Noderīgi padomi

Funkcionālas un estētiskas dārza mēbeles - kāds ir zelta vidusceļš?

Plaša izvēle dārza mēbeļu komplektiem
27 01 2020
modernas mebeles darzam

Varētu šķist, ka dārza mēbeļu izvēle daudz neatšķiras no jebkuru citu mēbeļu piemeklēšanas, tomēr šajā gadījumā jāņem vērā kāds svarīgs apsvērums - laika apstākļi. Lai dārza mēbeles kalpotu ilgi un labi, jāņem vērā ne vien to izskats, bet arī funkcionalitāte un pūles, kas būs nepieciešamas, lai uzturētu mēbeles labā stāvoklī pēc iespējas ilgāk. 

Ņemot vērā, ka dārza mēbeles pieejamas plašā izvēlē, piemeklēt labāko risinājumu var nebūt nemaz tik vienkāršs uzdevums. Turpinājumā daži padomi, kas palīdzēs atrast līdzsvaru starp mēbeļu funkcionalitāti un estētisko pievilcību. 

Trīs apsvērumi pirms mēbeļu iegādes

Lai būtu vienkāršāk orientēties piedāvājumā un atrast piemērotākos risinājumus, pirms dārza mēbeļu iegādes būtu jāizvērtē vairāki aspekti:

  • Kā izmantosiet savu dārzu? Pusdienošanai svaigā gaisā, viesību rīkošanai, laiskai atpūtai pie baseina? Zinot to, Jūs varēsiet piemeklēt atbilstošākās mēbeles;
  • Cik daudz vietas Jums ir? Vai Jums ir pietiekami daudz vietas ēdamzonai un atpūtas zonai vai arī Jums jāizvēlas viena no tām? Ņemiet vērā arī proporcijas - ja Jums ir neliels pagalms, neizvēlieties pārāk masīvas mēbeles;
  • Cik daudz laika un pūļu varat veltīt mēbeļu uzturēšanai? Padomājiet, kādas rūpes prasīs mēbeļu uzturēšana, kādiem ārējās vides faktoriem tās tiks pakļautas. Tas palīdzēs izvērtēt, kādiem mēbeļu materiāliem dot priekšroku. 

Jo precīzāk zināsiet, kas tieši Jums vajadzīgs, jo veiksmīgāka būs mēbeļu izvēle. 

Pareiza materiālu izvēle 

No izvēlētā materiāla atkarīgs, cik vienkārša (vai sarežģīta) būs mēbeļu apkope. Tas ietekmē arī mēbeļu kalpošanas laiku. Tādēļ, pirms ļaujat dārza mēbeļu estētiskajām īpašībām Jūs pilnībā apburt, veltiet laiku, lai pārliecinātos, ka to skaistums Jūs priecēs iespējami ilgu laiku. 

Koka mēbeles 

Koka mēbeles lieliski iederas jebkurā dabiskā vidē. Turklāt, koka mēbeles pieejamas ne vien veikalos - tās iespējams pasūtīt arī pie amatniekiem, iegūstot ekskluzīvus risinājumus. Koka mēbeles ir izturīgas, tomēr svarīgi, lai tās ir apstrādātas ar speciāliem aizsarglīdzekļiem, kas tās pasargā no ārējās vides negatīvās ietekmes. 

Plastmasas mēbeles

Viena no būtiskākajām plastmasas mēbeļu priekšrocībām ir to cena. Tām nekaitē lietus, tās ir viegli pārnēsājamas un pieejamas plašā izvēlē. Jāņem gan vērā, ka plastmasas mēbeļu kalpošanas laiks būs salīdzinoši neliels. 

Metāla mēbeles 

Populāra izvēle ir metāla mēbeles. Tās ir izturīgas un izskatās eleganti, turklāt lielākoties tās arī nav ļoti smagas, tādēļ būs gana ērti pārvietojamas. Lai metāla mēbeles nesāktu rūsēt, svarīgi tās pasargāt no lielas mitruma iedarbības. 


Vai mīkstās dārza mēbeles ir piemērota izvēle? 

Mīkstās dārza mēbeles ārā - tas varētu šķist neprāts. Pastāv viedoklis, ka audums nav savienojams ar lietu, krusu, tiešu saules staru ietekmi un citiem vides faktoriem. Tomēr tas nav gluži patiesi. Lai arī nevajadzētu pieļaut, ka dārza mēbeļu audums pilnībā samirkst vai arī ilgstoši atrodas saulē, tomēr mūsdienās šo mēbeļu izgatavošanā tiek izmantoti izturīgi auduma materiāli, kas lieliski piemēroti arī izmantošanai ārpus telpām. 

Dārza mēbeļu stils 

Kad esat izvēlējies piemērotāko mēbeļu materiālu un izmērus, padomājiet, kāda stila mēbeles vislabāk iederēsies Jūsu dārzā. Mēbelēm vajadzētu vizuāli papildināt pārējo dārza iekārtojumu, taču izvēle pilnībā atkarīga no Jūsu gaumes un prasībām. Varbūt vēlaties mūsdienīga stila mēbeles? Varbūt ne visiem dārza krēsliem jābūt vienā krāsā? Ieskatieties piedāvājumu klāstā, lai rastu iedvesmu un lieliskus risinājumus. 

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?