Noderīgi padomi

Kā indukcijas plītis atšķiras no elektriskajām?

03 06 2020
ediens tiek gatavots virtuve uz elektriskas plits

Apsverot, kuru plīti izvēlēties, mēs saskaramies ar dažādiem to veidiem. Galvenā uzmanība tiek pievērsta elektriskajām un indukcijas plīts virsmām. Lai gan daudzām šīm ierīcēm var šķist gandrīz vienādas iespējas, nav vēl vienas acīmredzamas atšķirības, kas var ietekmēt Jūsu lēmumu. Induckijas vai elektriskā virsma? Kā indukcijas plītis atšķiras no elektriskajām?

Darbības princips

Lai gan abiem šiem ierīču veidiem ir nepieciešama elektrība, un arī plīts pieslēgšana ir ļoti līdzīga, pats siltuma ražošanas princips ir atšķirīgs. Izmantojot elektrisko plīti, sildelements zem keramikas virsmas sasilda visu plīti, un tad trauki sāk sakarst un tos var sākt izmantot. Tikmēr indukcijas plītis sildelementa vietā izmanto elektromagnētiskās spoles. Šīs daļas palīdz veidot magnētisko laiku, un pēc tam ar indukcijas palīdzību enerģija tiek nodota uz trauku virsmu - rezultātā tikai pats trauks sasilst un sildvirsma paliek auksta.

Energoefektivitāte

Elektriskās plītis var piedāvāt 70 procentus energoefektivitātes - tas nozīmē, ka šī daļa tiek izmantota ēdiena gatavošanai, bet atlikušie 30 procenti tiek zaudēti videi. Šādi skaitļi noteikti ir pietiekami stabili, pirms mēs tos salīdzinām ar indukcijas plītīm, kuru energoefektivitāte ir pat 90 procenti. Tas nozīmē, ka gandrīz visa elektrība, ko patērē indukcijas plīts, tiek izmantota ēdiena gatavošanai un tikai ļoti maza tās daļa tiek zaudēta vidē.

Piemēroti trauki

Var teikt, ka gandrīz vienīgais acīmredzamākais indukcijas ierīču trūkums ir vajadzība pēc īpašiem traukiem. Šīs plītis ir piemērotas tikai metāla traukiem, piemēram, čugunam vai nerūsējošajam tēraudam, kurus pievelk ar magnētu - ja Jums ir mazs magnēts, varat pats to pārbaudīt. Tikmēr elektriskajām plītīm būs piemērots jebkurš virtuves trauks, tāpēc, ja esat uzkrājis ievērojamu to kolekciju, pēc indukcijas ierīces iegādes būs nepieciešami nedaudz papildu ieguldījumi.


Gatavošanas ātrums un ērtības

Neskatoties uz iepriekš aprakstītajiem trūkumiem, atsauksmes no tiem, kuru virtuvē jau ir indukcijas plīts, parasti ir ārkārtīgi labas. Īpaši atzinīgi vērtējama efektivitāte, kas ievērojami pārsniedz elektriskās plītis. Vairākkārt tika aprēķināts, ka indukcijas plīts virsma var divreiz ātrāk sildīt ūdeni, un elektriskajām plītīm ir nepieciešams par 30 procentiem vairāk laika, lai uzsildītu virsmu līdz vajadzīgajai temperatūrai. Tikmēr indukcijas plītis nekavējoties sāk un beidz darbu - tāpēc Jums nav jāgaida, kamēr virsma atdziest.


Drošība

Nekļūdīsimies, sakot, ka indukcijas plītis ir gandrīz drošākās. Tas ir saistīts ar to ātri atdziestošo virsmu. Pat ja Jūs pieskarsieties virsmai, no kuras tikko noņēmāt vārošu katlu, Jūs patiešām neapdedzināsieties - galu galā viss karstums tika nodots traukam. Tātad pat ar specifiskākiem traukiem Jūs varat būt pietiekami mierīgi: lai arī tie būs jāaizsargā no pārkaršanas, Jums nebūs jāuztraucas par plīts virsmas bojājumiem.

Apkope

Atsauksmes par indukcijas plīti bieži ietver sevišķi vienkāršu šī aprīkojuma tīrīšanu. Lai arī gan indukcijas, gan elektriskajām ierīcēm ir gluda un viegli tīrāma virsma, atšķirība ir tajā, ka pārtika, kas nonāk uz indukcijas plīts, nevar uzbriest. Jebkurš produkts vienkārši atdziest, tāpēc to var notīrīt ar vienkāršu drānu. Tikmēr visas ēdiena paliekas, kas nonāks uz elektriskās plīts tiks sadedzinātas, tāpēc pirms kasīšanas tās vajadzēs nedaudz sasmalcināt.

Indukcijas plītīm faktiski ir vairākas priekšrocības. Lai gan Jums var būt nepieciešami nedaudz vairāk sākotnējo ieguldījumu, Jūs varat nekavējoties izbaudīt vēl vienkāršāku un efektīvāku gatavošanas procesu.

Pircējiem patika šis ieraksts

4.3/5
22 Pircēju vērtējumi

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?

Internetinė parduotuvė E pood Kaledos.lt

© 2003-2021 SIA „Pigu Latvia“ | 220.lv ™
Bez SIA „Pigu Latvia“ atļaujas aizliegts kopēt un izplatīt mājas lapā iekļauto informāciju.