Noderīgi padomi

Akmens vai malšanas kafijas dzirnaviņas. Kādu izvēlēties?

Izvēlēties kafijas dzirnaviņas
21 03 2018
ka vislabak samalt kafijas pupinas

Ja tiek lietotas kafijas dzirnaviņas, tad mēs varam iegūt teicamu dzēriena kvalitāti. Iespējas, ka neviens nav jāpārliecina par kafijas dzirnaviņu iegādes nepieciešamību. Tā ir ierīce, ar kā palīdzību mēs varam ievērojamā mērā uzlabot pagatavojamās kafijas kvalitāti, iegūt uzlabotu garšu un daudz intensīvāku aromātu. Kā likums, veikalos var iegādāties divu veidu kafijas dzirnaviņas, un mēs apskatīsim, kurš no variantiem ir labāks – akmens kafijas dzirnaviņas vai kafijas dzirnaviņas ar asmeņiem. Šajā instrukcijā sniegsim atbildi uz jautājumu, kādu no variantiem labāk iegādāties un kādēļ.

TOP - piedāvājumi: Kafijas dzirnaviņas


Akmens kafijas dzirnaviņas

Saskaņā ar kādu principu darbojas akmens kafijas dzirnaviņas?

Šādās kafijas dzirnaviņās ir dzirnakmeņi, kas līdzinās tiem, ko izmanto graudu malšanā. Dzirnakmeņi – tie ir divi rotējoši elementi, kas smalcina kafijas pupiņas maksimāli smalkā pulverī. Šādās kafijas dzirnaviņās iespējams pašam iestatīt maluma biezuma pakāpi, tuvinot vai attālinot dzirnakmeņus vienu no otra. Ja mēs pietuvināsim dzirnakmeņus, tad maluma pakāpe būs daudz sīkāka, ja attālināsim, tad daļiņas būs daudz lielākas.

No kā tiek izgatavotas kafijas dzirnaviņas?

Kafijas dzirnaviņas var būt keramiskas vai metāla. Akmens keramiskās dzirnaviņastās priekšrocība ir klusā darbībā, taču tā nav pietiekami izturīga lieta. Tādējādi tas nav tas pirkums, kas kalpos daudzu gadu ilgumā. Savukārt akmens metāla kafijas dzirnaviņas atšķiras ar augstu izturības pakāpi, taču, diemžēl tās darbojas salīdzinoši trokšņaini.

Akmens kafijas dzirnaviņas un kafijas kvalitāte

Samaltā kafija akmens kafijas dzirnaviņās nemaina savas organoleptiskās īpašības. Pat ilgstoša malšana neietekmē kafijas garšu un aromātu. Tostarp, šāda veida kafijas dzirnaviņās malta kafija izdodas daudz smalkāka, salīdzinājuma ar kafiju, kas ir samalta kafijas dzirnaviņās ar asmeņiem, tādējādi tā ir piemērota lietošanai espreso automātos. Akmens kafijas dzirnaviņas espreso spiediena automātam dažos gadījumos ir iebūvētas kafijas automātā, un ja tā nav, tad vienmēr tās var iegādāties atsevišķi.

Kafijas dzirnaviņas ar asmeņiem

Kāds ir darbības princips?

Kafijas dzirnaviņās ir saliekti asmeņi, kas smalcina kafijas pupiņas tostarp, tās sagriežot. Ja dzirnaviņas darbosies pārmērīgi īsu brīdi, tad mēs iegūsim rupja maluma kafiju. Ja pārāk ilgi – tad pupiņas tiks sasmalcinātas maksimāli. Diemžēl kafijas pupiņu malšanas procesa gaitā tās uzsilts un kafija iegūst rūgtuma piegaršu.

No kā ir izgatavotas kafijas dzirnaviņas?

Kafijas dzirnaviņas ar asmeņiem tiek izgatavotas no koka, plastmasas vai keramikas. Šajā gadījumā darbojas tāds pat princips, kā arī akmens kafijas dzirnaviņu gadījumā. Metāls, čuguns un stikls piešķir daudz skaļāku skaņu malšanas laikā, bet plastmasa un koks darbojas klusāk. Labi sevi attaisnojušas ir čuguna kafijas dzirnaviņas, jo tās ir ļoti izturīgas. Plastmasas un stikla izstrādājumi var tikt pakļauti nelabojamiem defektiem mazākā kritiena rezultātā. Ja Jūs vēlaties iegādāties plastmasas kafijas dzirnaviņas, tad noteikti, pievērsiet uzmanību plastmasas kvalitātei, jo tā laika gaitā nedrīkst deformēties.

Kafijas dzirnaviņas ar asmeņiem un kafijas kvalitāte

Kafijas dzirnaviņās ar asmeņiem kafijas spēcīgi uzkarst, un tas atstāj negatīvu iespaidu uz kafijas garšu. Tai skaitā, rodas liels daudzums putekļu, kas padara kafiju skābu. Tādēļ pagatavotajam dzērienam ir slikta kvalitāte, un tā sastāvā ir sajūtama rūgtuma pēcgarša.

Skaidrs, ka vislabākā izvēle ir akmens kafijas dzirnaviņas, jo tās ne tikai smalcina kafiju, bet arī veicina tās garšas izmaiņas, taču rodas vēl viens jautājums...

Rokas vai elektriskās akmens kafijas dzirnaviņas?

Var šķist, ka elektriskās akmens kafijas dzirnaviņas ir vislabākais risinājums, salīdzinājumā ar rokas dzirnaviņām, taču patiesībā viss ir otrādāk. Rokas kafijas dzirnaviņās var samalt labākas kvalitātes kafiju. Diemžēl tam ir vajadzīgs laiks un piepūle. Taču, ko vajadzētu darīt, ja Jūs negribat malt ar rokām? Šādā gadījumā būtu vērts investēt elektriskajās kafijas dzirnaviņās, ar lēnu malšanas ātrumu, kur kafija neuzsilst. Elektriskās akmens kafijas dzirnaviņas ar lēnas malšanas funkciju ļaus Jums iegūt tādu malšanas ātrumu, kas līdzinās malšanai ar rokām. Lētas akmens kafijas dzirnaviņas var iegādāties par apmēram 20 eiro, un tā Jums nokalpos ilgus gadus. Ja Jūs nevēlaties iegādāties kafijas dzirnaviņas pilnībā, tad papildu trauks akmens kafijas dzirnaviņām būs teicams risinājums. To var pieskrūvēt kafijas dzirnaviņām, un Jūs iegūsiet teicamu maluma kvalitāti.

Internetveikalā 220.lv Jūs atradīsiet tieši Jums nepieciešamās kafijas dzirnaviņas!

Pircējiem patika šis ieraksts

4.3/5
15 Pircēju vērtējumi

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?