Noderīgi padomi

Telpas zonēšanas paņēmieni un idejas

22 09 2020
viesistaba minimalistiskaja stila  ar zalu kreslu un baltam sienam

Lielākajai daļai jaunuzcelto māju un dzīvokļu ir viena liela kopīgas lietošanas telpa, kas nozīmē, ka vienā un tajā pašā telpā mēs gatavojam ēdienu, ēdam, atpūšamies un izklaidējāmies. Pat vecākas būves dzīvokļos, kuros parasti ir trīs atsevišķas telpas – virtuve, ēdamistaba un viesistaba, renovācijas laikā tiek apvienotas vienā lielā telpā. Taču, kaut arī telpa ir viena, tai ir nepieciešams noteikts zonējums, lai radītu harmonisku ainu un ērtu vidi visām aktivitātēm. Lasiet un uzziniet, kā „vienā telpā izveidot atsevišķās tepas“. 

dzivojama telpa ir sadalita uz dazadam zonam gatavosanai un atputai

Mēbeļu izvietojums

Masīvs viesistabas dīvāns, krāsaini pieskaņoti pusdienu krēsli, līdzīga stila grāmatu plaukts un kafijas galdiņš. Iespējams, ka galvenā zonēšana tiek veikta ar mēbelēm. Pārāk neatkāpieties no kopējā stila un aprīkojiet virtuvi pilsētas stilā, bet dzīvojamai zonai nebūtu vērts izvēlēties romantisku, puķainu dīvānu. Tomēr katrai telpai jābūt nedaudz ekskluzīvai.

divans viesistabas vidu izdala telpu uz divam zonam

moderna viesistaba ar lielu divanu, lai atadlitu atputas zonu

grezna vieistaba ar kaminu un mikstam mebelem uz paklaja

Pamata uzstādīšanas padomi – izveidojiet un pārdomājiet katru zonu atsevišķi, lai viss saderētos, un tikai pēc tam apvienojiet tās vienā. Tas automātiski nofiltrēs dažus īpaši nesaderīgus risinājumus, savukārt kaut kur Jūs atradīsiet jaunus, vēl labākus. Ja istaba ir lielāka, izvēlieties savai viesistabai stūra dīvānu, taču nelieciet to stūrī, bet atdaliet ar to telpas daļu.


Plaukts

Tie, tāpat kā citas lielākas mēbeles, lieliski palīdz sadalīt telpas. Ja vēlaties nošķirt virtuves un viesistabas zonu – izvēlieties perforētu plauktu. Jā, pat ja Jūs to piepildīsiet ar priekšmetiem, istaba paliks gaiša, un Jums būs viegli piekļūt priekšmetiem gan no vienas, gan no otras zonas. Ja vēlaties dažām vietām piešķirt nelielu privātumu, līdzīgi kā ar perforētu plauktu, Jūs varat izvēlēties dekoratīvās starpsienas. Šī metode būs aktuāla arī vecākiem, kuri vēlas iekārtot skolnieka istabu.

moderns plaukts atdala istabu uz atseviskam zonam

gramatu plaukts istaba blakus kresliem atdala to uz zonam

gaisi peleka dekorativa starpsiena viesistaba blakus divanam

Plaukts būs arī lieliski piemērots, lai atdalītu spēļu telpu no mācībām piemērotas vietas. Ja plauktam nav vietas, vai arī tas jau stāv pie rakstāmgalda, iegādājieties starpsienu, kas nodrošinās privātumu un mājīgumu atpūtas zonā.


Paklājs

Tas ir lielisks vizuālais rīks, lai atdalītu viesistabu no virtuves. Novietojiet pie dīvāna lielu, viegli kopjamu paklāju. Ieteicams, lai tas būtu vienāda izmēra vai lielāks nekā Jūsu dīvāns, tas ir, pārklājiet pēc iespējas lielāku vietu, it kā nosakot atpūtas zonu. 

paklajs un divans viesistaba vizuali atdala telpu

divans un kresli, paklajs blakus kaminam ka atseviska zona atputai

krasains paklajs ar divanu viesistaba izdala telpu uz vairakam zonam

Sienas dekors

Izrotājiet vienu no istabas sienām vai zonām ar tapetēm. Jūs varat izveidot patiesi ekskluzīvu tēlu, izvēloties krāsu vai modeli, kas atbilst Jūsu kopējam interjeram.

modernas fototapetes palidz vizuali sadalit telpu

fototapetes ar geometriksu rakstu palidz sadalit viesistabu uz zonam

tumsas tapete ar ziediem aiz kresal rada majigu vidi telpa

Papildu parastajām tapetēm varat izvēlēties citus dekorēšanas veidus, fototapetes vai akmens, koka sienas, ja istabai ir modernāks stils. Lai iegūtu vairāk padomu par sienu dekorēšanu, izlasiet rakstu: Sienu dekorēšana: visinteresantākie veidi.