Noderīgi padomi

TOP5 attīstošās galda spēles bērniem

Liela attīstošu galda spēļu izvēle
20 08 2019
berni spele galda speli

Noteikti, ka lielākā daļa vecāku uzskata, ka bērnam ir jāaug un jāattīstās pēc iespējas daudzpusīgāk. Ir vairākas nodarbes, kas šo daudzpusību var nodrošināt. Viena no tām ir galda spēļu spēlēšana. Galda spēles var spēlēt visa ģimene kopīgi, jo tas būs lielisks veids, kā pavadīt brīvo laiku. Kopā pavadot laiku, ģimene nostiprinās savas attiecības, kā arī iegūs jaunas zināšanas, ko dod katra galda spēle. Tomēr ir arī tādas galda spēles, kas ir paredzētas tikai bērniem. Tā kā bērni aug un mainās, tad arī rotaļlietām, ar kurām viņi spēlējas, ir jāmainās. Bērns nevar visu bērnību spēlēties tikai ar vienu rotaļu lācīti. Ir pierasts, ka vienas no pirmajām bērnu spēlēm ir grabulīši. Tie, protams, ir ļoti noderīgi bērna augšanā, jo tie attīsta dzirdi, tausti, kā arī roku kustības. Pārsvarā ikviena rotaļlieta, kas ir paredzēta bērniem līdz trīs gadu vecumam, attīsta šīs maņas. Kad bērns jau ir sasniedzis šādu vecumu, tad noteikti vajadzētu domāt par jaunu un piemērotāku rotaļlietu un spēļu iegādi.


Mūsdienās ir pieejams patiešām plašs galda spēļu klāsts. Atliek vien izvēlēties sev saistošāko, kā arī maciņam labvēlīgāko, jo ir galda spēles, kas maksā diezgan lielu summu. Bet šīs spēles noteikti ir tā vērtas. Starp pieejamajām spēlēm ir ne tikai tādas, kas spēj lieliski kavēt laiku, bet arī tādas, kas iemāca bērnam loģiski domāt, kā arī attīsta. Ir svarīgi, lai bērns darbotos ar šādām spēlēm, jo tās palīdz viņam gan noturēt uzmanību, gan arī saprast, ka dzīvē nakās arī strādāt, ne tikai atpūsties un izklaidēties.

Aplūkosim TOP5 attīstošās galda spēles, kas ir iecienītas daudzu bērnu un ģimeņu lokā:

Monopols

Tieši monopols ir pati pieprasītākā un populārākā galda spēle visā pasaulē. To spēlē kā bērni, ta arī vecāki. Monopols tika izgudrots pirms vairāk kā 80 gadiem, tomēr tas nav zaudējis savu popularitāti vēl šodien. Vērts pieminēt, ka šī spēle ir arī visvairāk pārdotā spēle pasaulē. Spēles mērķis ir kļūt bagātam pēc iespējas ātrāk, pērkot un pārdodot īpašumus, būvējot mājas. Spēlētājs, kurš ir visbagātākais, uzvar. Spēli var spēlēt 2 – 8 spēlētāji, un tā ir paredzēta bērniem no 8 gadu vecuma.


Alias

Alias ir interesanta un aizraujoša spēle, kurā dalībniekiem ir uzdevums paskaidrot uz kartiņas uzrakstītos vārdus, izmantojot sinonīmus vai antonīmus, kā arī vārdus, kas vedina pie pareizās atbildes. Katrai komandai ir dota viena minūte laika, lai atminētu vārdus. Tik, cik vārdi ir atminēti, tik gājienus uz priekšu var izdarīt. Uzvar tā komanda, kas pirmā ir sasniegusi finišu. Spēli var spēlēt sākot no 4 spēlētājiem no 7 gadu vecuma.

Domino

Domino var spēlēt sākot 2 līdz 4 spēlētājiem. Spēles sākumā katrs spēlētājs saņem 4 domino kauliņus ar zīmējumiem. Spēles sākumā kāds no spēlētājiem izvēlas vienu kuliņu, kuru izliek ar zīmējumu uz augšu. Nākamais spēlētājs blakus iepriekšejam kauliņam izliek kādu no saviem kauliņiem ar tādu pašu zīmējumu. Ja viņam nav šāda zīmējuma, tad no kauliņu kaudzes jāņem kauliņi, kamēr atrodas piemērots. Spēle beidzas, kad kāds no spēlētājiem ir atbrīvojies no visiem kauliņiem. Šī spēle patiks pat 3 gadus jauniem bērniem.


Cirks

Cirks ir ļoti aizraujoša spēle, kurā ļoti labi parādās katra spēlētāja veiksme. Kā arī šī spēle bērniem lieliski iemācīs dzīvnieku nosaukumus. Spēles laukums ir sadalīts mazākos lauciņos, katrs no tiem ir atzīmēts ar cipariem, sākot no 1 līdz pat 120. Spēle notiek ar metamo kauliņu. Kāds cipars uzmests, tik lauciņus uz priekšu spēlētājs var iet. Jāņem vērā, ka šajā spēlē ir dažādi šķēršļi, kas traucē nonākt līdz finišam. Uzvar tas spelētājs, kurš pirmais sasniedz finiša lauciņu. Cirku var spēlēt bērni no 3 gadu vecuma.

Puzles

Puzles patiks gan lieliem, gan maziem bērniem. Spēles mērķis ir no maziem gabaliņiem kopā salikt kādu skaistu attēlu. Jo vairāk puzles kauliņu, jo grūtāk puzli būs salikt.


Pircējiem patika šis ieraksts

5/5
1 Pircēja vērtējums

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?