Noderīgi padomi

Dārza mēbeļu krāsošanas darbi - kas jāņem vērā?

Plaša izvēle dārza mēbeļu komplektiem
24 04 2020
cilveks kraso darza kreslu

Pienākot siltajam laikam, daudzi no mums veic ne tikai ģenerāltīrīšanu iekštelpās, bet arī sāk gatavot dārzu, pagalmu, balkonu vai terasi vasaras sezonai. Ir pienācis brīdis, “modināt no ziemas miega” dārza mēbeles. 

Ja tās lietotas vairākas sezonas, var gadīties, ka dažādi ārējie apstākļi ietekmējuši mēbeļu izskatu. Šajā situācijā palīdzēt var dārza mēbeļu krāsas slāņa atsvaidzināšana. 

Par to, kas jāzina, lai krāsošanas darbi izdotos veiksmīgi, lasiet turpinājumā.

Ar ko sākt: dārza mēbeļu sagatavošana krāsošanai

Lai atsvaidzinātu mēbeļu izskatu un paildzinātu to mūžu, vispirms vajadzētu sākt ar to tīrīšanu. Šim nolūkam var izmantot švammi, kokvilnas drāniņu vai suku ar cietiem zariem, kas palīdzēs noņemt piekaltušos netīrumus un pelējumu.

Īpaši netīras mēbeles ieteicams mazgāt, nelietojot daudz ūdens, turklāt vajadzētu ievērot virzienu, kurā augušas koksnes šķiedras. Pirms turpināt dārza mēbeļu atjaunošanu, jāļauj tām kārtīgi nožūt. Vēlams, lai koksnes mitruma līmenis pirms apstrādes nebūtu lielāks par 20%.

Ja konstatējat, ka mēbeles ir pamatīgi nolietotas un vecā krāsa sākusi lobīties, nāksies ieguldīt vairāk laika virsmas sagatavošanā krāsošanai. Šādā gadījumā ieteicams veikt slīpēšanu, lai iegūtu gludu virsmu, ko noklāj ar koksnes grunti. Kad tā nokaltusi, var sākt krāsošanas darbus.

Daudzos dārzos atrodamas metāla dārza mēbeles. Arī tās iespējams atjaunot, noklājot ar jaunu krāsas slāni. Lai šāda materiāla mēbeles dārzam sagatavotu krāsošanai, vispirms to virsma jāatbrīvo no netīrumiem, eļļām un taukiem, izmantojot īpašus metāla kopšanas līdzekļus, kā arī ūdeni un mīkstu lupatiņu. Ja uz mēbelēm parādījusies rūsa, to var noņemt, noslīpējot virsmu ar smilšpapīru vai tērauda suku. Pēc tam, kad tas izdarīts un putekļi noslaucīti, mēbeļu virsmu pārklāj ar gruntskrāsu un pēc nožūšanas var klāt apdares krāsu.

Sākam krāsošanu: kā panākt labāko rezultātu?

Kad dārza mēbeles ir notīrītas un nožuvušas, ir pienācis brīdis sākt to krāsošanu. Parasti šo uzdevumu veic ārpus telpām, tāpēc jāraugās, lai laika apstākļi būtu piemēroti plānoto aktivitāšu veikšanai. Ideālie apstākļi mēbeļu krāsošanai būs viegli apmākusies diena. Ja ir ļoti karsts, spīd spoža saule, vai gaiss ir pārāk mitrs, no krāsošanas vajadzētu atturēties. Ideālā gaisa temperatūra ir 15 līdz 20 grādi.

Svarīgi ir ne tikai apstākļi, krāsošanas laikā, bet arī piederumi, kādi tiek izmantoti. Ja vēlaties, lai rezultāts būtu tāds, kā plānojāt, izmantojiet augstas kvalitātes instrumentus, tai skaitā, otas un citus piederumus. Pirms sākat krāsošanu, rūpīgi sajauciet krāsu, lai nodrošinātu vienmērīgu klājumu. Noteikti neaizmirstiet par sīkajām detaļām un salaiduma vietām. Eksperti norāda, ka laba izvēle ir pusspīdīgas krāsas uz ūdens bāzes, kas paredzētas lietošanai ārpus telpām. Pirms lietošanas vienmēr rūpīgi izlasiet ražotāja norādījumus par krāsas izmantošanu un uzglabāšanu.


Lai dārza mēbeļu krāsošana izdotos veiksmīgi, izvēlieties klāt vairākas plānas, nevis vienu biezu krāsas kārtu. Biezs slānis var novest pie lipīgas virsmas veidošanās, kas karstā saulē var zaudēt vienmērību un sakrunkoties.

Esiet pacietīgi: ko darīt, kad krāsošana pabeigta

Pēc tam, kad dārza mēbeles ir apstrādātas, tās ir rūpīgi jānožāvē. Žūšanas process, atkarībā no apstrādes veida un krāsu slāņiem, var ilgt pat vairākas nedēļas. Tādēļ pavasaris ir ideāli piemērots laiks, kad sagatavot dārza mēbeles vasaras sezonai.

Ja visu krāsas vai eļļas iepakojumu neesat izmantojuši pilnībā, rūpīgi to aizveriet un novietojiet drošā vietā. Taču ņemiet vērā, ka atvērtas krāsas un lakas nav ieteicams uzglabāt ilgstoši. Ja vēlaties krāsas pārpalikumus izmest, nogādājiet tos atbilstošā atkritumu savākšanas objektā.

Citas dārza mēbeļu atjaunošanas metodes

Koka dārza mēbeļu atjaunošanai var izmantot arī speciālās eļļas, kuras parasti klāj reizi sezonā, lai pasargātu materiālu no ārējās vides iedarbības un paildzinātu mēbeļu mūžu. 

Vēl viens variants, ko var izmantot koka dārza mēbeļu atjaunošanai, ir to impregnēšana un noklāšana ar tonētiem līdzekļiem, kas paredzēti materiāla aizsardzībai. Šāda apstrāde mazina koksnes caurredzamību, taču vienlaikus arī nodrošina ilgāku materiāla aizsargāšanu no ārējās vides ietekmes.

Salīdzinot dažādas dārza mēbeļu atjaunošanas metodes, par ilgtspējīgāko parasti uzskata tieši jaunas krāsas slāņa uzklāšanu, kas ļauj mēbelēm izskatīties gandrīz kā jaunām un paildzina to mūžu par vairākiem gadiem.

Pircējiem patika šis ieraksts

4.7/5
3 Pircēju vērtējumi

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?

PHH Group: Internetinė parduotuvė Pigu.lt Interneta veikals 220.lv E-pood Kaup24.ee Verkkokauppa Hobbyhall.fi E-pood Hansapost.ee

© 2008-2021 SIA „Pigu Latvia“ | 220.lv ™
Bez SIA „Pigu Latvia“ atļaujas aizliegts kopēt un izplatīt mājas lapā iekļauto informāciju.