Noderīgi padomi

Biroja krēsli ofisam: kā izvēlēties?

Plaša izvēle biroja krēsliem
12 12 2019
virietis sez ofisa biroja kresla

Lai visi darbinieki birojā jūstos pēc iespējas mājīgāk un ērtāk, ir svarīgi parūpēties ne tikai par interjeru, bet arī nodrošināt ērtas mēbeles. Iespējams, vislielākā uzmanība ir jāpievērš biroja krēslu izvēlei: uz šiem krēsliem gan biroja personāls, gan vadītājs pavada ļoti daudz laika savā ikdienā, tāpēc šīs mēbeles var galu galā ietekmēt pat darba kvalitāti. Tomēr, vienu pilnīgi visiem piemērotu un labu biroja krēslu nav iespējams izvēlēties – jo, pirmkārt, krēsla izvēle būs atkarīga no tā, kam būs jāsēž uz šīs mēbeles. Mēs piedāvājam apsvērt vissvarīgākos aspektus, kas jāņem vērā, izvēloties biroja krēslu vadītājam, personālam un apmeklētājiem.

Kā pareizi sēdēt pie rakstāmgalda?

Neatkarīgi no tā, vai meklējat biroja krēslu vadītājam vai personālam, vispirms vajadzētu zināt, kā ir pareizi sēdēt, lai pat pēc ilgajām darba stundām nerastos papildu sāpes. Sēžot uz krēsla: 

 • Visai Jūsu pēdai pilnībā ir jābūt balstītai pret grīdu;
 • Ceļiem jābūt saliektiem 90–100 grādu leņķī;
 • Arī rokām elkoņos ir jābūt saliektām tādā pašā leņķī;
 • Muguru vajadzētu turēt pēc iespējas taisnāk – muguru ir jāatbalsta pret regulējamu krēsla atzveltni, kas vislabāk pielāgotos Jūsu kustībām.

Labākais biroja krēsls vadītājam

Iepriekš uzskaitītās prasības attiecas uz visiem, kas pavada daudz laika pie rakstāmgalda, tāpēc katru dienu pieaug diskusijas, vai vadītāja krēslam patiešām krasi jāatšķirās no personāla krēsla. Tomēr, dažas atšķirības joprojām tiek noteiktas:

 • Individualitāte. Iespējams, ka vadītāja maiņas iespējamība uzņēmumā ir ļoti minimāla, tāpēc, pērkot krēslu, to uzreiz var pielāgot konkrēta cilvēka personīgajām vajadzībām. Pēc iepriekšēju nepieciešamo parametru mērīšanas, Jums vairs nav jāizvēlas lielākie intervāli, un arī – ir daudz vieglāk pieņemt lēmumu, vai būs nepieciešams galvas un roku balsts.
 • Augsta kvalitāte. Lai gan šī nianse attiecas uz visiem biroja krēsliem, parasti tiek pieņemts uzskatīt, ka tieši vadītāja krēslam ir jābūt greznam un reprezentatīvam. Tāpēc diezgan bieži tiek izvēlēti ādas biroja krēsli. Tiesa, praktisku apsvērumu dēļ, šādas mēbeles ir ieteicams lietot tikai labi kondicionētās telpās – pretējā gadījumā, vislabāk ir izvēlēties vismaz greznas ādas alternatīvas.
 • Unikāls dizains. Pat ja Jūs esat nolēmis izvēlēties cita veida mēbeles, tiek ieteikts biroja vadītājam piederošo biroja krēslu izcelt tā dizainā: tas ir vēl viens veids, kā izcelt augstāku statusu. Īpaši tas ir aktuāli, ja darba laikā vadītājs atrodas kopīgā telpā ar personālu.


Biroja krēsli personālam

Apsverot, kāds ir labākais biroja krēsls darbiniekiem, ir ieteicams ņemt vērā šīs prioritārās īpašības:

 • Daudzpusība. Šajā gadījumā ir daudz lielāka iespēja, ka vienu un to pašu biroja krēslu varēs izmantot vairāki darbinieki. Ikviens varēs pielāgot to savām vajādzībām, tāpēc Jums vajadzētu nodrošināt, lai šādu funkciju būtu pēc iespējas vairāk. Atzveltnes svārstības mehānisms, regulējami roku balsti, augstums, maksimālli pieļaujamais svars, dziļums, sēdekļa augstums un citi izvēles parametri var ievērojami atvieglot Jūsu un darbinieku ikdienas dzīvi.
 • Praktiskums. Lai arī visi vēlētos, lai ikviens savā darbā vienkārši strādātu, realitāte parasti ir nedaudz savādāka. Tāpēc ir svarīgi izvēlēties tādus krēslus, kurus ir viegli uzturēt un viegli tīrīt – parasti šādām īpašībām ir jāatbilst ar audumu pārklātām mēbelēm. 
 • Vienveidīgs dizains. Iespējams, ka vienā telpā būs diezgan daudz darbinieku krēslu, tāpēc tie ievērojami ietekmē kopējo interjeru. Mēģiniet tos saskaņot ar citām šīs telpas detaļām un dodiet priekšroku neitrālākiem toņiem: šādā telpā personālam būs daudz vieglāk koncentrēties.


Biroja apmeklētāju krēsli

Meklējot biroja apmeklētājiem piemērotus krēslus, Jums vajadzētu meklēt tos pēc šīm īpašībām:

 • Reprezentatīvs dizains. Lai arī tas izklausās pavisam dīvaini, Jūsu biroja apmeklētāji vispirms ieraudzīs gan krēslus, gan arī kopēju uzņemšanas zonu, tāpēc par šiem aspektiem radīsies arī pirmais iespaids. Tas nozīmē, ka Jums jāpieliek nedaudz pūļu un jāmēģina atklāt uzņēmuma individualitāti. Ja esat moderns un dzīvespriecīgs, biroja apmeklētāju krēsliem vajadzētu izskatīties vienādi, un, ja Jūs novertējat tradicionālās vērtības, tad Jums attiecīgi ir jāmeklē klasiskā stila mēbeles.
 • Ērtība. Pat ja viesim uz biroja krēsla jāpavada tikai dažas minūtes, tas nenozīmē, ka uzņēmumam nav jāuztraucas par viesu komfortu: pārliecinieties, vai šai mēbelei ir atzveltne un diezgan mīksts sēdeklis. Priekš apmeklētājiem ir īpaši noderīgi iegādāties plastmasas biroja krēslus: tie piedāvā plašu stilu klāstu un ir pietiekami ērti – īpaši tad, ja apmeklētājiem ir jāsež uz tiem tikai dažas minūtes.