Noderīgi padomi

Zāles pļaušana ar trimmeri - 5 padomi izcilam rezultātam

Plaša izvēle trimmeriem
09 03 2020
virietis plauj zali ar trimmeri

Trimmeris ir universāla ierīce, kas paredzēta zāles pļaušanai, kā arī koku un krūmāju kopšanai. Šī ierīce ļauj piekļūt grūtāk pieejamām vietām, kur panākt lielisku rezultātu ar ierasto zāles pļāvēju var būt diezgan sarežģīti. 

Turpinājumā 5 ieteikumi, kā efektīvi izmantot trimmeri zāles pļaušanai. 

Izvēlieties savām vajadzībām piemērotu trimmeri 

Nopērkami dažāda veida trimmeri - elektriskie, ar akumulatoru vai benzīnu darbināmie. Tas, kuram no variantiem dot priekšroku, atkarīgs no vairākiem faktoriem un Jūsu individuālajām prasībām. 

Benzīna trimmeri ir piemēroti sarežģītākiem uzdevumiem un lielāku platību pļaušanai. Un, tā kā šī tipa instrumenti darbojas bez vadiem un kabeļiem, tie ir ļoti mobili. Vairums benzīna trimmeru ir tik jaudīgi, ka ar tiem var veikt arī citus aktuālos dārza darbus, piemēram, apgriezt krūmus un dzīvžogus. 

Ar akumulatoru darbināmie trimmeri piemēroti mazākām teritorijām un vienkāršākiem uzdevumiem. Šāda tipa instrumenti ir viegli un īpaši mobili, tomēr atkarībā no akumulatora veida tos ik pa laikam nepieciešams uzlādēt. Ja pļaujamā teritorija ir neliela, tai nevajadzētu būt lielai problēmai. 

Elektriskie trimmeri ir viens no lētākajiem risinājumiem, tomēr tie netiek galā ar sarežģītākajiem uzdevumiem. Un, ņemot vērā, ka šāda tipa ierīce darbojas tikai ar elektrību, darbības teritoriju būtiski ietekmēs vada garums. 

Iepazīstieties ar trimmera specifikāciju un pieejamām funkcijām 

Lai zāles pļaušana ar trimmeri būtu maksimāli efektīva, ir vērts veltīt laiku tam, lai iepazītos ar ierīces specifikāciju un funkcijām. Tas palīdzēs saprast, kā pareizi izmantot trimmeri, un kādiem darbiem tas piemērots. 

Ievērojiet drošības prasības 

Izmantojot trimmeri, svarīgi arī ievērot drošības noteikumus:

  • Lietojiet aizsargapģērbu un aizsargbrilles - ļoti svarīgi ir arī izturīgi cieši apavi, kā arī darbam piemēroti cimdi. Trimmeri mēdz radīt augstu trokšņa līmeni, tādēļ noderēs arī skaņu slāpējošas austiņas;
  • Pirms pļaušanas pārbaudiet dārzu - pat viskoptākajos dārzos var atrast dažādus zālē noslēpušos priekšmetus, piemēram, kādu akmens šķembu. Pirms ķeraties pie zāles pļaušanas, pārbaudiet augsni, lai pārliecinātos, ka procesa laikā Jūs nepārsteigs lidojoši priekšmeti - tie var būt ļoti bīstami;
  • Ņemiet regulārus pātraukumus - trimmeris - neatkarīgi no tā veida - rada gan vibrācijas, gan troksni, kas ilgstošākā laika posmā var radīt nepatīkamas sajūtas tā lietotājam. Lai no tā izvairītos, darba procesā ieteicams ņemt pauzes.

Piesardzība ir visa pamatā - tas attiecas uz visiem darbiem, ko veicat. 

Izlasiet trimmera lietošanas instrukciju 

Katrs trimmeris ir atšķirīgs, tādēļ, ja Jūsu īpašumā nonācis jauns instruments, pirms tā darbināšanas vērts iepazīties ar lietošanas instrukciju. Labāku rezultātu iegūsiet, ja ņemsiet vērā ražotāja ieteikumus, turklāt tā arī izvairīsieties no ierīces bojājumiem.

Apgūstiet dažādas pļaušanas tehnikas 

Dažādām vajadzībām piemērotas atšķirīgas pļaušanas tehnikas. Piemēram, lai nopļautu apmales, piemēram, ap dobes malām - turiet trimmeri paralēli zemei. Izvēlieties vēlamo pļaušanas augstumu un virzieties uz priekšu gar apmali. Ja to darāt pirmo reizi, iespējams, rezultāts nebūs perfekts - to praktizējot, viss izdosies lieliski. 

Ap kokiem, žogiem vai sienām piemērots var būt trapeces veida griezums - šajā gadījumā trimmeris jānovieto nevis paralēli zemei, bet nelielā leņķī. Tādā veidā iegūsiet dabiskāku efektu. 

Paturiet prātā, ka garākas zāles pļaušanai nepieciešama jaudīga ierīce - te piemērotākais variants būs benzīna trimmeris. 

Trimmeris - universāls palīgs dārza darbos. Izvērtējiet savas vajadzības, aplūkojiet piedāvājumu un izvēlieties labāko trimmeri atbilstoši savām vajadzībām. Labākos risinājumus atradīsiet pie mums - interneta veikalā 220.lv. 

Pircējiem patika šis ieraksts

2.6/5
5 Pircēju vērtējumi

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?