Noderīgi padomi

Kā izvēlēties velosipēdu?

Liela izvēle velosipēdiem
03 03 2020
antiks velosipeds pie dzeltenas sienas

Velosipēds ir transportlīdzeklis, kas ļauj pietiekami ātri, ekonomiski un ekoloģiski sasniegt savu galamērķi, vienlaikus arī sportojot. Kad tad ir parādījies pirmais velosipēds? Lai gan bija daudz dažādu mēģinājumu, vismodernākām modelim līdzīgs variants tika ieviests tikai 1817. gadā.

Šo transportlīdzekļu tirgū divu gadsimtu laikā ir notikušas daudzas nozīmīgas pārmaiņas, tāpēc tagad mēs varam izbaudīt ārkārtīgi plašu to sortimentu. Tomēr, tieši šī bagātīgā daudzveidība bieži liek mums izvēlēties ilgāk, lai uzzinātu, kurš velosipēds ir labākais – šoreiz mēģināsim atbildēt uz šo jautājumu.

Velosipēdu veidi

Apsverot, kāds velosipēds ir vislabākais, ir jāsāk ar pareizā transportlīdzekļa tipa izvēli. Padomājiet, kurš brauks ar velosipēdu un, kur lielākoties ar šo velosipēdu tiks braukts – pamatojoties uz šo informāciju, Jūs noteikti izvēlēsieties vispiemērotāko tipu.

Pēc braucēja

  • Sieviešu velosipēdi. Daiļā dzimuma pārstāvju velosipēdiem ir krietni zemāk uzstādīts šķērsstienis. Mūsdienās arvien vairāk un vairāk var pamanīt to izliektās formas, kuras tiek devētas arī par „gulbjiem“. Šāds risinājums tiek izvēlēts ne tikai tāpēc, ka uz velosipēda ir ērti un viegli sēdēt: pat valkājot kleitu vai svārkus, sievietes uz šāda velosipēda var justies ļoti ērti. Šādi modeļi ir visvairāk pamanāmi starp pilsētas velosipēdiem.
  • Vīriešu velosipēdi. Stipra dzimuma pārstāvju transportlīdzekļiem ir augstāks, horizontāli uzstādīts rāmja šķērsstienis, kas stiepjas no sēdekļa līdz pat stūrei. Turklāt, šādi velosipēdi bieži sver daudz vairāk un ir stabilāki, lai spētu izturēt vēl lielāku vīrieša svaru.
  • Bērnu velosipēdi. Šo transportlīdzekļu atšķirība ir acīmredzama: šādi velosipēdi ir daudz mazāki, vieglāki un krāsaināki. Mazuļiem ir iespējams izvēlēties modeļus ar papildu ritentiņiem, bet atvasītēm paaugoties – ir jāatrod zelta vidus starp bērniem un pieaugušajiem piemērotu modeli, Jūsu lieliskajiem ceļojumiem.

Pēc ceļojuma maršruta

  • Kalna velosipēdi. Šie transportlīdzekļi būs lieliska izvēle sarežģītākām bezceļa vai meža trasēm. Šāds velosipēds – plats, ar bieziem riteņiem, ar labu amortizāciju, tāpēc lielisku manevrētspēju un ērtu vadāmību tie var saglabāt pat ļoti nelīdzenā reljefā. Kalnu pārvarēšanā palīdzēs lielāks pārnesumu daudzums, tāpēc Jūs būsiet pilnībā gatavi jebkurai situācijai.


  • Pilsētas velosipēdi. Kā jau var saprast no nosaukuma, šāda veida transportlīdzekļi ir piemēroti vienmērīgiem, asfaltētiem pilsētas ceļiem. Šiem velosipēdiem nav raksturīgs liels pārnesumu daudzums. Tie ir lieliski piemēroti ātrai un ērtai braukšanai uz darbu vai citām vietām. Papildu ērtību nodrošina ķermeņa vertikālais stāvoklis un aksesuāri, kas bieži redzami uz šāda veida velosipēdiem, piemēram, iepirkumu grozs vai skaists bagāžnieks.


  • Hibrīda velosipēdi. Pazīstams arī kā krosa velosipēds, šāda veida transportlīdzeklis ir ārkārtīgi universāls variants tiem, kuri nevar izlemt starp kalnu un pilsētas velosipēdiem. Lai gan arī šie produkti nebūs tik ātri kā pilsētas, un tik izturīgi kā kalnu velosipēdi, tie veiksmīgi pārvarēs jebkura veida ceļa segumu. Šāds modelis ir pietiekami viegls, sēdēt – ir ļoti ērti, šie velosipēdi ir viena no labākajām izvēlēm tālajiem braucieniem.


  • Elektriskie velosipēdi. Šāda veida transportlīdzekļiem ir motors, kas veicina efektīvāku ceļošanu. Izmantojot šādu velosipēdu, Jūs varēsiet izbaudīt klasisko ceļojumu, vai ceļot ar īpaša motora palīdzību. Starp tiem ļoti bieži var atrast saliekamos modeļus – šādi velosipēdi ir īpaši ērti izmantojāmi kā daudz ekoloģiskākā alternatīva automašīnām.