Noderīgi padomi

Eļļas: ko par tām nezinājāt?

Liela izvēle ēteriskajām eļļām, kosmētiskajām eļļām, hidrolītiem
13 03 2019
ellas

Katrs no mums vēlas izskatīties un justies labāk – veidu un padomu, kā to izdarīt, ir ļoti daudz, tāpēc izvēlēties sev piemērotāko noteikti nav grūti. Ja Jums ir svarīgs dabīgums, tad nebūs jāmeklē – par zālēm "pret visām slimībām” var kļūt dažādas eļļas. Kādi ir to tipi un mūsu labsajūtai un skaistumam sniedzamais labums?

Ēteriskās eļļas

Šo eļļu tips tiek ražots no augu aromātiskām vielām, kas satur daudzas vērtīgas un pat ārstnieciskas īpašības. To īpašības atšķiras atkarībā no tā, kāds augs tiek izmantots – izcēlām dažus populārākos variantus:

  • Tējas koka ēteriskā eļļa. Šīs eļļas smarža nedaudz asa, taču efekts – viens no spēcīgākajiem. To izmanto imūnsistēmas, noskaņojuma uzlabošanai un prāta spēju veicināšanai. Turklāt tā palīdz izvadīt sārņus un toksīnus no organisma. Tējas koka eļļu ir noderīgi vienmēr turēt mājās, jo tā noder arī brūču ārstēšanai un sterilizēšanai.


  • Lavandas ēteriskā eļļa. Šī eļļa sevišķi palīdz tad, kad ir problēmas ar ādu: nav svarīgi, vai tās būtu dažas pūtītes, alerģijas sekas vai kukaiņu dzēlieni, varat būt droši par pozitīvām izmaiņām. Patīkamais un vieglais lavandas aromāts var arī darboties kā atslābinošs līdzeklis – tas uzlabo miega kvalitāti, palīdz cīnīties ar stresu un samazina sāpes.


  • Citronzāles ēteriskā eļļa. Ja vēlaties priecāties par gludu, spīdīgu ādu, šī eļļa būs viena no labākajām izvēlēm: tā lieliski cīnās ar grumbām un veicina ādas reģenerāciju. Turklāt, tā iedveš enerģiju, palīdz koncentrēties un viegli tiek galā ar dažādām nomokošām sāpēm.