Noderīgi padomi

„Zero waste“ interjers: kādas mēbeles izvēlēties?

Liela viesistabas mēbeļu izvēle
30 08 2019
ekologiskas zero waste viesistabas mebeles

Idejas par “Zero waste” rašanos lēnām kļūst arvien populārākas visās dzīves jomās - ja agrāk mēs runājām par ilgtspējīgu modi, mūsdienās šos principus var redzēt arī dominējošajās interjera tendencēs. Izvēloties mēbeles, kas atbilst idejām par “zero waste”, jūs varat ne tikai piešķirt savām mājām mājīgumu, bet arī dot ieguldījumu dabas saglabāšanā un tīrākas vides veidošanā. Kopā ar interjera dizaineri Inesi Oboleviču mēs esam ieskicējuši dažus pamatprincipus, kas jāņem vērā, izvēloties mēbeles, pamatojoties uz “zero waste” pamatprincipiem.

Koka mēbeles vadībā

Ja būtu jāizvēlas, kurš mēbeļu materiāls vislabāk atbilst “zero waste” standartiem, tad neapšaubāmi uzvarētājs būtu koks. Nav noslēpums, ka koka mēbeles piešķir mājām siltumu un mājīgumu, un ilgtspējīga interjera dizaineri to augsti novērtē dēļ īpaši garā kalpošanas laika un iespējām ievērojami atjaunot novecojušas vai vecas mēbeles. Ar nelielu piepūli vienas un tās pašas koka mēbeles var nodot no vienas paaudzes otrai - būtu grūti atrast izturīgāku un “zero waste” idejai atbilstošu interjera dizainu.

Šādus produktus savās mājās varat atrast pat tagad - I. Oboleviča vienmēr iesaka pirms koka mēbeļu iznīcināšanas izvērtēt, vai nav iespēju tās atjaunot. Ar iztēles un radošuma palīdzību jūs varat pārveidot savas mājas mēbeles stilīgās detaļās vai pievilcīgos rotājumos pat no ļoti seniem laikiem - vēl vairāk iespējām dizainere iesaka apvienot koku ar metāla un stikla akcentiem.

Ir vērts atzīmēt, ka mēbeļu materiāls ir atslēga “zero waste” kustībai, nevis to tonis vai stils, tāpēc jūs nekļūdīsieties, ja izmantosiet krāsotu koku savam interjeram. Pamatnosacījums ir mēbeļu izgatavošana videi draudzīgā veidā.


Izturīgi materiāli - ilgāks kalpošanas laiks

Meklējot labākās mēbeles mājām, interjera dizainere iesaka ņemt vērā materiālus, no kādiem tās ir izgatavotas - bieži vien no tā būs atkarīga arī izstrādājumu kvalitāte. Tomēr tikai ar “zero waste” interjera izveidošanu nepietiks - jāņem vērā arī ražošanas nianses (kā tiek iegūta koksne vai kādi materiāli tiek izmantoti mēbeļu detaļu nostiprināšanai un apvienošanai).

Kā augstas kvalitātes un videi draudzīgu risinājumu apvienojumu I.Oboleviča izceļ Dānijas uzņēmumu “Notio Living” - tā visizcilākā iezīme ir tā, ka mēbeles tiek izgatavotas, izmantojot viedās tehnoloģijas, un koks tiek sazāģēts atbilstoši vides standartiem. Tomēr dizainere uzsver, ka arvien vairāk uzņēmumu mēģina apvienot smalko stilu ar holistisko ilgtspēju, tāpēc, iespējams, nākotnē būs vēl vieglāk atrast ilgstošas, “zero waste” mēbeles.


Mēbeles, kurām var dot otro iespēju

Izvēloties mēbeles, ir svarīgi zināt, ka ne tikai organiskie materiāli, bet arī otrreiz pārstrādājamie materiāli atbilst “zero waste” principiem. Tas nozīmē, ka jums būs piemērotas ne tikai koka mēbeles, bet arī stikla vai metāla detaļas. Pēc interjera dizainera teiktā, šādas mēbeles ir īpaši piemērotas industriālā stila attīstībai, kas saistīts ar unikalitāti un neierobežotu brīvību. Iekļaujot jūsu mājās vismaz dažus desmitus šādumēbeļu (vai to fragmentu), jūs radīsiet savdabīgu atmosfēru, vienlaikus veicinot populāro “zero waste” kustību.

Ir daudz iespēju izveidot stilīgu, mājīgu, sev tuvu un videi draudzīgu interjeru - pats galvenais, ka jūs izvēlaties ilgtspējīgus, viegli pārstrādājamus materiālus. Ja jūsu mājās dominē koka, stikla vai metāla mēbeles, jūs ātri atklāsiet visu “zero waste” interjera burvību!

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?