Noderīgi padomi

Dažādi žogu materiāli – kurš būs piemērotākais tieši Jums?

Plaša izvēle dārza žogiem
13 02 2020
balts vinila zogs pie majas

Milzīgais žogu un žogu materiālu stilu piedāvājums ikvienam pircējam var radīt pamatīgu apjukumu un nesaprašanu. Visu pamatīgi sarežģī arī tas, ka izvēlētais materiāls jāsaskaņo ar vēlmēm, vajadzībām un svarīgākais - budžetu. Šādā situācijā ikviens vēlas būt drošs, ka izvēlas labāko nožogojumu savam mājoklim. 

Lai palīdzētu Jums veikt šo svarīgo izvēli un izlemt, kurš no tiem ir Jums piemērotākais, esam apkopojuši informāciju par dažādiem žogu materiāliem.

Koksne

Koksne ir pievilcīgs, klasisks materiāls, kas ir piemērots un iederas jebkura mājokļa stilā. Šis materiāls ir arī izdevīgs, jo ir lētāks par citām iespējām, piemēram, vinila vai mūra nožogojuma materiāliem. Vispopulārākie un iecienītākie ir ciedra, tīkkoka un sarkankoka materiāli - tie ir izturīgi un apveltīti ar ilglaicīgām īpašībām. 

Aktuāls pašreiz ir arī bambusa nožogojums, kas piešķir mājoklim un tā apkārtnei īpašu noskaņu un estētiku. Viena no lielākajām koksnes priekšrocībām – tai iespējams pievienot dažādus oriģinālus rakstus un tekstūras. Ja pret koksni izturaties rūpīgi un atbildīgi, atkarībā no koksnes veida, šādi žogi var kalpot pat vairākus gadu desmitus. Tomēr laikapstākļi būtiski ietekmē šo materiāli, un žogam agri vai vēlu būs nepieciešama atjaunošana. Šī iemesla dēļ daudzi dod priekšroku izturīgākiem materiāliem, piemēram, metālam.

Metāls

Ir daži dažādi metāla žogu veidi, kas ir populāri, piemēram, alumīnijs, dzelzs sakausējums un ķēdes saišu žogi. Tomēr metālam ir ļoti specifiska dizaina estētika, kas bieži vien neiederas kopējā mājokļa un tā apkārtnes stilā

Piemēram, kalta dzelzs var radīt statisku sajūtu, ķēdes saišu nožogojums nav izsmalcināts. Dažiem metāliem, piemēram, dzelzs sakausējumiem, var būt nepieciešama arī skrāpēšana un krāsošana, lai novērstu rūsu un citas nodiluma pazīmes. 

Tomēr metāla žogi mēdz būt salīdzinoši lēti, un ar pienācīgu rūpību un apkopi var kalpot ļoti ilgu laiku.

Kompozītmateriāls

Šādi žogi tiek izgatavoti no koksnes šķiedrām un plastmasas. Tiem ir elegants koka izskats, un tiem piemīt plastmasas ilgmūžība. Tie neplīst un nepūst tik ātri kā koks un kopumā ir izturīgāki pret apkārtējo vidi. Dažādu kompozītmateriālu kvalitāte un cena ļoti atšķiras, tādēļ pirms lemjat par labu šādam žoga veidam, noteikti veiciet tirgus izpēti un konsultējieties ar ekspertu!

Vinils

Vinila žogs ir žogu pasaules superzvaigzne. Tam ir ļoti augstas izmaksas, taču, ja varat to atļauties, noteikti apsveriet šāda veida žogu. Tas ir spēcīgs, elastīgs un pavisam noteikti arī ilgtspējīgs. Turklāt to ir viegli kopt, jo nav nepieciešami speciāli līdzekļi vai paņēmieni. Kopumā, apskatot vinilam piemītošās īpašības, iespējams apgalvot, ka tas ir pats labākais žogu materiāls.

Polivinilhlorīds (PVC)

Šāda materiāla žogi pamatā paredzēti būvlaukumu, sacensību un dažādu citu norobežojošo barjeru izbūvei. Divas lielākās priekšrocības - augsts izturības slieksnis un viegla uzstādīšana. PVC praktiski nereaģē ar laikapstākļiem, tādēļ šādi žogi nepūst, nerūsē un ātri nesabrūk.

Jāuzsver, ka tas ir termoplastisks plastmasas materiāls ar amorfu struktūru. Šāda materiāla žogi ir ļoti cieti un necaurredzami, tādējādi nodrošina pilnīgu privātumu un aizsardzību no apkārtējās vides. Tāpat PVC ir ķīmiski izturīgs, tādēļ, izmantojot dažādus kopšanas materiālus, nav jāuztraucas, ka tas mainīs savu krāsu vai tiks bojāta tā struktūra vai raksts. 

Šāda materiāla žogus personīgajam mājoklim cilvēki izvēlas ļoti bieži, un tā pavisam noteikti ir viena no labākajām izvēlēm gan cenas, gan materiāla īpašību ziņā!

Pircējiem patika šis ieraksts

3.6/5
5 Pircēju vērtējumi

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?