Noderīgi padomi

Kā izvēlēties auto aparatūru?

Izvēlēties auto sabvūferi
17 06 2021
kadu aparaturu izveleties automasinai

Automobilis pašreiz daudziem ir pats svarīgākais transportlīdzeklis. Tieši savos automobiļos cilvēki pavada parasti vairākas stundas dienā – šai sakarā absolūti negribas braukt automobilī, kurā nejūtam prieku un komfortu. Viens no svarīgākajiem aspektiem komforta nodrošināšanā ir laba un kvalitatīva auto aparatūra. Tās izvēle tiešām ir liela – auto magnetolas, automobiļu pastiprinātāji, skaļruņi, monitori utt. Kā pareizi izvēlēties auto aparatūru, kā izvēlēties GPS navigāciju un kā izvēlēties auto videoreģistratoru? To noskaidrot palīdzēsim mēs, 220.lv eksperti. 

Pirmkārt, iegādājieties auto magnetolu 


Auto magnetola ir viens no galvenajiem labas auto aparatūras komponentiem. Agrāk tās tika paredzētas CD disku nolasīšanai un radio, tomēr patlaban to funkcionalitāte ir plašāka. Vispirms jau padomājiet par savu telefonu un to, kādā veidā Jūs plānojat to pieslēgt. Ja Jūs vēlaties pārvaldīt atskaņošanas sarakstu telefonā tieši caur auto magnetolu, tad tajā jābūt USB pieslēgvietai. Turklāt tādā gadījumā Jūs varēsiet pieslēgt arī USB atmiņas ierīces ar tajās ierakstītu mūziku. Taču, ja Jūs  plānojat pārvaldīt atskaņošanas sarakstu telefonā no telefona, tad Jums pietiks ar 3,5 mm audio ligzdu.  Ja Jums nepatīk vadi, tad varat iegādāties auto magnetolu ar Bluetooth sakariem. Vairumam automobiļu un to magnetolām ir integrēts mikrofons, tāpēc ar Bluetooth sakariem Jūs varēsiet ne tikai klausīties mūziku, bet arī atbildēt uz zvaniem.


Un visbeidzot, protams, jāpārbauda, vai Jūsu izvēlētā auto magnetola ir piemērota Jūsu automobilim – reizēm var nederēt ne tikai ligzdas, bet arī lielums, tāpēc tam jāpievērš uzmanība. 


Auto skaļruņi – tas ir tas, kas radīs Jūsu skaņu


Ja Jums jau ir auto magnetola, tad vajadzētu padomāt par auto akustisko sistēmu, kas spēj kardināli atdzīvināt Jūsu mūziku. Pērkot skaļruni, vispirms jau jāpievērš uzmanība tā jaudai. Jauda tiek mērīta vatos – jo vairāk vatu, jo vairāk skaņas, bet jo vairāk vajadzīga arī jauda, tāpēc, iegādājoties jaudīgus skaļruņus, var būt vajadzīgs arī auto pastiprinātājs. Tādā gadījumā jau jāpadomā par to, kāda skaņas sistēma Jums vajadzīga – iespējams, pietiks tikai ar zemfrekvences skaļruni, bet varbūt Jūs gribēsiet nomainīt visu savu audio sistēmu? Ja jā, tad Jums nepieciešams pasūtīt internetā augstfrekvences, vidējas frekvences un zemfrekvences skaļruņus. Vairumā gadījumu visas audio sistēmas nomaiņa var būt diezgan sarežģīts uzdevums, tomēr gadījumā, ja standarta skaņas sistēma jūsu automašīnā ir sliktas kvalitātes, tiešām ir vērts ieguldīt tajā laiku un naudu – jo ir tik labi baudīt augstas kvalitātes skaņu. Galvenais pirms pirkuma veikšanas ir pārliecināties par to, ka skaļruņi nebūs automobilim pārāk lieli vai pārāk mazi!