Noderīgi padomi

Auskaru slēdzēju veidi

21 10 2020
sieviete skaistos auskaros ar perlu bumbinam

Sudraba un zelta auskari jau izsenis ir iemantojuši milzīgu popularitāti rotāties mīlošo dāmu lokā. Tie lieliski papildina ne tikai sievietes vizuālo koptēlu, bet liek izjust arī zināmu pacilātības sajūtu. Taču, vai zinājāt, ka, izvēloties sev tīkamākos auskarus, īpaša uzmanība būtu jāpievērš arī rotaslietas aizdares jeb slēdzēja tipam? 

Interneta veikals 220.lv aicina Jūs iepazīties ar populārākajiem auskaru slēdzēju veidiem. Centīsimies noskaidrot arī pieredzējušu juvelieru viedokli, lai saprastu, kuras no aizdarēm ir visdrošākās ikdienas lietošanai.

Klasiskās nagliņas 

Tā sauktā nagliņu aizdare ir viens no visbiežāk sastopamākajiem auskaru aizdaru veidiem. Šīs nagliņas ir miniatūri izstrādājumi, kuru lietošana ir īpaši ērta un nesagādā liekas grūtības. 

auskari naglinas

Nagliņas aizdares galvenā priekšrocība ir fakts, ka šis slēdzējs ir spējīgs piefiksēt auskaru, pilnībā piekļaujoties auss ļipiņai. Tieši šī iemesla dēļ arī juvelieri uzsver, ka klasiskā nagliņas aizdare ir viens no drošākajiem auskaru slēdzēju veidiem. Protams, jāmin arī tas, ka šāda tipa slēdzējs, savu miniatūro izmēru dēļ, pieprasa īpašu vērību – to ir itin viegli pazaudēt.

Elegantie āķīši

Arī elegantie āķīša tipa slēdzēji ir visai pieprasīti mūsdienu rotaslietu tirgū. Šī aizdare ir veidota āķa formā un izceļas ar savu vienkāršību, taču vienlaikus saglabā arī vizuālu izsmalcinātību. 

auskari akisi

Āķīši lielākoties pieejami divos veidos – bez un ar fiksatoru. Raugoties no juvelieru viedokļa, drošākais āķīšu aizdares variants, bez šaubām, ir āķītis ar fiksatoru. Šis papildu drošības elements parasti atgādina mazu cilpiņu, kas piestiprināta pie paša auskara apakšdaļas. 

Angļu aizdare 

Ja esat iecienījusi valkāt smagnējāka paskata rotas, noteikti esat pazīstama ar uzticamo angļu auskaru aizdari. Angļu tipa slēdzēji lieliski papildina tieši masīvā tipa auskarus, kuru salīdzinoši lielais svars pieprasa augstāka drošības līmeņa aizdares izmantošanu. 

Šis aizdares veids noslēdzas ar metāla plāksnīti, kurā lieliski ieguļas auskara nostiprinošā daļa – ķepiņa. Ievietojot auskara ķepiņu metāla plāksnītes atverē, atskan angļu aizdarei raksturīgais klikšķis, kas apstiprina, ka Jūsu rota ir pienācīgi nostiprināta. 

anglu aizdare auskari

Pašmāju juvelieri piebilst, ka šāda tipa aizdare ir ieteicama tikai un vienīgi, izvēloties smagnējas rotas – miniatūrie auskari nav piemēroti saskaņošanai ar smagiem un salīdzinoši sarežģītiem slēdzēju veidiem.

Gredzenveida slēdzēji

Nākamais auskaru slēdzēju veids, kas visbiežāk papildina tieši auskarus – riņķīšus, ir gredzenveida aizdares. Šie slēdzēji nereti atgādina tievas stieplītes, kas gandrīz vienmēr ir cieši piestiprinātas pie pašas rotaslietas, tādējādi mazinot gredzenveida slēdzēja iespējamību atdalīties no auskara. 

auskari rinki

Lai gan tievā stieplīte auskaru notur savā vietā, juvelieri piemetina, ka ar laiku šis gredzenveida slēdzējs var kļūt vaļīgāks un mazināt savu noturības pakāpi. 

Ņemiet vērā, ka auskarus ar šāda veida aizdari nebūtu ieteicams atstāt ausīs uz nakti, jo tie ne tikai traumēs Jūsu auss ļipiņu, bet arī salocīsies un zaudēs savu sākotnējo formu.

‘’La pousette’’ jeb protektora aizdare 

Kā visdrošāko no auskaru slēdzēju veidiem, pašmāju juvelieri min ‘’la pousette’’ jeb protektoru tipa aizdares. Šis risinājums ir viens no jaunākajiem auskaru slēdzēju veidiem, kas parūpēsies par to, lai Jūsu vismīļākie auskari nekad nenozustu. Kā tie darbojas? Lai atvienotu ‘’la pousette’’ aizdari no auskara, ir vienlaicīgi jāsaspiež abas slēdzīša puses, kas aprīkotas ar vizuāli neuzkrītošiem, mazāka izmēra drošinātājiem. 

auksaru sledzeju veidi

Paturiet prātā, ka, izvēloties cenā dārgākus auskarus, būtu īpaši jāpiedomā par drošu un kvalitatīvu aizdaru piemeklēšanu. Gan sudraba, gan zelta auskari plašā klāstā pieejami vienā no populārākajiem interneta lielveikaliem Latvijā – 220.lv. Izvēlieties savai gaumei atbilstošāko auskaru pāri un piešķiriet vairāk mirdzuma savai ikdienai!

Pircējiem patika šis ieraksts

4.5/5
2 Pircēju vērtējumi

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?

Internetinė parduotuvė E pood Kaledos.lt

© 2003-2021 SIA „Pigu Latvia“ | 220.lv ™
Bez SIA „Pigu Latvia“ atļaujas aizliegts kopēt un izplatīt mājas lapā iekļauto informāciju.