Noderīgi padomi

Izvēlne

Vērtīgi padomi, kā pareizi glabāt rotaslietas

Rotaslietas sievietēm plašā izvēlē
16 11 2020
разные женские украшения на деревянной подставке

Vai zinājāt, ka nepareiza glabāšana var kaitēt ķēdītēm, auskariem un citām rotām? Par aksesuāriem vislabāk var parūpēties, tos novietojot atsevišķi, vadoties pēc materiāla, tipa un citiem kritērijiem. Tāpat kādam svarīgi būs arī tas, vai rotiņas turēt redzamā vietā, vai tur, kur citi tās nepamanītu. Šajā rakstā atradīsiet vairākus noderīgus padomus dažādu rotaslietu uzglabāšanai.

Kur novietot ķēdītes un krelles?

Katras sievietes ikdienā ir bijusi situācija, kad mājās pieejat pie savu rotu kastītes, lai no tās paņemtu vienu ķēdīti, taču tā ir cieši sapinusies kopā ar vēl divām, trim vai pat vairāk ķēdītēm, kurām pa vidu ieķēries arī kāds garais auskars. Atliek tikai brīnīties, kā tas notiek. 

rotaslietas ir spanisuas kastite

Lai ķēdītes nesamezglotos, kā arī pasargātu tās no izbalēšanas, iesakām izmēģināt kādu no šiem uzglabāšanas veidiem:

  • Uz āķīšiem - praktiski un ērti, turklāt āķīšus var stiprināt pie sienas, skapī un citur;
  • Pie korķa tāfeles - noderēs gan piezīmju lapiņām, gan ķēdīšu un kreļļu karināšanai;
  • Rotaslietu statīvs vai skapītis - augstāks statīvs vai arī atsevišķs skapītis ar nodalījumiem un āķiem katram rotaslietu veidam.

rotaslietu stativs kedem un aprocem

  • Oriģinālais iepakojums - dārgas rotas, piemēram, pērles, ieteicams uzglabāt oriģinālajā iepakojumā, jo ārējo apstākļu ietekmē tās zaudē savu eleganto izskatu. Gan pērles, gan dārgakmeņi ik pa laikam jānospodrina ar mīkstu mikrošķiedras drāniņu.

Kā pareizi glabāt rokassprādzes un aproces?

Smalkas rokassprādzes viegli sapinas ar citām rotaslietām. Tādēļ zelta rokassprādzes un aproces var uzglabāt kastītē, kurā ir izvietoti speciāli atdalītāji, kas aksesuārus pasargā no sapiņķerēšanās un palīdz tām saglabāt esošo spožumu un izskatu.

erta ladite rotaslietu glabasanai

Ja vēlaties rotiņas uzglabāt redzamā vietā, ir nopērkami speciāli horizontāli statīvi, uz kuriem novieto rokassprādzes. Vēl viens paņēmiens - ja tas iespējams, rokassprādzes un jebkuras citas rotaslietas centieties uzlabāt to oriģinālajās kastītēs vai maisiņos. 

Kur ērtāk turēt auskarus?

Ak, šī patīkamā sajūta, kuru izbaudām, kad izdevies iegādāties jaunus auskarus vai saņemt tos dāvanā! Lai tie saglabātu savu izskatu, auskari ir pareizi jāuzglabā. Ideālā gadījumā - to oriģinālajā iepakojumā ( kastēs ar mīkstu pamatni), speciālās atvilktnēs, nodalījumos vai arī uz rotu statīva.

Kā rūpēties par gredzeniem un piespraudēm?

Gredzenu un piespraužu izgatavošanā nereti izmanto dažādus dārgakmeņus, tādēļ šīs rotas ir īpaši jāsaudzē

Arī piespraužu un gredzenu uzglabāšana būs drošāka to oriģinālajos iepakojumos, vai arī atsevišķos maisiņos/kastēs, kur tie neberzējas viens gar otru, kā arī nav pakļauti UV stariem, kuru ietekmē dažādi vērtīgie akmeņi ar laiku var mainīt izskatu.

Ja vēlaties atrast skaistu dāvanu sev vai kādas citas īpašas sievietes iepriecināšanai, greznas piespraudes var iegādāties šeit. Tāpat pieejami arī gredzeni plašā izvēlē, katrai gaumei un vajadzībām. 

Daži padomi zeltlietu un sudrablietu uzglabāšanai

  • Dārgāki juvelierizstrādājumi (zeltu, sudrabu, briljantus un citus) jāglabā atsevišķi no vienkāršām metāla un citu materiālu rotaslietām;
  • Ikdienas rotas nevajadzētu turēt vannas istabā, jo uz tām var parādīties plankumi. Rotaslietām jābūt tīrām un sausām. Ik pa laikam jāveic pareiza zeltlietu un sudrablietu tīrīšana;
  • Sudraba rotas ieteicams turēt speciālā kastē vai maisiņā, samazinot gaisa piekļūšanu. Sudrabs oksidējoties var kļūt tumšs, teju melnā krāsā. Tas jādara uzmanīgi, jo pārcenšoties rotas var sabojāt. Sudrabs atgūs sākotnējo izskatu, ja tā tīrīšanai izmantosit speciālās drāniņas un līdzekļus;
  • Zelta ķēdītes, zelta aproces, gredzenus un citas rotaslietas arī ieteicams uzglabāt atsevišķi, jo asi priekšmeti tās var saskrāpēt;

  • Ejot peldēties baseinā, noņemiet visas rotas, jo ūdens sastāvā ir hlors, kas tām var kaitēt;
  • Dārgu rotu uzglabāšanai izvēlieties drošu vietu (seifu), kā arī uzņemiet to foto, kas noderēs, ja kāda no dārglietām pazudīs.

Priecājamies, ja kāds no mūsu padomiem Jums noderēs, lai ikdienā gudrāk rūpētos par savām rotām! 

Pircējiem patika šis ieraksts

4.3/5
4 Pircēju vērtējumi

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?