Noderīgi padomi

Cik elektrības patērē ledusskapis gada laikā?

Plaša izvēle ledusskapjiem
21 10 2019
sieviete skatas ledusskapi

Ikdienā mēs izmantojam daudz elektroierīču, tādēļ ir svarīgi noskaidrot ne tikai to kopējo elektrības patēriņu, kas ietekmē ikmēneša izdevumus, bet vajadzētu zināt arī, cik daudz enerģijas patērē katrs objekts atsevišķi. Piemēram, ledusskapis ir sadzīves tehnikas elements, bez kura ikdienā nevaram iztikt, taču arī apzināmies, ka tas patērē diezgan daudz elektrības. Kā noskaidrot ledusskapja enerģijas patēriņu gadā, lasiet turpinājumā.

Faktori, kas ietekmē ledusskapja elektrības patēriņu

 • Izmērs un tilpums – lielāki ledusskapji parasti patērē vairāk elektrības;
 • Atrašanās vieta – ja ledusskapis novietots tuvu siltumu izstarojošiem objektiem, piemēram, plītij vai radiatoriem vai arī telpa nav pietiekoši vēdināta, kompresoram nāksies strādāt aktīvāk, lai uzturētu ierīces iekšienē vajadzīgo temperatūru;
 • Lietošana – ja ledusskapja durvis bieži tiek virinātas, vai uz ilgāku laiku atstātas vaļā, arī šajā gadījumā kompresoram nākas patērēt vairāk enerģijas, lai atjaunotu nepieciešamo temperatūru ierīces iekšienē;
 • Pārtikas daudzums – jo tukšāks ir ledusskapis, jo vairāk enerģijas tas patērē, jo katru reizi, kad atveram durvis, aukstais gaiss nomainās ar silto gaisu;
 • Uzstādītā temperatūra – lai uzglabātu produktus drošā veidā, vadieties, lai ledusskapja iekšienē temperatūra būtu +3 līdz +5 grādi, savukārt saldētavā - -18 grādi;
 • Vecums – vecāki ledusskapju modeļi mēdz būt ar zemāku energoefektivitāti;
 • Ledusskapja stāvoklis – pievērsiet uzmanību blīvēm durvīs. Ja tās nenodrošina pietiekami stingru aizvēršanu, ledusskapis laika gaitā nevajadzīgi tērēs vairāk elektrības;
 • Papildu funkcijas – arī tās var palielināt elektrības patēriņu ilgtermiņā.

Energoefektivitātes klase

Gan ledusskapju, gan cita veida sadzīves tehnikas iegādē energoefektivitāte ir viens no svarīgākajiem faktoriem, kas būtu jāņem vērā, ja vēlaties, lai ierīce patērētu mazāk elektrības.  CLASP (Collaborative Labeling and Appliance Standards Program) elektroierīču standartizācijas un marķēšanas sistēmas ietvaros sadzīves tehnikai un dažādām ierīcēm tiek piešķirta energoefektivitātes klase. 

Augstākā energoefektivitātes klase ir A+++, un to piešķir taupīgākajām ierīcēm, vienlaikus nodrošinot visas nepieciešamās funkcijas. Ledusskapju kategorijā zemākā ir D energoefektivitātes klase, kas nozīmē augstāku elektrības patēriņu. Parasti sadzīves tehnika, kurai piešķirta zemāka energoefektivitātes klase, ir lētāka, taču rada lielākas izmaksas to lietošanas laikā. Ledusskapjiem, kuriem ir A+, A++ un A+++ marķējums, cena ir augstāka, taču gada laikā par elektrību maksāsiet mazāk. 

Saskaņā ar Eiropas Savienības standartiem ledusskapju elektroenerģijas patēriņš dažādās energoefektivitātes klasēs ir sekojošs:

 • A+++ klase – sākot no 170 kwh/gadā;
 • A++ klase – 270 līdz 235 kwh/gadā;
 • A+ klase – 235 līdz 500 kwh/gadā.

Kā redzams, atšķirības starp elektrības patēriņu dažādās klasēs ir ievērojams, tāpēc pārdomājiet, kas ir svarīgāk – ietaupīt, pērkot ledusskapi par zemāku cenu, vai arī ekonomēt ilgtermiņā, izvēloties tehniku ar augstāku energoefektivitātes klasi.

Interneta veikalā 220.lv pieejami ledusskapji ar atšķirīgu elektrības patēriņu. Mūsu piedāvājumā atradīsit gan nelielus modeļus, kas gadā patērē mazāk par 200 kwh, kā arī pieejami lielie modeļi ar divām un vairāk durvīm, kuri gadā patērē jau 500 kwh. 

Energoefektivitātes marķējums

Atcerieties, ka energoefektivitātes klasei jābūt norādītai uz ierīces marķējuma (parasti atrodas ledusskapja iekšienē vai aizmugurē, kā arī lietošanas instrukcijā), kur arī ir minēts prognozētais elektrības patēriņš. Tāpat šajā uzlīmē ir minēta informācija par ierīces ražotāju un modeli, ledusskapja ietilpību, saldētavas tilpumu un trokšņu līmeni. 

Kā samazināt ledusskapja enerģijas patēriņu ikdienā?

Neatkarīgi no tā, vai plānojat pirkt jaunu ledusskapi, vai arī efektīvāk izmantoto esošo modeli, ir vairāki noderīgi padomi, kurus ievērot, lai samazinātu šīs ierīces elektrības patēriņu ikdienā:

 • Retāk viriniet ledusskapja durvis. Vispirms izlemiet, kas Jums nepieciešams, un tikai pēc tam izņemiet produktus;
 • Nenovietojiet ledusskapi tuvu siltuma avotiem, piemēram, radiatoriem, plītij vai cepeškrāsnij, kā arī nestumiet tehniku tuvu klāt sienai. Atstājiet brīvu vietu, kur gaisam cirkulēt;
 • Nelieciet ledusskapī karstus vai siltus ēdienus, vispirms tos atdzesējiet;
 • Pārbaudiet, vai ledusskapja durvju blīves noslēdzas pietiekami cieši;
 • Centieties piepildīt ledusskapi, neatstājot to pustukšu. Pirms iegādājaties jaunu ledusskapi, pārdomājiet, kāds tilpums Jums būs piemērotākais, 220.lv pieejami gan nelieli modeļi vienai personai, gan arī ledusskapji lielām ģimenēm.


Pircējiem patika šis ieraksts

4.3/5
4 Klientu vērtējumi

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?

Internetinė parduotuvė E pood Kaledos.lt

© 2003-2021 SIA „Pigu Latvia“ | 220.lv ™
Bez SIA „Pigu Latvia“ atļaujas aizliegts kopēt un izplatīt mājas lapā iekļauto informāciju.