Noderīgi padomi

Aktīvā atpūta Latvijā: TOP brīvdienu galamērķi vasarā

12 06 2020
sieviete atpusas briva daba

Vasara ir atvaļinājumu laiks un skolēnu brīvlaiks, kad ikkatrs var pilnvērtīgi atpūsties pēc savas gaumes un patikas. Kur doties un ko darīt, apceļojot mūsu pašu Latviju? 

Ūdenstūrisms

Latvija ir upju un ezeru valsts, kur aktīvais sports un tūrisms ir iespējams vairākos veidos. Jūs varat izvēlēties vai nu mierīgāku ūdens atpūtu, vai arī aktīvāku un adrenalīna piepildītāku. 

Laivu maršruti

Mūsdienās aktīvā atpūta Latvijā pie dabas kļūst arvien populārāka, un viena no aktīvās atpūtas iespējām ir laivošana. 

Latvijā ir vairāki populāri tūrisma maršruti laivošanai, kur var braukt ar kanoe vai piepūšamajām laivām. Ne mazāk populāri ir arī izbraucieni kompānijām ar plostu. Vairāki uzņēmumi piedāvā savus laivošanas ekipējuma pakalpojumus un laivotāji var izvēlēties doties izbraucienā uz vienu dienu, divām vai pat trim. 

Skaistākie maršruti nemainīgi laivotājiem ir pa Gauju, Salacu un Abavu, kur katrs var izvēlēties garāku vai īsāku posmu, kā arī maršrutu, kur sākt un kur - beigt. 

Daži populārākie laivošanas maršruti:

  • Engure, Usma

Engures upe ir tikai 28 km gara un tā viennozīmīgi pārsteidz ar klintīm, krācēm un pat monumentālām ainavām. Engures upe savu ceļu sāk no Usmas ezera un ietek Puzes ezerā. Laivotāji šo maršrutu ir iecienījuši, jo tā ir mierīga un elpu aizraujoši skaista.

  • Aiviekstes upe

Aiviekste ir upe, kas pārsteidz ar savu mežonīgo straumi un Gaujai raksturīgajām dabas ainavām. Šī ir upe, kas aizrauj un patīk laivotājiem, kas vēlas pavadīt ilgāku laiku pie dabas, veicot šo maršrutu divās dienās. 

  • Braslas upe

Visbiežāk laivotāji izvēlas posmu no Plāča vai Straupes līdz Rīgas – Valmieras A3 ceļa tiltam vai ietekai Gaujā. Brasla ir gan mierīga, gan mežonīga, ar ļoti skaistām dabas ainavām. 

baruciens ar sup deliem

SUP

Vasara ir īstais laiks, lai izbaudītu supošanu pa upēm, ezeriem un pat purviem. Tiek organizēti vairāki agro rītu izbraucieni, kuros supotāji var sagaidīt neaizmirstamu saullēktu purvā, vai vēlie saulrietu skati, iepeldot ar supu no Lielupes jūrā. 

SUP dēļus var iegādāties arī katrs pats, izveidojot savus neaizmirstamos piedzīvojumu maršrutus, ceļojot pa Latviju. 

Dažas populārākās supošanas vietas:

  • Cenu tīrelis
  • Lielupe pie Baltās kāpas un Jūrmalas maršruti
  • Ķīšezers
  • Siguldas lielie ģimenes SUPi - lielie supi, uz kura var satilpt pat seši cilvēki

Ūdens motocikli

Izbrauciens ar ūdens motociklu ir gana adrenalīna pilns un aizraujošs. Ar ūdens motociklu var izbraukt gan jūrā, gan lielākā ezerā, gan upēs. Šī aktīvā atpūta Latvijā pieejama teju katrā pilsētā, tādējādi dodot iespēju to izmēģināt katram, kam patīk piedzīvojumi, asas sajūtas un ūdens. 

Veikbords

Veikbords ir ūdens sports, kas var būt lieliska aktivitāte brīvdienās. Veikbords ir aktīvās atpūtas veids, kas apvieno snovborda, sērfošanas un ūdens slēpošanas elementus. Veikbordu var izmēģināt ikviens, kurš vēlas izjust ūdens šļakatas, ātrumu un asakās izjūtas

Veikborda trases ir izveidotas Jelgavā, Liepājā, Rēzeknē, Rīgā, Jūrmalā un citviet Latvijā.

Vēja sports un aktivitātes

Vējš un pacelšanās gaisā ir cilvēkus aizrāvusi jau vairākus gadu desmitus. Mūsdienās lidošana ir ne tikai iespēja iegūt adrenalīna devu asu izjūtu cienītājiem, bet arī iespēja izbaudīt skaistus pilsētas un dabas skatus.

Lidojums ar deltaplānu

Mazā, speciāli pielāgotā lidmašīnīte pacels Jūs gaisā, dodot brīvības sajūtu! Latvijā šos lidojumus var izbaudīt gan Rīgā, gan Daugavpilī. 

Lidojums ar paraplānu

Nedaudz ekstrēms, tomēr ne mazāk aizraujošs var būt lidojums ar paraplānu. Arī paraplāns ir veids, kā apskatīt pilsētu un dabu no putna lidojuma!

Izlidot ar paraplānu iespējams Rīgā, Jūrmalā un Daugavpilī. 

virietis brauc ar kartingu

Motosports un kartingi

Brauciens ar kvadraciklu

Vai spējat iedomāties elpu aizraujošu izbraucienu pa kalnainām meža vietām, trasēm vai dubļainām pļavu malām? Izbrauciens piešķirs dzirksteles un adrenalīnu, tāpēc iepazīt Latvijas ekstrēmākos bezceļus var arī šādā veidā!

Braucieni ar krosa motocikliem

Ja brīvdienas vēlaties pavadīt aktīvi, turklāt iziet no savas komforta zonas, izbaudot ātrumu, putekļus vai dubļus, tad izbrauciens ar krosa motociklu var būt kas pilnīgi netradicionāls un nepierasts. 

Populārākā un ierastākā izbraucienu vieta Latvijā ir Elkšņu Moto trase.

Aktīvās atpūtas sporta laukumi

Golfa laukumi

Ja vēlaties iegūt kādu brīvdienu vai ikdienas hobiju, kurā izmantosiet stratēģiju un vieglu sporta piesitienu, tad golfs var būt viens no tiem. Golfa noteikumos ir iesist bedrītē bumbiņu ar pēc iespējas mazāku sitienu skaitu. 

Latvijā ir gan profesionāli golfa laukumi, gan iekštelpu treniņu vietas, gan arī spēļu laukumi, kuros var izmēģināt golfu kā atrakciju, ne pievērsties tam kā nopietnam sportam.

Volejbola laukumi

Volejbols ir viens no vasaras TOP aktivitāšu veidiem, ko var spēlēt gan sporta laukumos, gan jūrmalas smiltīs, neatkarīgi no tā, vai pieejams arī volejbola tīkls. 

Volejbola labiekārtotās spēlēšanas vietas atrodamas daudzās atpūtas vietās, piemēram, viesu namos un kempingos, turklāt pludmales volejbola spēli iespējams spēlēt laukumos gar jūru esošās pašvaldības - Liepājā, Jūrmalā, Saulkrastos, Lilastē un Rīgā. Lai volejbolu varētu uzspēlēt arī zaļā pļavā vai vietās, kur nav tīkla - ir vērts vienmēr pa rokai turēt savu volejbola bumbu. 

Dabas takas un parki

Ja aktīvās atpūtas iespējas Latvijā nesaista ar adrenalīna piesitienu, tad Latvija ir bagāta ar daudzām skaistām un aizraujošām pastaigu takām un dabas parkiem, kuros ir gan krāšņa fauna, gan savvaļas dzīvnieku bagātība. Dažas populārākās pastaigu un aktīvās atpūtas vietas Latvijā:

Slīteres nacionālais dabas parks

1,2 km gara taka, kas ir aizsargāta teritorija. Tur apskatīt var ne tikai dabu, bet arī Slīteres bākas. Elpu aizraujoši dabas skati ir pie stāvkrastiem, kas ir 8-15 m augsti. 

Papes dabas parks

Arī šis parks ir aizsargājama teritorija, kurā var iepazīt unikālas dabas ekosistēmas. Parkā dzīvo savvaļas zirgi, tauri un sumbri. Pie jūras ir Papes bāka un Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja zvejnieku sēta. 

Cita veida atpūta

Peintbols

Peintbolu kā vienu no top aktivitātēm spēlē arī vecmeitu un vecpuišu ballītēs. Daudzi peintbola laukumi piedāvā iespēju arī saģērbties komandu tērpos, pat multeņu un zvēru varoņu kostīmos, padarot šo pasākumu ne tikai kā tehnisku un azartisku sportu, bet arī jestru un humora pilnu aktivitāti. 

Šaušana

Vai šaušana var būt brīvdienu aktivitāte? Viennozīmīgi, jā! Šaušanai ir dažādi veidi - šaušana pa šķīvjiem, šaušana ar gaisa pistoli, loku un pat kaujas ieroci. Visu šo veidu šaušanas vietas pieejamas dažādās Latvijas vietās, kas nozīmē, ka apceļojot kādu no novadiem, varat piemeklēt interneta dzīlēs sev tuvāko šautuvi un izmēģināt roku. 

Nobrauciens ar bobsleju, vardi vai vučko

Televīzijas ekrānos dažkārt vērojam bobslejistu sacensības, kas notiek tepat Siguldā. Vai zināji, ka šo piedzīvojuma nobraucienu arī Jūs varat izmēģināt, ja vien esat drosmīgs, Jums patīk ātrums un nedaudz adrenalīns?

Zērglis

Zērglis ir aktīvās un izdomas bagātās Siguldas atrakcija, ko ikviens var izbaudīt, pārbraucot putna lidojumā pār Gauju. Ekstrēmas sajūtas un neaizmirstams brīvdienu piedzīvojums ir garantēts!

Pircējiem patika šis ieraksts

5/5
1 Pircēja vērtējums

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?