Noderīgi padomi

Kā izvēlēties cepeškrāsni?

Izvēlēties mini cepeškrāsni
10 06 2021
izvelies cepekrasni gaze vai elektrisko

Plānojot jaunu virtuvi vai tās remontu, tās pamatfunkcija vienmēr saglabājas tā pati – garda, silta un sātīga ēdiena pagatavošana. Virtuves iekārtošanu visbiežāk nosaka tās lielums, mainīgā interjera mode un cena, kādu varat tai atļauties. Taču tehnikai, kuru jūs montēsiet, ir jābūt kvalitatīvai un uzticamai.

Viena no būtiskākajām virtuves iekārtām, protams, ir cepeškrāsns. Tajā, iespējams, mierīgi gatavot sautējumus, cept gaļu, dārzeņus. Kā arī, izmantojot cepeškrāsnis, iespējams radīt gardus konditorijas izstrādājumus.

Elegantai un modernai cepeškrāsnij ar dažādām funkcijām, papildelementiem, priekšrocībām, pašattīrīšanās iespējam iespējams izdot no dažiem simtiem līdz tūkstošiem eiro. No otras puses, ja jūs cepeškrāsni esat nodomājis izmantot tikai ierastu funkciju veikšanai un jums nav nepieciešams iegūt visus iespējamos izsmalcinātos papildelementus, variet iegādāties cepeškrāsni, kas strādā labi, pārāk netērējoties. Iepērkoties internetā varat īpaši ietaupīt. Taisnība runā, ka daudz kas ir atkarīgs no tā, cik daudz naudas varat tērēt šādas tehniskas iegādei un cik daudz esat paredzējis gatavot. Turpinājumā dosim dažus ieteikumus, kā izvēlēties tieši jums piemērotāko cepeškrāsni.

Elektriskā vai gāzes cepeškrāsns – kura ir vislabākā izvēle?

Lielākā daļa no mūsdienās pārdodamajām integrētajām cepeškrāsnīm ir elektriskās. Taču nevajag aizmirst arī gāzes cepeškrāsnis, kuras vēl aizvien bieži tiek ierīkotas latviešu mājās.

Gāzes cepeškrāšņu priekšrocība ir tā, ka tās atšķirībā no elektriskajām cepeškrāsnīm nepadara ēdienu sausu. Tādēļ šāda tipa cepeškrāsnis ir vislabāk piemērotas cepešu, sautējumu un toršu – izstrādājumu, kuriem ir nepieciešams mitrums, pagatavošanai. Turklāt, tās iespējams iegādāties nedaudz lētāk.

No otras puses, jaunākās paaudzes elektriskās cepeškrāsnis, kurās ir jāinvestē vairāk, arī ir pilnveidotas. Paturiet prātā, ka gāzes cepeškrāšņu konstrukcija nosaka to, ka cepot tās ir karstākas augšpusē un vēsākas apakšpusē. Tādēļ vēloties sulīgu un apceptu ēdienu, to vajag grozīt. Ja vien cepeškrāsnī nav iemontēta pastāvīga grilēšanas funkcija, tas ir, netiek radīta tiešā karsēšana no augšpuses.

Gāzes cepeškrāsnis neuztur karstumu tik labi kā elektriskās cepeškrāsnis, ja vien tajās nav iemontēts labs ventilators. Neaizmirstiet padomāt arī par to, ka, ja cepeškrāsns ir gāzes, bet tai ir elektriskā vadīšana ar grilu, tai līdzās ir jābūt elektrības ligzdai. Tādēļ labu pārdomājiet tās vietu, un, ja ir nepieciešams, pasūtiet pagarinātāju. Ja meklējat akcijas, paturiet prātā, ka gāzes cepeškrāšņu izvēle tirgū nav tik plaša un bagātīga, lai varētu bez ierobežojumiem izvēlēties starp labākajiem ražotāju modeļiem. Visbiežāk nāksies izvēlēties tikai no dažiem variantiem.

Priekšrocības, izvēloties šo sadzīves tehniku, ir tādas, ka lielākā daļa elektrisko cepeškrāšņu ir multifukcionālas. Tās var pasūtīt ar daudzām cepšanas programmām: piemēram, cepšanas laikā variet izvēlēties augšpuses un apakšpuses kombināciju vai pievienot grila funkciju, tā optimizējot sava ēdiena pagatavošanu. Plaša cepeškrāšņu funkciju un programmu izvēle ir pieejama AEG, Bosch un Electrolux zīmolu cepeškrāsnīm. 

TOP piedāvājumi: Cepeškrāsnis


Cepeškrāsns izmērs

Kā izvēlēties vispiemērotāko cepeškrāsns izmēru savai mājai? Ir vairāki cepeškrāšņu izmēri, kuri mērāmi pēc telpas. Mazākais izmērs – līdz 50 litriem, tālāk līdz 59 litriem, 69 litriem un no 70 litriem. Izvēloties sev vispiemērotāko, izvērtējiet ne tikai virtuves lielumu, telpu, kurā to ievietosiet, bet arī to, cik un ko tajā gatavosiet. Piemēram, dažu cilvēku ģimenei vai vientuļniekiem nerekomendējam pirkt pašas lielākās cepeškrāsnis, jo tas nav ekonomiski. Arvien populārākas kļūst mini cepeškrāsnis, kuras var novienot gandrīz jebkurā vietā virtuvē.

mini cepeskrasns uz virtuves galdaneliela cepeskrasns gaisa virtuve


Stacionāra vai iebūvējamā cepeškrāsns?

Integrējamo cepeškrāšņu viens no lielākajiem plusiem ir tas, ka jums būs liela brīvība, plānojot virtuves plānojumu. Šajā gadījumā iebūvējamās cepeškrāsns uzstādīšana būs nišā vai zem galda. Cits, vēl ērtāks risinājums – cepeškrāsns pacelta augstāk un iemontēta virtuves skapī. Tā izvairīsieties no nevajadzīgas locīšanās un visu redzēsiet acu līmenī. Tostarp stacionārās cepeškrāsnis ir vienkārša un tradicionāla izvēle. Viss, kas būs nepieciešams, mainot šāda tipa veco cepeškrāsni pret jaunu – to novietot un pievienot vecajā vietā.

liela iebuvejama cepeskrasns virtuveiebuvejama cepeskrasns gaisa virtuve

Vai cepeškrāsnis ar pašattīrīšanās funkciju ir tikai mīts?

Viens no ērtākajiem risinājumiem tiem, kuri mēdz gatavot, taču nevēlas pavadīt daudz laika, tīrot cepeškrāsni, ir cepeškrāsnis ar pašattīrīšanās funkciju. Šie, sapņu piepildīšanas vērtie tehniskie brīnumi, ir vairāku veidu. Pirmais cepeškrāsns ar pašattīrīšanās funkciju veids – cepeškrāsni aiztaisa un uzgriež tās karstumu iekšpusē līdz 500 grādiem pēc celsija. Šāds karstums jebkādus pārtikas atlikumus pārvērš pelnos, bet mājsaimniecei vai mājsaimniekam atliek vien pagaidīt, kamēr tā atdzisīs un izslaucīt pelnu atlikumus. Otrais cepeškrāsns ar pašattīrīšanās funkciju veids – cepeškrāsns iekšpuse pārklāta ar speciālu materiālu, kas absorbē taukus. Viss kas ir nepieciešams, regulāri uz stundu uzkarsēt cepeškrāsni līdz 250 grādiem pēc celsija un to pēc atdzišanas izmazgāt ar mitru lupatiņu.