Noderīgi padomi

5 gadījumi, kad virsmatracis būs īstā izvēle

Plaša izvēle virsmatračiem
16 12 2019
moderns gulamistabas interjers

Viens no labas pašsajūtas priekšnoteikumiem ir pilnvērtīgs miegs. Un, lai nodrošinātu sev kvalitatīvu atpūtu, jāparūpējas par labu guļvietu, īpašu uzmanību pievēršot tieši matracim. Kā zināms, labs matracis prasa ievērojamus finansiālus ieguldījumus. Tomēr ir gadījumi, kad piemērotākais risinājums ir arī virsmatracis. Vairāk par to, kādās situācijās izvēlēties virsmatraci, lasiet raksta turpinājumā. 

Ātra uz vienkārša guļvietas atjaunošana

Laika gaitā viss nolietojas - gultas un to matrači nav izņēmums. Tad, kad gulta vairs nav pietiekami ēra un šķiet, ka matracis savu laiku ir nokalpojis, ir laiks jaunam matracim. Taču, kā zināms, jauna matrača iegāde var nebūt ne lēta, ne vienkārša, tādēļ laba alternatīva ir virsmatracis. Novietojot to uz lielā matrača, tiks atrisināta guļvietas problēma - tās stāvoklis ātri un vienkārši tiks uzlabots vai pat pilnībā atjaunots. 

Papildus komforts dīvānā 

Tie, kuriem dzīvojamā istaba pilda arī guļamistabas funkcijas, visbiežāk guļ dīvānā, bet šī mēbele, kā zināms, ne vienmēr ir pietiekami ērta. Arī šajā situācijā var noderēt virsmatracis, ko uzklāt uz dīvāna virsmas, iegūstot komfortablu guļvietu. Visbiežāk labi izgulēties traucē dīvāna vidū esošās spraugas - arī šo problēmu novērsīsiet ar virsmatrača palīdzību. 

Papildus guļvieta viesiem 

Virsmatraci var lieliski izmantot arī papildu guļvietas ierīkošanai, piemēram, kad jāuzņem viesi. Tas ir pietiekami plāns un viegls, tādēļ vienkāršāk atrast vietu tā uzglabāšanai tad, kad matracis nav vajadzīgs. Turklāt komforta ziņā virsmatracis ir lielisks - spēj aizstāt gultu. 

Rotaļu zona mazuļiem 

Virsmatracis var būt ļoti noderīgs risinājums arī tad, ja mājās ir mazi bērni. Uz virsmatrača var iekārtot ērtu rotaļu zonu gan mazuļiem, gan lielākiem bērniem - tas būs gan komfortabls, gan arī higiēnisks risinājums. 

Ērtības vasarnīcā vai teltī 

Un visbeidzot - virsmatracis noder arī atpūtas laikā, piemēram, vasarnīcā vai pat teltī. Savu kompakto izmēru dēļ virsmatracis ir ērti transportējams, taču nodrošina pilnvērtīgu miegu jebkādos apstākļos - pat meža vidū. 

Kā izvēlēties piemērotu virsmatraci? 

Virsmatrači patiešām ir lielisks izgudrojums. Tomēr, ieskatoties piedāvājumu klāstā, var gadīties apjukt - kā izvēlēties vajadzībām piemērotāko virsmatraci? Lūk, daži padomi:

  • Pievērsiet uzmanību materiāliem - vēlaties dabīgos vai sintētiskos materiālus? Gan sintētiskajiem, gan dabīgajiem materiāliem ir savas priekšrocības un trūkumi, tādēļ vispirms izvērtējiet savas vajadzības;
  • Izvērtējiet, kāda biezuma virsmatracis nepieciešams - tas atkarīgs gan no komforta līmeņa, ko vēlaties sasniegt, gan arī esošās gultas stāvokļa. Piemēram, 3 cm biezs virsmatracis lielākoties tiek izmantots higiēnas apsvērumu dēļ vai arī lai uzlabotu komfortu jaunā guļvietā. 5 cm biezs virsmatracis nodrošina labāku atbalstu, savukārt 7 cm biezu virsmatraci var izmantot vecas, izgulētas gultas atjaunošanai;
  • Pievērsiet uzmanību virsmatrača cietībai - lai izvēlētos piemērotāko risinājumu, izvērtējiet savus gulēšanas paradumus. Ja lielākoties guļat uz sāniem, labāk izvēlēties mīkstu vai vidēji cietu virsmatraci. Savukārt, ja pārsvarā guļat uz vēdera vai muguras, Jums piemērotāks ciets virsmatracis

Izvēloties virsmatraci, svarīgākais kritērijs ir komforts. Tomēr, kā zināms, tas ir subjektīvs un individuāls faktors, tādēļ virsmatrača izvēlē svarīgi ņemt vērā dažādus kritērijus - gan mērķi, kam virsmatracis tiks izmantots, gan savas individuālās vajadzības. 


Virsmatracis ir ātrs un vienkāršs veids, kā uzlabot miega kvalitāti. Plašu virsmatraču izvēli atradīsiet arī pie mums - interneta veikalā 220.lv. Izvērtējiet savas vajadzības un veiciet pasūtījumu jau tūlīt! 

Pircējiem patika šis ieraksts

5/5
1 Pircēja vērtējums

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?