Noderīgi padomi

Kā atsvaidzināt nolietojušās koka dārza mēbeles?

Plaša izvēle dārza mēbeļu komplektiem
13 03 2020
koka darza mebeles novietotas darza

Sākoties pavasarim, iestājas arī daudz siltāks un saulaināks laiks. Cilvēki arvien vairāk izvēlas pavadīt laiku svaigā gaisā. Pavisam drīz jau varēs atsākt rīkot dārza ballītes vai arī vienkārši apsēsties dārzā un atpūsties. 

Līdz tam gan vajadzētu pārbaudīt, vai visas dārza mēbeles ir pietiekami labā stāvoklī, lai tās varētu lietot. Iespējams, ka tās ziemas laikā ir stāvējušas ārā, līdz ar to var būt sabojājušās, vai arī to vizuālais izskats vairs nav tik pievilcīgs. Visātrāk vizuālais izskats var mainīties tieši koka mēbelēm. 

Ja Jūsu dārzā arī atrodas koka mēbeles, ko vajadzētu atsvaidzināt, tad lasiet raksta turpinājumu! Tajā būs minēti pāris padomi, kā to izdarīt. 

Dārza mēbeļu tīrīšana

Arī koka dārza mēbeles nepieciešams tīrīt. Vislabākajā variantā, ja tās tiks notīrītas gan pēc vasaras sezonas, gan pēc ziemas sezonas. Taču jāņem vērā, ka tīrīšanai nederēs jebkurš tīrīšanas līdzeklis. Koka mēbeļu tīrīšanai ieteicams izvēlēties pēc iespējas maigāku tīrīšas līdzekli, jo mēdz būt arī tādi līdzekļi, kuru sastāvdaļas var tās sabojāt. Koka virsmu tīrīšanai var izvēlēties kādu no veikalā pieejamajiem tīrīšanas līdzekļiem, tomēr būtu labi, ja tas ir uz eļļas bāzes. Jebkurā gadījumā rūpīgi izlasiet un sekojiet līdzi lietošanas instrukcijai, jo katram ražotājam var būt specifiski norādījumi. Tomēr lielākoties veikalos nopērkamie tīrīšanas līdzekļi uz virsmām ir jānotur aptuveni 30 minūtes. 

Ja vēlaties, tad tīrīšanas līdzekli var pagatavot arī mājās pašu spēkiem. Piemēram, Jums būs nepieciešama ceturtā daļa glāzes ar amonjaku, divas tējkarotes etiķa un ceturtā daļa glāzes ar siltu ūdeni. Visu šo sajaucot kopā, izveidosies piemērots tīrīšanas līdzeklis. 

Svarīga nianse, kas noteikti jāievēro – koka mēbelēm pēc tīrīšanas ir jāļauj kārtīgi nožūt. 

Vislabāk, ja tām ļauj žūt vismaz vienu dienu. Ja ir ieplānoti nākamie apstrādes darbi, tad virsmai jābūt pilnībā sausai, pretējā gadījumā nākamos darbus nebūs iespējams veikt kvalitatīvi.

Virsmas slīpēšana

Bieži vien ir tā, ka koka mēbelēm virsmas ar laiku kļūst nelīdzenas vai parādās kādi asumi. Ar laiku arī vecā krāsa vai laka sāk lobīties. Lai virsmas atkal padarītu gludas, tās ir jānoslīpē - šim darbam piemērotākais būs smilšpapīrs. Kad slīpēšana būs pabeigta, koka virsmas nepieciešams pārklāt ar aizsargājošu līdzekli. Tā var būt gan krāsa, gan laka.

Metāla elementi

Ir iespējams iegādāties dažādas koka dārza mēbeles arī ar metāla elementiem. Ja arī Jūsu īpašumā ir šādas dārza mēbeles, tad jāņem vērā, ka arī metāla detaļas ir īpaši jākopj. Metāla detaļu kopšana un tīrīšana prasīs ilgāku laiku, kā koka virsmu tīrīšana. Ja metāla detaļas ir no alumīnija, tad jāņem vērā, ka šis metāls oksidējas, kā rezultātā mainās virsmas krāsa. Lai krāsu atjaunotu, jāizmanto metāla pulēšanas pasta. Var izmantot arī citus tīrīšanas līdzekļus, kas ir pieejami veikalos.

Ja mēbelēm metāla daļas ir no tāda metāla, kas mēdz rūsēt, tad, lai atbrīvotos no rūsas vispirms ir jāizmanto smilšpapīrs, ar kuru tiks noberzta rūsa. Kad rūsa ir notīrīta, virsmu ieteicams aizsargāt ar vasku. Derēs vasks, kas paredzēts automašīnām.

Ja vēlaties, lai Jūsu dārza mēbeles kalpotu pēc iespējas ilgāk, tās regulāri vajadzētu mazgāt. Piemēram, ik pēc pāris nedēļām, mēbeles var vienkārši nomazgāt ar ūdeni, izmantojot šļūteni. Šādā veidā izvairīsieties no netīrumu uzkrāšanās uz virsmām un tālākas virsmas bojāšanas.

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?