo šajā gadījumā līme būs jāuzklāj nevis uz tapetes, bet uz sienas.
 • Stikla šķiedras tapetes. Šāda veida tapetes visbiežāk izmanto, lai maskētu sienas nelīdzenumus un citas deformācijas. Piemēram, ja vēlaties efektīvi maskēt nevienmērīgi izlīdzinātas sienas vai paneļu savienojuma vietas. Pēc tam šīs tapetes bieži tiek krāsotas vai pārklātas ar lateksu. Tās būs mitrumizturīgas un pārsteigs ar ilgu kalpošanas laiku - daudzas no tām var pārkrāsot līdz pat 10 reizēm.
 • Krāsojamās tapetes. Tās ir ārkārtīgi izturīgas, tāpēc tās saglabās sienu gludu un aizsegs visus tās nelīdzenumus un plaisas. Kad tapetes tiks nokrāsotas, to savienojumi būs pilnībā paslēpti. Pēc tam, kad būsiet izvēlējies vēlamo faktūru tapetēm, jūs varēsiet tās pārklāt ar vēlamo krāsu un jūs varat izmantot jebkuru krāsu no pazīstamiem ražotājiem. Krāsojamo tapešu ruļļi ir daudz garāki un platāki nekā parasti, viens rullis ir 25 m garš un tā platums ir 106 cm, kas ļaus pārklāj lielāku sienas laukumu.
 • Fototapetes. Šis ir diezgan jauns tapešu veids, kas pievilina tos, kurus interesē izsmalcinātas sienas un tapešu idejas. Tās tiek izgatavotas, izmantojot vinilu un neausto papīru, ko mēs apspriedām iepriekš. Šādu tapešu galvenā unikalitāte - ārkārtīgi reālistiski, fotogrāfijai līdzīgi attēli, kas ļauj atdzīvināt jebkuru telpas interjeru. Atkarībā no vēlmēm šādu attēlu var izmantot, lai dekorētu visu sienu vai tikai daļu no tās. Fotoattēlu fona attēli ir pietiekami izturīgi, taču labāk tos nelietot īpaši mitrās telpās - pretējā gadījumā ilgtermiņā var parādīties pelējuma pazīmes.


Kā izvēlēties tapešu modeļus un krāsas?

Tapetēm ir īpaši plašs dažādu rakstu un toņu klāsts - tā ir viena no spilgtākajām priekšrocībām, apsverot, kas ir labāks: tapetes vai krāsošana. Izvēloties pareizo tapešu modeli un krāsu, ir iespējams palielināt vai samazināt telpu, piešķirt tai mājīgumu, radīt noskaņu, negaidītas optiskās ilūzijas, kas vizuāli maina telpas. Ņemiet vērā dažas būtiskas nianses:

 • Agrākās istabās piemērotāki ir nekontrastējoši fona attēli ar nelielu un izplūdušu zīmējumu, bet plašākās telpās piemērotāki ir nekontrastējoši fona attēli ar lielāku zīmējumu.
 • Zemā telpā, kas izlīmēta ar vertikālu zīmēšanas fonu, izskatīsies garāka, un mazās telpās ieteicams pielīmēt horizontālas tapetes, kas vizuāli pagarina telpas.
 • Lielas telpas var drosmīgi papildināt ar intensīvu, bet mazas - ar gaišām pasteļkrāsām, kas vizuāli nemazina telpu.
 • Tumšākā telpā ieteicams līmēt izstrādājumus ar glancētām detaļām: spīdēt var gan vairākas detaļas, gan visa to virsma.
 • Lai saglabātu harmonisku mājas vidi, tapetēm jāapvieno pat dažādas telpas. Piemēram, izmantojiet to pašu veidu, bet spēlējiet ar toņiem un rakstiem.

Vislabākās tapetes ikvienai istabai

Izvēloties tapešu stilu, ir vērts padomāt par vietu, kurā tās tiks līmētas:

 • Tapetes viesistabai - jābūt gaišākām, maigākos toņos - tie palīdzēs labāk atpūsties. Tiesa, nav jāizvēlas vienas krāsas iespējas: guļamistabas tapetes idejas bieži balstās uz moderniem modeļiem vai ģeometriskām formām. Otrais variants īpaši patiks tiem, kas vēlas radīt skarbāku stilu. Vissvarīgākais, kas jāņem vērā citās šīs telpas detaļās: ja nav spilgtu detaļu, labāk ir līmēt nedaudz atturīgākas tapetes. 

tapetes gulamistabai ar kiegelu imitacijutapetes ar linijam gulmaistaaimodernas tapetes gulamistabai

 • Virtuves tapetēm vispirms būtu jābūt mazgājamām - tad jums būs daudz mazāk problēmu to uzturēšanā. Stilistikas ziņā drosmīgi var eksperimentēt un izmēģināt spilgtākas, acij tīkamas idejas, kas telpai piešķirs dzīvesprieku. Tiesa, ja šī istaba ir savienota ar dzīvojamo istabu, virtuvē jāizmanto tapetes, kuras tiek izmantotas arī viesistabā. Tapetes virtuvei saglabās integritāti un šīs telpas netiks sadrumstalotas.

virtuves tapetes zila krasaspilgtas tapetes virtuveimazgajamas tapetes virtuvei zala krasa

 • Tapetes viesistabai jāizvēlas īpaši atbildīgi - galu galā šī ir gandrīz vissvarīgākā telpa, kas raksturo māju. Šeit iederēsies visas interesantās, ekskluzīvās idejas, piemēram, foto tapetes. Tomēr jums jāpatur prātā, ka fona attēli ar īpaši spilgtām krāsām vai uzmanību piesaistošas detaļas var sākt traucēt pēc kāda laika, tāpēc nepārspīlējiet ar to. Akcenti noteikti ir nepieciešami, taču vislabāk, ja tos izmantojat tikai uz vienas sienas.

originalas tapetes viesistabaitapetes ar ziedu rakstiem viesistabaifototapetes viesistabas akcentesanai

 • Tapetes bērnistabai - pirmkārt, jābūt skaistām un rotaļīgām - ja pēcnācēji jau ir izauguši, ar projektēšanas lēmumiem noteikti jākonsultējas ar viņiem. Tomēr ņemiet vērā, ka bērniem šajā telpā būs jāatpūšas, tāpēc atstājiet spilgtākus, ļoti krāsainus vai daudzveidīgus risinājumus uz divām vai vienu no sienām. Izvēloties zīmējumus, jādomā par to daudzpusību - jo ilgāk bērniem patīk viens vai cits risinājums, jo ilgāk jūs varēsiet neuztraukties par izmaiņām.

tapetes bernu istabai ar spilgtiem akcentiemtapetes ar zvaigznem bernu istabaifototapetes ar kalniem bernu istabai

Mēs ceram, ka mūsu padomi palīdzēs jums izvēlēties pareizās tapetes jūsu mājas sienām. Pašlaik tapešu izvēle ir ārkārtīgi plaša, tāpēc jūs katrā ziņā atradīsiet sev piemērotākās.

Pircējiem patika šis ieraksts

5/5
2 Klientu vērtējumi

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?

Pigu grupa:
Internetinė parduotuvė E pood Kaledos.lt

© 2003-2020 SIA „Pigu Latvia“ | 220.lv ™
Bez SIA „Pigu Latvia“ atļaujas aizliegts kopēt un izplatīt mājas lapā iekļauto informāciju.