Noderīgi padomi

Ir sākusies tvaika tīrītāju ēra – kas jāzina, izvēloties šo ierīci?

31 08 2017

Reizēm cilvēkiem pilnai laimei trūkst pavisam nedaudz, piemēram, staigāt pa māju baltās zeķēs un pēc stundas neiet tās mazgāt. Neskatoties uz to, ka šī aina atgādina 90.gadu reklāmu par grīdu tīrīšanas līdzekļiem, reāli bija vajadzīgs diezgan daudz laika, lai parādītos ierīces, kas garantē nevainojami izmazgātas grīdas mājās jau pēc vienas mazgāšanas reizes. Viena no tādām ierīcēm, kas pašreiz kļūst arvien populārāka un parādās katrā mājā, ir tvaika tīrītājs.

Kas ir tvaika tīrītājs?

Šo ierīci sauc dažādi – tvaika tīrītājs, tvaika slota, steam mop. Tvaika tīrītāja darbības princips ir vienkāršs. Ierīcē ir ūdens rezervuārs, kurā atrodošais ūdens sasilst un pārveidojas tvaikā. Pēc tam caur tīrītāja uzgali tvaiks nonāk uz virsmas. Uz tvaika tīrītāja uzgaļa ir suka, caur kuru iespiežas tvaiks un nonāk uz tīrāmās virsmas, iedarbojoties uz to, bet suka noņem netīrumus. Daudzi tvaika tīrītāju salīdzina ar gludekli, kurš tāpat gludina, pateicoties karstam tvaikam, kas nonāk uz virsmas.

Tirgū pašreiz ir patiešām plaša tvaika tīrītāju izvēle. Vienā no lielākajiem internetveikaliem Latvijā 220.lv var atrast tādu pazīstamu zīmolu tvaika birstes, kā Karcher, Hoover, Clatronic, Dirt Devil u.c., kā arī televīzijā reklamētās ierīces, tādas, kā Steam Mop 5 in 1. Ierīču cenas svārstās aptuveni no 37 eiro līdz 138 eiro robežās, tāpēc katrs atkarībā no vēlamajām funkcijām un esošā budžeta var atrast un iegādāties tvaika tīrītāju, kas atvieglo tīrīšanu sadzīvē.

Viena no svarīgākajām priekšrocībām – higiēna

Jūs kādreiz esat mēģinājuši iedomāties, cik daudz baktēriju, netīrumu, alergēnu un vīrusu uzkrājas mūsu dzīvojamā vidē? Lai pienācīgi veiktu pilnīgu tīrīšanu, jāveic skrupulozs darbs, izmantojot stipras iedarbības ķīmiskos līdzekļus. Taču tvaiks – tas ir līdz vārīšanās temperatūrai sakarsēts ūdens, kas tādā augstā temperatūrā spēj iznīcināt lielāko daļu zināmo un mājas apstākļos vairojošos mikroorganismus un baktērijas. Tātad, izmantojot tvaika slotu, tiek panākts tāds pats tīrīšanas efektivitātes līmenis, kā ķīmisko vielu lietošanas gadījumā. Bet tvaiks ir nekaitīgs, neizraisa alerģijas, neveicina mājas piepildīšanu ar nevajadzīgām un kairinošām sadzīves ķīmijas smaržām. Tvaika slota – tas ir labs līdzeklis ne tikai tīrīšanai, bet arī dezinfekcijai, tāpēc to droši var izmantot arī vannas istabā.

Kādām virsmām tas ir piemērots?

Tvaika tīrītājs – universāla ierīce, kas piemērota lielākajai daļai virsmu. Tomēr jāizdala virsmas, kurām tīrīšana ar tvaiku var būt patiešām nepiemērota – tie ir īpaši plāni audumi un mīksta plastika. Visu pārējo mājās var tīrīt ar tvaika tīrītāju, piemēram, grīdas (koks, flīzes, lamināts), santehniku, spoguļus, logus. Izmantojot tvaika suku, var tīrīt pat augu lapas un gludināt apģērbu. Protams, tam būs vajadzīgi dažādi uzgaļi, tāpēc, izvēloties tvaika tīrītāju, vienmēr jāpievērš uzmanība ne tikai paša aparāta parametriem, bet arī piedāvātajiem uzgaļiem. Parasti mēdz būt vismaz 4-5 dažādi uzgaļi, kas paredzēti dažādām virsmām. Sukas vislabāk piemērotas plakanām virsmām, piemēram, grīdai, logiem. Izsmidzinātāji – ideāla izvēle stūriem un grūti aizsniedzamām vietām mājās. Uzgaļi-sūkņi paredzēti paklāju, mīksto mēbeļu tīrīšanai. Bet uzgalis-gludeklis palīdzēs nevainojami izgludināt visu apģērbu.

Ierīču atšķirības

Internetveikala 220.lv katalogā redzams, ka tvaika tīrītāji pēc sava veida var stipri atšķirties. Tvaika tīrītāji iedalās manuālos, suku tīrītājos un kompaktos. Manuālie tīrītāji – tās ir nelielas ierīces, kas jātur rokās. Parasti to svars ir līdz kilogramam, bet ūdens tvertnes apjoms ir 1 litrs. Ideāli piemērots logu vai nelielu virsmu tīrīšanai. Tā kā ar uzpildītu tvertni ierīce sver gandrīz 2 kg, tad ikdienas un bieža lietošana nebūs ļoti ērta. Grīdas un citu līdzenu virsmu tīrīšanai lieliska izvēle būs tvaika slota. Šī ierīce pēc sava veida atgādina sūkni vai grīdas birsti ar ūdens rezervuāru. Teleskopiskais rokturis, ērta vadība, svars aptuveni 2,5 kg un ūdens tvertnes tilpums aptuveni 1 litrs nodrošina ērtu un patīkamu mājas uzkopšanu. Kompaktais tvaika tīrītājs atgādina putekļu sūcēju. Tā ūdens rezervuārs atrodas tvertnē uz grīdas, bet rokās jātur tikai uzgalis, tāpēc rokās nav smaguma vai neērtības sajūtas.

Izvēloties tvaika tīrītāju, ir jāizvērtē, cik bieži Jūs veicat uzkopšanu un mājas tīrīšanu, vai Jums vajadzīga vieglāka ierīce, vai tās smagumam nav nekādas lielas nozīmes. Kāds ūdens tvertnes lielums nepieciešams? Viens no galvenajiem parametriem tvaika tīrītāja izvēlē ir tvaika spiediens. Lai ierīce likvidētu vecus un ieēdušos netīrumus, tvaika spiedienam jābūt vismaz 3 bāriem. Profesionālās ierīcēs tvaika spiediens sasniedz 5-6 bārus.

Tvaika tīrītāja priekšrocības

Lai gan rakstā mēs jau minējām visas šī aparāta priekšrocības, tagad ir pienācis laiks tās apkopot. Kāpēc tvaika tīrītāji pašreiz ir iekarojuši tik daudz cienītāju? Lūk, dažas neapstrīdamas priekšrocības:

  • Tvaika tīrītājs tīra un dezinficē tīrāmās virsmas;
  • Strādājot ar tvaika tīrītāju, nav nepieciešams izmantot ķīmiskus līdzekļus, tāpēc šis tīrīšanas veids tiek uzskatīts par ekoloģiski tīru un nekaitīgu;
  • Tas lieliski likvidē pat grūti iztīrāmus netīrumus, piemēram, tauku traipus.

Tvaika slota vai tīrītājs – katras tīras mājas sapnis!

Pircējiem patika šis ieraksts

5/5
3 Pircēju vērtējumi

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?