Noderīgi padomi

Ieteikumi, kā ģērbt bērnu ziemā

12 11 2020
zens ara izbauda ziemas prieku silta apgerba

Ziemas pēdējo gadu laikā ir bijušas visai neprognozējamas - šodien sals un ledus, rīt jau silta saule un atkusnis. Pat pašiem pieaugušajiem atrast piemērotas drēbes un apavus aukstajai sezonai bieži vien nav viegli, nemaz nerunājot par pareizu bērnu apģērbšanu aukstā laikā. 

Tādēļ šajā rakstā esam apkopojuši vairākus noderīgus ieteikumus, kā vecāki var izvēlēties piemērotāko ziemas apģērbu dažāda vecuma bērniem, sākot no dzimšanas, līdz pat bērnudārzam.

Kā ziemā ģērbt zīdaiņus līdz viena gada vecumam?

Piedzimstot mazulim, jaunās ģimenes sastopas ar virkni izaicinājumu. Viens no tiem - izvēlēties, ko uzvilkt zīdainītim. Vedot jaundzimušo pirmajās pastaigās ziemas periodā, uzmanība jāpievērš tam, kāda ir gaisa temperatūra. 

Ja zīdainim vēl nav apritējušas divas nedēļas, tad ārā iet nevajadzētu, ja temperatūra ir zemāka par 0 grādiem. Savukārt mazuli līdz trīs mēnešu vecumam nav ieteicams vest ratiņos pastaigā, temperatūrai noslīdot zem -5 grādiem. 

Tāpat jāuzmanās no slapjdraņķa, lietus, vēja vai stipra sniega, kas zemās temperatūras pastiprina. Šie aspekti ir svarīgi, jo pavisam maziem bērniņiem nav stabilas termoregulācijas, kā tas ir lielākiem bērniem un pieaugušajiem. Tādēļ pirmajām pastaigām ar zīdaini ratos nevajadzētu būt ilgākām par 10 līdz 20 minūtēm. Pakāpeniski šo laiku var pagarināt.

Gatavojoties pastaigām ziemā, vēlams iegādāties speciālo guļammaisu, ko liek ratos, jo tad segu virsū bērnam klāt nevajadzēs. Svarīgi, lai guļammaisa iekšējais materiāls būtu veidots no dabiskas šķiedras, vislabāk - aitas vilnas. Sintētiskā pildījuma guļammaisi arī ir pieejami, taču to siltuma saglabāšanas īpašības nav tik labas, kā aitas vilnai.

Lai saprastu, kā ģērbt mazuli, dodoties ārā ziemas laikā, dažādu kombināciju veidošanai noderēs sekojošs apģērbs:

  • Bodijs vai apakškrekliņš;
  • Rāpulītis;
  • Siltas zeķītes;
  • Jaciņa;
  • Divas cepurītes - plānāka un biezāka;
  • Siltākas bikses (ja ir vēsāks par 0 grādiem);
  • Kvalitatīvs ziemas kombinezons.


Pirmajos dzīves mēnešos mazulis jāģērbj vienkārši, izvēloties krekliņu, rāpulīti, jaciņu un siltu kombinezonu. Kombinezona izvēlē pievērsiet uzmanību tā pildījumam un materiālam. Ideālā variantā tam nevajadzētu laist cauri mitrumu, taču jānodrošina gaisa caurlaidība un siltums, neatkarīgi no gaisa temperatūras ārā. Kvalitatīvi, dažādu krāsu un izmēru bērnu ziemas kombinezoni visiem vecumiem pieejami arī pie mums, interneta veikalā 220.lv!

Tas, kā apģērbt mazuli dažādos laikapstākļos, vecākiem var būt izaicinājums, un patiesībā viens pareizais variants nepastāv. Visbiežāk vecāki paši to izlemj, vadoties pēc sajūtām. Piemēram, apaļīgākam zīdainim ātrāk var kļūt silti, savukārt ne tik apaļākam bērniņam vajadzīgas vairākas drēbju kārtas. To visu ar laiku iemācās, mazuli iepazīstot.

silts apgerba komplekts mazulim

Kā ziemas apģērbu un apavus izvēlēties bērnudārza vecuma bērnam?

Tas, ka bērns jau iemācījies runāt, nenozīmē, ka viņš pats spēj objektīvi izvērtēt, kurā brīdī, viņam ir par karstu vai aukstu. Tādēļ arī bērnudārza vecuma ķipariem, kas aktīvi kustās un bieži dodas svaigā gaisā, piemērotākos apģērbus vecāki izvēlas, ņemot vērā, kāda ir gaisa temperatūra un laikapstākļi. 

Vecākiem der zināt, ka saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem, bērns, kas nav sasniedzis trīs gadu vecumu, nedrīkst tikt vests pastaigā, ja ārā ir vēsāks par -10 grādiem. Bet bērnus, kas vecumā no sešiem līdz septiņiem gadiem, ārpus telpām pastaigās vest nevajadzētu, ja termometra stabiņš noslīd zem -15 grādiem. Tāpat, protams, jāņem vērā, vai ārā ir stiprs vējš, sniegs vai lietus. 

Vēl viens faktors, kas ietekmē apģērba un apavu izvēli mazajam ķiparam, kas iet bērnudārzā, ir viņa aktivitātes. Kā zināms, sākot no pusotra gada vecuma, bērni visbiežāk sākt iet dārziņā. Šajā vecumā bieži vien bērniņi ir iemācījušies staigāt nesen, tādēļ arī viņu aktivitātes vēl būs salīdzinoši lēnas. Tas savukārt nozīmē, ka arī apģērbam un apaviem ir jābūt biezākiem, lai nodrošinātu nepieciešamo siltumu. 

Savukārt, kad bērnam jau ir divi un trīs gadi, viņam patīk brīvi kustēties, skriet un lēkt gan telpas, gan āra, tādēļ, ejot ikdienas pastaigā, ir jāraugās, lai apģērbs būtu atbilstošs aktivitātēm un laikapstākļiem. Šeit pastāv iespēja, ka kustību laikā bērniņš ātri būs sasvīdis, kas rada veselības riskus, tādēļ nāksies doties mājās, lai pārģērbtos. Izvēloties drēbes šādā vecumā, jāraugās, lai bērns varētu ērti kustēties, viņam nebūtu ne auksti, nedz arī pārāk karsti. 

maza meitene silta ziemas kombinezona

Bērnu ikdienas drēbīšu izvēle ir balstīta uz "sīpoliņa" principu, proti, velkot vairākus drēbīšu slāņus, lai bērnam nodrošinātu siltumu, un vienlaikus vajadzības gadījumā kādu no slāņiem viegli varētu novilkt.

Kā darbojas "sīpoliņa" metode? 

Pirmajā apģērba kārtā dažus gadus vecam bērniņam būs apakšveļa, plānas bikses vai zeķubikses, kā arī zeķes. No materiāliem var izvēlēties gan vilnu, gan poliesteru vai kokvilnu.

Otrajā kārtā labākā izvēle būtu flīsa vai vilnas apģērbs. Ņemot vērā to, kāda ārā ir temperatūra, kā arī pastaigas garumu, šajā slānī var būt jaka vai krekls ar garām piedurknēm. Bērns jāsaģērbj tā, lai vajadzības gadījumā kādu kārtu var vilkt nost vai pievienot klāt.

Trešā kārta būs tā, kas rūpēsies par aizsardzību no mitruma, vēja un sniega. Laba izvēle rudenī vai ziemā būs virsjaka un bikses no materiāla, kas nelaiž cauri ūdeni. Taču tikpat labi var izvēlēties arī vienotu kombinezonu. Ja zem tā būs abas iepriekš minētās kārtas, bērns pastaigas laikā jutīsies silti teju jebkādos apstākļos. Vienlaikus pārliecinieties, ka bērnam ir ērti, neatkarīgi, vai viņš staigā pats, vai arī sēž ratiņos. 

Vēl viena lieta svarīga lieta, kuru nedrīkst aizmirst, ir bērnu apavi un aksesuāri. Aukstuma ietekmei visvairāk ir pakļauta bērna seja, rociņas, kājiņas un galva. Tā kā bērna āda ir jutīgāka, nekā pieaugušo, šīs zonas nosalst krietni ātrāk, tādēļ to pasargāšanai ieteicams izvēlēties atbilstošus apavus un aksesuārus. 

Pirms velkam zābaciņus, izvēlamies siltas zeķes, kas pasargās pēdiņas. Virsū velkam zābaciņus, kas ir ūdensnecaurlaidīgi, jo, kā zināms, pastaigas laikā mazulis gribēs iebrist peļķēs vai sniegā. Kvalitatīvus, pazīstamu un uzticamu zīmolu bērnu apavus var iegādāties 220.lv, tādēļ ielūkojieties mūsu klāstā, lai atrastu savam mazajam ķiparam kvalitatīvus apģērbus un apavus.

Arī cimdi jāizvēlas tādi, kas nelaiž cauri mitrumu, lai bez raizēm varētu brīvi spēlēties un celt sniegavīrus. Lai pasargātu kaklu no vēja un aukstuma, virsū jakai noderēs silta šalle. Un, protams, uz galvas velkam cepurīti. Noderīgi, ja tā būs velkama pāri galvai un nosegs arī kaklu, vai arī būs aukliņas, kuras sasiet zem zoda, lai cepure nenokristu. 

Ceram, ka šie padomi noderēs arī Jums, lai atvieglotu ģimenes ikdienu un garderobes izvēli mazajiem ķipariem, esot mājās vai bērnudārzā.

Pircējiem patika šis ieraksts

5/5
2 Pircēju vērtējumi

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?

Internetinė parduotuvė E pood Kaledos.lt

© 2003-2021 SIA „Pigu Latvia“ | 220.lv ™
Bez SIA „Pigu Latvia“ atļaujas aizliegts kopēt un izplatīt mājas lapā iekļauto informāciju.