Noderīgi padomi

Aizkaru mazgāšana: viss, kas jums jāzina

08 06 2020
sieviete priecajas baltiem un tiriem aizkariem

Apsverot, ko izvēlēties: žalūzijas, rullo žalūzijas vai aizkarus, pēdējo variantu parasti izceļ kā tādu, kam nepieciešama vislielākā kopšana. Aizkari faktiski ātrāk uzkrāj putekļus, taču parasti pietiek ar to mazgāšanu divreiz gadā, lai audums atgūtu savu šarmu. Lai gan mazgāšanai ir vajadzīgas īpašas zināšanas, ievērojot zemāk esošo informāciju, Jums patiešām būs viegli tikt galā ar šādu uzdevumu.

Aizkaru materiāls

Aizkarus var mazgāt ar rokām, veļas mašīnā vai tīrīt ar tvaika ierīcēm - kura metode ir piemērota, atkarīgs no to auduma. Tiesa, vispirms ir jāzina informācija uz aizkaru etiķetes, taču ir noderīgi zināt arī dažādu materiālu īpašības. Šeit ir vispopulārākās:

  • Poliesters. Tas ir viens no visbiežāk izvēlētajiem un vismazāk pieprasītajiem audumiem: tie ātri žūst un mazgāšanas temperatūra var sasniegt pat 60 grādus. Tiesa, jāizvairās no karstā tvaika ierīces.


  • Žakards. Šo materiālu vislabāk mazgāt ar rokām vai veļas mašīnā maksimālā temperatūrā 30 grādi. Izmantojiet pēc iespējas neitrālus, maigus mazgāšanas līdzekļus, nebaliniet un negrieziet centrifūgā šos rotājumus.


  • Kokvilna. Šo audumu var tīrīt visos iespējamos sausos veidos, taču visvienkāršāk to ir mazgāt veļas mašīnā - šādi logu pārsegi tam ir lieliski piemēroti. Izvēloties temperatūru, jāņem vērā to krāsa: gaišu toņu aizkariem var izvēlēties 90 grādus, krāsainem aizkariem - 60 grādus, bet tumšiem - iespējami zemāko temperatūru.