Noderīgi padomi

10 noderīgi padomi grila zonas ierīkošanai

Plaša izvēle barbekjū, griliem
12 02 2020
barbekju grils darza

Kārdinošs steiks, svaigi salāti un, iespējams, arī kāda ķiploku maize, kas ietīta folijā un uzlikta uz grila - šāds ēdiens brīvā dabā garšo īpaši lieliski. Un, ja Jūsu dārzā ir ierīkota grila zona, gardas maltītes varēsiet baudīt vienmēr, kad vien laika apstākļi to atļaus. 

Ja plānojat ierīkot grila zonu, Jums noderēs daži padomi. 

Piemērotākās vietas izvēle

Ideālā gadījumā grila zonas atrašanās vietai vajadzētu būt diezgan tuvu mājai. Jūs noteikti nevēlaties ilgu pastaigu no virtuves uz grila zonu - īpaši tad, ja ir daudz ēdiena, ko nēsāt. 

Ratiņi ērtākai ēdiena pārvietošanai 

Lai produktu atgādāšana uz dārzu un maltītes pagatavošana būtu vienkāršāka, varat izmantot ēdiena piegādes ratiņus. Tas ļaus ietaupīt laiku un būs ļoti praktisks risinājums sagatavojot un pasniedzot maltīti.

Drošības nosacījumi 

Protams, šajā gadījumā svarīgi ievērot drošības nosacījumus - ja māja ir no koka, grilu noteikti nedrīkst novietot tieši blakus tai. 

Tāpat grila zonu nevajadzētu ierīkot koka sētas, koku, krūmu un citu viegli uzliesmojošu materiālu tuvumā.

Vērts padomāt arī par kaimiņu ērtībām un grila zonu ierīkot pietiekamā attālumā no viņu mājas, lai netraucētu dūmi. 

Ja pagalmā ierīkots arī rotaļu laukums, grilam jāatrodas drošā attālumā no tā, lai bērni, spēlējoties, negūtu traumas. 

Grila droša novietošana 

Svarīgi grilu novietot uz stabilas virsmas - koka dēļiem, flīzēm, bruģa, betona. Ja šim nolūkam izmantojat dēļus, tos vajadzētu apstrādāt ar īpašu līdzekli, lai novērstu koka pūšanu, aizdegšanos vai sēnīšu infekciju izplatīšanos. 

Grila izvēle 

Dārza grili pieejami plaša izvēlē, tādēļ katrs var izvēlēties savām prasībām un vajadzībām piemērotāko risinājumu. 

Viens no vienkāršākajiem risinājumiem ir čuguna vai metāla grils - tas parasti ir salīdzinoši neliels un ērti pārvietojams, tādēļ to var izmantot ne vien savas mājas pagalmā, bet paņemt līdzi, piemēram, uz vasarnīcu. Nopērkami arī pavisam kompakti un vienkārši grili, kas piemēroti gan maltītes gatavošanai dārzā, gan piknikā. 

Kurināmā veids

Nākamais aktuālais jautājums, kas jāizvērtē, ir kurināmā veids. Grilu var kurināt ar malku vai oglēm, tāpat pieejami arī elektriskie un gāzes grili, kas nodrošina lielākas ērtības. 

Mēbeļu izvēle 

Lai grila zona būtu ērta, praktiska un droša, jāizvēlas arī piemērotas mēbeles - galds un krēsli. Kas attiecas uz materiāliem, var izvēlēties plastmasas, metāla, koka mēbeles - tas lielā mērā ir gaumes jautājums. Ja izvēlaties plastamasas mēbeles, turiet tās drošā attālumā no grila - karstumā plastmasa var deformēties. 


Ērtības un estētiskā pievilcība 

Svarīgi, lai grila zona būtu ne vien funkcionāla un droša, bet arī izskatītos labi. To var panākt gan ar stilīgu mēbeļu izvēli, gan piemērotiem aksesuāriem, piemēram, dekoratīviem augiem, laternām, spilveniem un plediem, kuros ietīties vēsākā laikā. 

Nojume

Ņemot vērā neprognozējamos laika apstākļus, ir vērts padomāt arī par nojumes iegādi. Nojumes pieejamas plašā izvēlē - lai atrastu sev piemērotāko, izvērtējiet vēlamo materiālu un nojumes izmēru. Pievērsiet uzmanību arī papildaprīkojumam - piemēram, vasaras sezonā moskītu tīkls var izrādīties ļoti noderīgs. 


Grila pārsegs 

Ja izvēlies gāzes vai elektrisko grilu, vajadzētu parūpēties arī par atbilstošu grila pārsegu, kas ierīci pasargās no saules, lietus un citu nelabvēlīgu laika apstākļu ietekmes laikā, kad tā netiks izmantota. 

Nav iespējams paredzēt to, kādi grilēšanas sezonā būs laika apstākļi, bet ir iespējams izveidot lielisku grila zonu, kas ļaus pēc iespējas biežāk izbaudīt lielisku atmosfēru un gardu maltīti. 

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?