Noderīgi padomi

Kā izvēlēties cieto disku?

21 06 2021
cietais disks droša datu glabātuve

Cieto disku galvenās iezīmes un īpašības

Cietais disks ir nepieciešams katram, kurš vēlas lietot datoru, jo tas ir uzkrājējs, kur ir iespējams uzglabāt visdažādākos datus: operētājsistēmu, filmas, spēles, mūziku utt. Jāteic, ka izvēles iespējas ir milzīgas: dažādu veidu iekšējie cietie diski SSD un HDD iekšējie diski un pat ārējie cietie diski HDD vai SSD. Kas būtu vajadzīgs Jums ir kā vajadzētu izvēlēties cieto disku?

hdd ieksejais cietais disks un divi sdd ieksejie cietie diskidivi ieksejie cietie sdd diski ar dazadu atminu

Iekšējie un ārējie cietie diski

Iekšējiem un ārējiem cietajiem diskiem ir daudz līdzīgu funkciju, taču šīs ierīces tomēr nedaudz atšķiras. Galvenais ir pati vieta diskā. Iekšējie cietie diski ir integrēti ierīces iekšpusē un parasti nav noņemami, savukārt ārējos cietos diskus var savienot ar dažādām ierīcēm, izmantojot atbilstošus savienotājus. Tos var ērti pārvietot no vienas vietas uz otru. Šīm ierīcēm ir dažas galvenās atšķirības:

  • Rezerves kopija. Arī šo disku pamatfunkcija ir ļoti atšķirīga: tie visu informāciju glabā datorā, taču “vīrusa” gadījumā, datora kļūdu vai citu negaidītu problēmu gadījumā datus vairs nebūs iespējams atgūt. Tāpēc tiek izmantoti ārējie cietie diski, kurus neietekmē datora kļūmes. Problemātiska būs failu dublēšana šajā ierīcē.
  • Uzstādīšana. Ja jūs nolemjat nomainīt stacionār’datora vai portatīvā datora iekšējo disku, iespējams, būs jāveic ievērojami jauninājumi, it īpaši, ja jūs to vēl neesat izdarījis iepriekš. Ārējiem cietajiem diskiem būs daudz vienkāršāk: tiklīdz jūs to savienosiet, izmantojot brīvu savienojumu, jūsu dators to neatpazīs.
  • Ātrums. Iekšējie cietie diski ir izstrādāti, lai darbotos daudz ātrāk - uzlabotā tehnoloģija savienojas tieši ar mātesplati, lai daudz ātrāk pārsūtītu datus. Iespējams, ka ārējie cietie diski nepiedāvā šādas funkcijas, taču tos parasti kavē daudz mazāka "atbildība".


Kāda ir atšķirība starp SSD un HDD cietajiem diskiem?

Iepazīstot tuvāk cietos diskus, pamanīsiet, ka pastāv divu veidu cietie diski - HDD un SSD.

Kas ir SSD?

SSD - "Solid State Drive" ir labi zināmās USB kartes sarežģītāka un ietilpīgāka versija. Šajā gadījumā visa informācija tiek uzglabāta mikroshēmās, kas nodrošina ātru SSD darbību. Svarīgs SSD elements ir kontrolieris (kontroles tehnoloģija) - tās ir "smadzenes", kas nodrošina SSD veiksmīgu darbību. Kontroles tehnoloģijas darbība arī ietekmē kopējo diska ātrumu.


Kas ir HDD?

Cietajā diskā - HDD - datu uzglabāšanai tiek izmantots magnētisms. Lasīšanas/ rakstīšanas galviņa kustas virs rotējošās plates, kamēr tā lasa un raksta datus. Galvenā HDD priekšrocība ir tā spēja saglabāt lielu datu apjomu par salīdzinoši zemām izmaksām - HDD parasti ir lētāks par SSD, taču arī tā veiktspēja attiecīgi ir zemāka. Daļa HDD pieejami par salīdzinoši zemām cenām, tomēr pirms tam vajadzētu pārliecināties par to kvalitāti.