Noderīgi padomi

Viss, kas jums jāzina par automašīnu akumulatoriem

Plaša izvēle akumulatoriem
23 12 2019
dazadi akumulatori dazadiem automobiliem un to uzlade

Akumulators ir tā automašīnas daļa, kuru gandrīz visi zina un atpazīst, taču par tās apkopi ļoti reti padomā. Kā parasti, bažas rodas tikai tad, kad rodas problēmas. Tad tiek zaudēts vērtīgais laiks. Bet, tā kā automašīnas dzīves laikā gandrīz neizbēgami akumulators būs jānomaina, varbūt ir laiks to iepazīt un saprast, kā to apkalpot vai atdzīvināt?

Kā darbojas automašīnas akumulators?

Vienkārši runājot, akumulators ir milzīgs atkārtoti uzlādējams akumulators, kas darbina automašīnas sistēmas pirms motora iedarbināšanas. Tātad, kad esat nekustīgs ar izslēgtu motoru, bet klausāties radio, ar ieslēgtu automašīnas apgaismojumu vai uzlādējat tālruni - to darbina akumulators. Tomēr kā par galveno un vissvarīgāko akumulatora darbu varam nosaukt startera barošanas avotu. Starteris ir viens no vissvarīgākajiem komponentiem automašīnas iedarbināšanā. Kad iekšdedzes dzinējs jau darbojas, akumulatora uzlādes laikā ģenerators ģenerē elektrību.

Īsumā - akumulators darbina starteri un darbojas tikai tad, kad automašīna nedarbojas (ja vien ģenerators nedarbojas).

Kāpēc manas automašīnas akumulators ir izlādējies?

Labs un, iespējams, visizplatītākais jautājums. Akumulatora izlādi var izraisīt dažādi cēloņi, bet visbiežāk tā ir aizmāršība un autovadītāja neuzmanība. Ja pēc darba braucāt mājās un aizmirsāt izslēgt automašīnas priekšējos lukturus - iespējams, ka rīt nevarēsiet lietot mašīnu - būsiet izlādējis akumulatoru. Turklāt, ja visu nakti savienojat jaudīgu audio sistēmu ar automašīnas 12 V vai 24 V kontaktligzdu un klausāties mūziku, jūs riskējat izlādēt akumulatoru. Tik bieži akumulatori tiek izlādēti vienas nakts laikā, kad autovadītāji aizmirst atvienot dažādas funkcijas vai ierīces.

Automašīnas akumulatora izlādei ir arī citi iemesli. Tā var būt "parazitāra izlāde" - kad noteiktas automašīnas elektriskās sastāvdaļas nedarbojas pareizi un patērē elektrību pat pēc automašīnas noslāpēšanas. Lai arī enerģija pietiek pulksteņa, radio iestatījumu un trauksmes signālu uzturēšanai ļoti ilgu laiku, nolietoti vadi, slikts remonts vai citi faktori var izraisīt “parazītu” šīs akumulatora izlādēšanai.

Ir vairāk atbilžu uz jautājumu "Kāpēc manas automašīnas akumulators ir izlādējies?" Šeit ir daži izplatītākie iemesli: 

 • Nedarbojas vai nepareizi darbojas ģenerators - šāds ģenerators neuzlādē akumulatoru
 • Akumulators jau ir novecojis - un tas ir jāmaina, jo tam nav enerģijas rezerves
 • Zems akumulatora līmenis - arī tas jāmaina uz jaudīgāku, jo pārāk zems akumulatora līmenis radīs pastāvīgas problēmas
 • Oksidētas vai vaļīgas "spailes" - notīriet savienojumus, jo rūsa neuzlādē akumulatoru
 • Ļoti augsta vai zema temperatūra - straujas temperatūras maiņas izraisa ķīmiskas reakcijas akumulatorā (sulfātu kristālu uzkrāšanos) un bojā akumulatora darbības laiku
 • Ir daudz īsu braucienu, kuros akumulators netiek uzlādēts

Kā pārbaudīt akumulatoru un kā uzzināt, vai akumulators ir uzlādēts?

Akumulatora pārbaude

Jums būs nepieciešams voltmetrs, lai pārbaudītu, vai akumulators ir uzlādēts. Tā ir ierīce sprieguma mērīšanai elektriskās ķēdēs, tieši tādās, kāds ir akumulators.

2–4 stundas pēc brauciena atveriet motora pārsegu un piestipriniet voltmetra galus pie spailēm. (+) Vadam jāsaskaras ar akumulatora pozitīvo spaili, un (-) spailei jābūt negatīvai. Cita veida voltmetri var būt savienoti ar jūsu ierīces kontaktligzdu.

Ko nozīmē instrumenta rādījumi?

 • 12-12,5V – principā viss ir kārtībā, bet, ja pienāks ziema vai jums patīk justies droši, varat to uzlādēt vēl vairāk
 • 12,5-12,7V (un vairāk) - lieliski rādījumi, nav jāuzlādē akumulators

Ja rodas šaubas, arī ģeneratora jaudu var izmērīt ar voltmetru. Šeit jums būs jāiedarbina motors. Process - pilnīgi identisks. Vispirms tiek parādīts voltmetra rādījums, kad tiek izslēgts motors, un pēc tam ieslēgta aizdedze. Ja voltometrs rāda spriegumu no 13,8 līdz 14,6 V, kad motors tiek iedarbināts, tad ģenerators darbojas labi un var mierīgi doties ceļā. 

Rādījumiem

Automašīnas akumulatora uzlādēšana

Sagatavojiet akumulatora lādētāju uzlādēšanai. Ja jums tāda vēl nav, noteikti iegādājieties to, jo tas var palīdzēt ne tikai jums, bet arī citiem cilvēkiem. Autovadītāji un amatnieki zina, ka šo ierīci bieži nākas aizdot grūtībās nonākušam paziņam.

Lai to uzlādētu, akumulators ir jāizņem no automašīnas. Kā tiek uzlādēts akumulators? Tas jādara laukumā, kur neatrodas cilvēki. Tai jābūt labi vēdināmai vietai. Pārbaudiet ik pēc dažām stundām, lai redzētu, kā mainās lasījums. Kā uzzināt, kad akumulators tiek uzlādēts? Ja lādētāja displejs paliek nemainīgs ~ 2-3 stundas, iespējams, ka uzlāde būs pabeigta.

Cik ilgi akumulators tiek uzlādēts? Pilnībā izlādētam akumulatoram vajadzētu uzlādēt gandrīz 24 stundas dienā (20+ stundas), un daļēja uzlāde var ilgt 6–12 stundas.


Kā pārbaudīt, vai akumulators ir piemērots jūsu automašīnai?

Ja redzat, ka akumulatoram trūkst enerģijas vai tas nedarbojas pareizi, ir pienācis laiks to nomainīt. Pērkot jaunu akumulatoru, jums jāzina, kā izvēlēties, jo daži parametri atšķiras. Šeit ir divi praktiski padomi, kas palīdzēs atrast pareizo produktu jebkurā produktu katalogā:

 1. Pirmkārt, jums jāzina, kāda izmēra akumulators jums ir nepieciešams. Svarīga ir ne tikai tā ietilpība, bet arī izmēri. Jūs varat uzzināt, kāda izmēra akumulators jums nepieciešams, apskatot esošo modeli vai apmeklējot servisa tehniķi. Interneta veikalā 220.lv akumulatorus varēsiet ērti nofiltrēt pēc to izmēriem.
 2. Ah - ampēru stunda, elektriskās jaudas mērvienība. Šis ir akumulatora "ietilpības" pamatnovērtējums. 55–70 Ah - standarts maziem un vidējiem automobiļiem, 70–90 Ah īpaši jaudīgiem vai apvidus, 90 + Ah īpaši lieljaudas vai lieljaudas automašīnām. 

Papildu padoms: Lietota akumulatora pirkšana nav ieteicama, jo ir grūti pārliecināties par tā kvalitāti. Jūs nezināt, kā tas tika uzturēts un kas to izmantoja. Vislabāk ir iegādāties jaunu akumulatoru no cienījama mazumtirgotāja.


Kā pareizi uzturēt un pagarināt akumulatora darbības laiku?

Atbildēt uz jautājumu “Cik ilgi akumulators kalpos?” parasti ir diezgan grūti. Problēma slēpjas nevienmērīgā akumulatora uzturēšanā un automašīnas darbībā. Speciālisti saka, ka akumulators mūsu valstī var kalpot ~ 4-5 gadus, taču, ja to pareizi uzturēs, tas kalpos bez aizķeršanās arī ilgāk. Šeit ir daži padomi, kā palielināt akumulatora darbības laiku:

 • Notīriet akumulatora kabeli ar suku ik pēc sešiem mēnešiem vai vismaz reizi gadā. Lai to izdarītu, varat izmantot cepamās sodas un destilēta ūdens maisījumu. Nekad nelietojiet gumijas tīrīšanas līdzekļus.
 • Ar tādu pašu intervālu pārbaudiet akumulatoru ar voltmetru. Tas neaizņems vairāk kā pāris minūtes, un jūs būsiet drošāks un mierīgāks.
 • Ja nepieciešams, piepildiet akumulatoru ar destilētu ūdeni. Ja akumulatoram ir aizpildīšanas atveres, pēc eļļas maiņas vai ievērojama remonta uzpildiet to ar destilētu ūdeni. Tomēr tagad lielāko daļu akumulatoru nevar tā izmantot.
 • Nebrauciet nelielus attālumos. Īsi braucieni ir labākais veids, kā novājināt un iztukšot automašīnas akumulatoru. 

Automašīnu akumulatoru cenas

Ja jūs interesē automašīnu akumulatoru cenas, jums jāzina, ka daudz kas ir atkarīgs no jūsu vajadzībām.

Ja jūs meklējam aptuvenus skaitļus, automašīnu un SUV vadītājiem jāatrod optimālais risinājums diapazonā no 55-90 eur. Lielāku transportlīdzekļu vadītājiem vajadzētu būt elastīgākiem attiecībā uz šīm izmaksām.

Internetveikalā 220.lv varat atrast plašu automobiļu akumulatoru klāstu. Sortimentā ir ne tikai vieglo automašīnu akumulatori, bet arī akumulatori, kas būs piemēroti kravas automašīnām, apvidus auto un kemperie. Pērkot akumulatoru internetveiklā 220.lv, būs lieliska iespēja ietaupīt naudu, jo bieži vien ir pieejamas lieliskas cenas un īpaši piedāvājumi.

Pircējiem patika šis ieraksts

4.8/5
5 Pircēju vērtējumi

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?