Noderīgi padomi

Televizors ar 50 collu diagonāli? Kādu izvēlēties?

Izvēlēties televizoru
15 03 2018
ka izveleties televizoru

Izvēloties televizoru, mēs ierasti pievēršam uzmanību lielāka izmēra variantiem. Diemžēl, bieži vien mūs ierobežo līdzekļi vai istabas izmēri. Tādos gadījumos nāk talkā kompromisi un atlaides. Kam būtu jāpievērš uzmanība tādā gadījumā, ja vienīgais ierobežojums ir ekrāna izmērs, kas sasniedz 50 collas? Tā, apskatīsim, kādu televizoru labāk būtu izvēlēties.

Top piedāvājumi


Televizors ar 50 collu diagonāli – tā ir izvēle, kas kļūst arvien populārāka pēdējā laikā. Mēs varam tirgū atrast daudz un dažādus interesantus modeļus atšķirīgās cenu kategorijās, un vislētāko modeļu cena nedaudz pārsniedz 450 eiro. Protams, tie būs daudz vienkāršāki modeļi, bez daudzām noderīgām funkcijām, taču izmērs paliks tāds pats. Starp citu, televizora platums ar jau pieminēto diagonāles garumu sasniegs 115 cm. Vērts to ņemt vērā meklējot jaunajai ierīcei potenciālo novietošanas vietu. Sāksim ar pašiem pamatiem, t.i., ar izšķirtspēju.

50" televizori

Kādu izšķirtspēju būtu jāizvēlas? Full HD vai 4K?

Izvēloties televizoru ar 50 collu diagonāli, būtu jāpievērš uzmanība tā izšķirtspējai. Optimālākais risinājums būs 4K izšķirtspēja (tas ir 3840x2160 pikseļu). Taču cik lielā mērā nerentabls ir „Full HD” izšķirtspējas risinājums, un vai būtu vērts šajā sakarā, veikt investīcijas? Nekā tamlīdzīga, kaut šķiet, it kā 4K – tā ir nākotne. Taču vai ir vērts investēt nākotnē jau šobrīd? Jautājumu ir tik daudz, bet atbildes ne vienmēr ir konkrētas un skaidras. Taču mēs pacentīsimies novērst šīs šaubas. 

Tehnoloģija «Full HD» ir zināma jau daudzus gadus, kaut arī nebūt ne visas televīzijas programmas, ar abreviatūru HD līdzās tās logotipam, spēj piedāvāt attēlu ar vislielāko izšķirtspēju, t.i., 1920x1080 pikseļi. Tas nozīmē, ka vēl joprojām pastāv iespējas pilnveidoties un attīstīties, un gandrīz katru mēnesi kabeļu un satelīta operatori pievieno arvien jaunas HD programmas. Tostarp, vairums VOD pakalpojumu sniedzēji piedāvā materiālus, kā maksimālā izšķirtspēja sasniedz 1920x1080 pikseļus. Vai tas nozīmē, ka 4K iegāde līdzinās naudas izsviešanai vējā?

Šobrīd mūsu valstī neviena televīzijas programma nepiedāvā lielāku izšķirtspēju, kā Full HD. Līdztekus, VOD pakalpojumu sniedzēji nevar piedāvāt augstas kvalitātes materiālus, taču. Taču pakāpeniski viss sāk mainīties. Neraugoties uz to, ka kabeļu un satelīta sakaru operatori nekādā veidā nekomentē šo jautājumu, dažos VOD dienestos (piemēram „Netflix”, kas ir iegājusi Polijas tirgū), jau parādās materiāli ar 4K izšķirtspēju. Var rasties iespaids, ka vēl nepastāv filmas ar šādu izšķirtspēju, taču tas ir kļūdains pieņēmums. Tās nav pārāk populāras, pateicoties lielajam failu izmēram – dažas filmas pat neietilpst „Blue - ray” diskā.

Apkopojot, var secināt, ka nav tik viegli veikt izvēli „Full HD” un 4K starpā. No vienas puses, daudz zemāka izšķirtspēja, nenozīmē sliktāku kvalitāti un investīcijas novecojušās tehnoloģijās, taču, no otras puses, 4 K – tās ir investīcijas nākotnē, kaut nāksies kādu laiku uzgaidīt, iekams Jūs varēsiet šo aprīkojumu izmantot pilnā mērā. Tostarp būtu jāatceras, ka izvēloties starp pamata televizoru ar 4K izšķirtspējas funkciju, un modernu Full HD izšķirtspēju ar vairums papildu funkciju, labāk būtu izvēlēties daudz zemāku izšķirtspēju. Kā likums, daudz vienkāršajos 4K modeļos ir iebūvēti procesori ar sliktāku attēlu un daudz vājākas matricas, kas nespēj pilnībā atainot daudz augstākas izšķirtspējas priekšrocības un iespējas.

LCD LED, OLED vai plazma?

Vēl pirms dažiem gadiem izvēle starp plazmu un LCD bija salīdzinoši ierasta parādība, un bija ļoti sarežģīts uzdevums. Tagad, kad plazmas ekrānu popularitāte ir krasi samazinājusies līdz dažiem procentiem, izvēle kļūst acīmredzama. Vēl jo vairāk, šobrīd arvien lielākam skaitam modeļu ir LED apgaismojums, kas sniedz labākus rezultātus un elektroenerģijas ekonomiju. Taču šeit atliek izvēlēties apgaismojuma veidu.

  • Edge LED

Sānu (Edge) apgaismojums – tas ir burtiski starpnieks starp daudz vecāku apgaismojumu, kas balstās katodu izmantošanā, un Full LED tehnoloģiju. Televizoru cena ar sānu apgaismojumu ir daudz zemāka, taču tiem ir raksturīgi divi lieli trūkumi – nedaudz sliktāka attēla kvalitāte un nevienmērīgs ekrāna apgaismojums. Ja ir mazi ekrāni, tad šis risinājums ir pieņemams. Taču, ja Jūs izlemsiet iegādāties ekrānu ar 50 collu diagonāli, tad ieteicams būtu labāk investēt kvalitatīvā ekrānā.

  • Full LED

Šajā gadījumā apgaismojums gaismas diožu veidā ir pa visu ekrāna virsmu, tas nozīmē, ka gaisma tiek sadalīta vienmērīgi, un tas savukārt nozīmē daudz augstāku attēla kvalitāti, un lielu skaitu interesantu funkciju, ko mums piedāvā ražotāji. Kvalitāte iet roku rokā ar daudz augstāku cenu, un nedaudz lielāku elektroenerģijas patēriņu, taču gadījumā ar lielu ekrānu tas būs vislabākais risinājums.

LCD LED ekrānu vislielākā priekšrocība ir tā, ka līdzās citam, ir labs kontrasts un laba krāsu reproducēšana, tādēļ filmu un seriālu skatīšanās kļūs par patiesu baudījumu. Tostarp, šī veida televizori atšķiras ar mazāku elektroenerģijas patēriņu un ļoti plānu korpusu. Problēma var būt daudz šaurāki skata leņķi.

Kā interesanta alternatīva var kļūt OLED televizori, kas sevī ir apvienojuši praktiski visas šo risinājumu priekšrocības. Mēs runājam par teicamu krāsu reproducēšanu visos toņos, ar dziļām melnām ēnām un ļoti platiem skata leņķiem. Tostarp, ļoti īsā matricas reakcija (0.01 sekundes līmenī) garantē, ka dinamiskās ainas filmās vai spēlēs izskatīsies iespaidīgi. Desertā mēs iegūstam ļoti zemu elektroenerģijas patēriņu un iespaidīgu ārējo izskatu (ekrāna biezums, kā līkums, nepārsniedz 2-3 cm). Trūkumi? Protams, ļoti augstā cena un ierobežots kalpošanas laiks – kā likums, sakarā ar nejaušiem mehāniska rakstura bojājumiem.

Ekrāna formā – kādu ieteicams izvēlēties?

Sākotnēji šķiet, ka šis jautājums ir absurds, taču atbilde ir ļoti vienkārša: “taisnstūrveida”. Protams, viss ir atkarīgs no tā, kāds būs ekrāns – plakanais vai ieliektais. Starp citu, vairāk nekā pirms 10 gadiem, mūsu mājokļos arī bija televizori ar ieliektiem ekrāniem, jāteic, ka tikai citā virzienā. Kā redzat, mode atgriežas un šodien mums var būt ieliekti, plāni ekrāni ar lieliem izmēriem. Kādas ir ieliektā ekrāna priekšrocības? Pēc ražotāju domām, ieliektais ekrāns sniedz labāku attēla uztveršanu, ja mēs uz to skatāmies no priekšpuses. Tādā gadījumā mēs var izjust telpu un dziļumu, kaut domas šī jautājuma sakarā atšķiras. Jebkurā gadījumā, tā ir tikai jauna tehnoloģija, kas laika gaitā attīstīsies vai arī pilnībā izzudīs. Šķiet, ideāls risinājums būtu izveidot televizoru ar iespēju koriģēt līkņu leņķi, pēc saviem ieskatiem, taču šādas tehnoloģijas parādīšanās būs jāgaida vēl vairākus gadus.

3D – vai ir vērts?

3D filmu skatīšanās neapšaubāmi ir milzīgs baudījums un sniedz neticamas emocijas, it īpaši, ja runa ir par grāvējiem, zinātnisko fantastiku vai animācijas filmām. Taču ir jāatceras, ka 3D mode ir ar salīdzinoši pagaidu raksturu, un pakāpeniski izzūd, kaut arī tas nebūt nenozīmē, ka mēs esam spiesti pilnībā izsvītrot šī veida televizorus no mūsu prioritāšu saraksta. Tā vai citādi, vai būtu vērts izvēlēties tehniku, kas spēj demonstrēt 3D. Pastāv divas galvenās versijas: aktīvā (fotografējošā) un pasīvā (polarizējošā). Ja Jums liela nozīme ir augstai attēla kvalitātei un mirgošana Jūs neuztrauc, tad vislabākais risinājums būs aktīvā versija. Pretējā gadījumā, ir vērts apstāties pie televizora ar pasīvo 3D, kas nesniedz mirgošanas efektu (dažiem lietotājiem tas šķiet diezgan nogurdinoši), piedāvā daudz lētākas un vienkāršākas brilles, kaut arī attēls var būt nedaudz zemākas kvalitātes.

Piederumi – kas būs vajadzīgs?

Ja Jūs nolemsiet iegādāties televizoru ar 50 collu diagonāli, tad būtu vērts pievērst uzmanību izmantojamām funkcijām un piederumiem. Daži no tiem ir pat obligāti.

Vēl pirms dažiem gadiem tas bija piederums, bez kura varēja iztikt. Taču šodien, kad programmu un pakalpojumu izvēle, ko piedāvā televizors, ir salīdzinoši liela, atteikties no šī piederuma būtu pavisam liels neprāts. Pateicoties Smart TV mēs varam lietot sociālos tīklus, skatīties interneta lapas, iestatīt programmas un spēles, lietot VOD pakalpojumus un daudzus citus piedāvātos pakalpojumus.

  • WiFi modulis

Pretēji priekšstatam, tā nav tikai iespēja pievienot televizoru internetam bez papildu vadiem. WiFi sniedz iespēju pievienot televizoru mājas tīklam vai datoram, ar ko mēs varam dalīties ar mūziku, filmām vai fotogrāfijām.


  • Atjaunināšanas augsta frekvence

Protams, jo augstāk vērtība, jo labāk, tomēr, mums nevajadzētu akli ticēt visiem ražotāju solījumiem. Televizora bez 3D izvēles gadījumā, visoptimālākais variants būs 100-200 Hz. Trīsdimensiju moduļu izvēles gadījumā, nevajadzētu izvēlēties modeļus ar mazāku frekvenci par 400 Hz.

Pircēju vislielākās kļūdas

Izvēloties daudz augstākas klases televizoru, ļoti viegli var apjukt un izvēlēties modeli, kurš Jums absolūti nav piemērots. Lūk dažas no visbiežāk sastopamajām lietotāju kļūdām:

- daudzi iegādājas 3D televizoru, un vēlāk, noskatoties dažas filmas, pārstāj izmantot šo funkciju;

- Daži iegādājas Smart TV un WiFi, taču mājās nav ierīkots ātrgaitas maršrutizators, vai principā internets lietots, netiek.

- Full HD vai pat 4K modeļa iegāde un pievienošana pie signāla avota, izmantojot tostarp analogo kabeli

- nepareiza attēla un skaņas parametru iestatīšana.

Pircējiem patika šis ieraksts

5/5
2 Pircēju vērtējumi

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?