Noderīgi padomi

Gludekļa pamatne – kādu izvēlēties?

Liela gludekļu izvēle
27 11 2018
gludeklu veidi

Tieši gludekļa pamatne ietekmē to, cik efektīvi un ērti jūs varēsiet lietot gludekli. Gludekļa pamatne var būt izgatavota no dažādiem materiāliem, un katrs no tiem piešķir tai konkrētas īpašības. Šajā instrukcijā mēs atbildam uz šādiem jautājumiem: kādu gludekļi izvēlēties, kāda pamatne būs vislabākā, un kādai nav vērts pievērst uzmanību.

Kādu gludekli izvēlēties?

  • Tvaika gludeklis – šo gludekli var izmantot sausai, mitrai gludināšanai un gludināšanai ar tvaiku. Ielejot gludeklī ūdeni un uzstādot piemērotu programmu, jūdz varēsiet izsmidzināt ūdeni uz auduma kā tvaiku, kas atvieglos gludināšanas procesu, vai vienkārši uzsmidzināt ūdeni uz tām vietām, kur materiāls ir stipri saburzīts. Tāds gludeklis ir vienkārši neaizstājams, ja jāgludina elastīgi, blīvi un stipri saburzīti audumi. Īpaši ērti gludināt vilnas un kokvilnas izstrādājumus. Dažiem no šiem gludekļiem ir pašattīrīšanās funkcija, bet citos gludekļos ūdens tvertne ir periodiski jātīra no kaļķakmens nogulsnēm, izmantojot specializētu preparātu. Šī gludekļa galvenā priekšrocība ir tā, ka tas ir pietiekami viegls un viegli slīd pa audumu. Tvaika gludeklis ražo 20-50 gramu tvaika minūtē. 

Vispopulārākie gludekļi vietnē 220.lv


Dažādi gludekļu pamatņu veidi

Gludekļi ar gludināšanas sistēmu – tā ir ierīce, kurai pateicoties jūs vienā reizē varēsiet izgludināt patiešām daudzas lietas. Šis pirkums īpaši sevi attaisno tādā gadījumā, ja jums ir liela ģimene vai gludeklis paredzēts profesionālai lietošanai restorānos, viesnīcās vai šūšanas darbnīcās. Tāds gludeklis patiesībā sastāv no diviem elementiem: paša gludekļa un ārējā tvaiku ģeneratora, kura tilpums ir vairākas reizes lielāks nekā tvaika gludekļiem. Tvaiku ģeneratora radītais tvaiks nonāk gludeklī car šļūteni, bet rezervuāra viena papildināšana garantē divas stundas nepārtrauktas gludināšanas. Tādi gludekļi vispirms jau atšķiras ar ērtu lietošanu un iespēju izgludināt patiešām blīvus un stipri saburzījušos materiālus. Gludekļi ar gludināmo sistēmu ražo 70-80 gramus tvaika minūtē.

Tūrisma gludeklis – tas ir neliels pārnēsājams gludeklis, bez kura grūti iztikt, piemēram, atvaļinājumā. Tādi gludekļi parasti ir nelieli un ar zemāku jaudu. Nereti tie mēdz būt saliekami, kam pateicoties aizņem ļoti maz vietas. Neskatoties uz to, ka gludināšana ar šo gludekli aizņem vairāk laika, jo tas ir mazs un lēni uzsilst – kritiskās situācijās tas ir vienkārši neaizstājams.

  • Safīra pamatne – tai piemīt augsta noturība pret skrāpējumiem, tāpēc ļauj droši gludināt apģērbu ar pogām vai metāla rāvējslēdzējiem. Pašlaik šī pamatne ir visizturīgākā un kvalitatīvākā.


  • Keramikas pamatne – tāda pamatne vispirms jau labi slīd un pietiekami stabila. Tiesa – to ir mazliet grūtāk tīrīt. Bet tomēr liela priekšrocība ir tas, ka nav jāuztraucas par apģērba ar rāvējslēdzējiem un pogām gludināšanu – tie absolūti nekaitē pamatnei.


  • Tērauda/alumīnija pamatne  - tā ir mazāk noturīga pret skrāpējumiem. Ja uz tās parādās lieli skrāpējumi – tad tas var kaitēt plāniem materiāliem. Tādas pamatnes svarīga priekšrocība ir tas, ka tā ļoti ātri uzsilst un gludeklis gandrīz uzreiz ir gatavs darbam. Tērauda pamatni ir diezgan grūti tīrīt, bet alumīnija pamatnei piemīt tendence pielipt pie materiāla.