Noderīgi padomi

Kā iekārtot drēbju skapi, lai viss vajadzīgais vienmēr būtu pa rokai?

Plašs skapju asortiments
14 05 2020
sakartots drebju skapis ar drebem

Cik gan bieži nav gadījusies situācija, kad tik tikko sakārtots skapis, viss vajadzīgais salikts pa vietām, un tad pēkšņi ievajagas kādu jaku, kas par spīti ir iekūlusies pašos skapja dziļumos, rezultātā viss darbs vējā un skapis ir atkal nekārtīgs.

Vai arī skapis ir sakārtots tā, ka nav iespējams atrast savas mīļākās bikses vai kleitu. 

Diemžēl tā gadās daudziem cilvēkiem, tāpēc šoreiz piedāvājam dažus padomus par to, kā iekārtot drēbju skapi tā, lai viss vajadzīgais vienmēr būtu pa rokai.

Sāciet ar sava skapja revīziju

Pirms iekārtot drēbju skapi tā, lai vajadzīgais vienmēr būtu rokas stiepiena attālumā, vispirms jāveic pilnīga garderobes revīzija. Drēbju skapis jāatbrīvo no visa liekā, piemēram no nonēsāta apģērba un apaviem, kā arī lietām, kuras nav vilktas jau ilgu laiku. 

Ja īsti nav skaidrs, ko paturēt, ko ne, ir daži jautājumi, uz kuriem jāatbild, piemēram, vai konkrētajā tērpā jūtaties labi un ērti, vai apģērbs piestāv augumam, nav kļuvis par lielu vai par mazu, vai apģērbs nav morāli novecojis, un vai esošais apģērbs raksturo Jūsu stilu un personību. 

Skapja revīziju ieteicams veikt laiku pa laikam, jo jebkurš apģērbs ar laiku nolietojas, vai arī ir mainījusies Jūsu gaume, un tas, kas iepriekš patika, vairs nepatīk vai neder.

Pārskatāmība un praktiskums

Kad skapis veiksmīgi izrevidēts, tas jāpārkārto tā, lai viss saturs būtu viegli pārskatāms, tas atvieglos tikšanu pie vēlamā apģērba gabala. Veiksmīga skapja organizācija nodrošinās, ka skapja saturs būs ne tikai viegli un ātri pārskatāms, bet arī nodrošinās tā izmantošanas praktiskumu. 

Jo pārskatāmāks būs skapis, jo vieglāk būs ātri atrast apģērbu, kas dotajā brīdī nepieciešams. Tāpat arī tas pasargās no gadījumiem, kad nejauši tiek aizmirsts par kādu apģērba gabalu, jo tas iebāzts pašā skapja dziļumā. Turklāt drēbes skapī vienmēr vajadzētu ielikt kārtīgi, nevis iemest kā pagadījies.

Drēbju grupēšana

Skapja saturu vieglāk pārraudzīt un ātri atrast nepieciešamo ļaus arī tas, ja drēbes sagrupēsiet. Kritēriji, pēc kuriem apģērbu grupēt, var būt dažādi, piemēram, var atsevišķi izdalīt sezonālos apģērbus, var grupēt pēc krāsām, var grupēt arī pēc ikdienas vai svētku drēbēm. Ja skapja ietilpība ir maza, tad priekšplānā var droši likt tās drēbes, kas ikdienā tiek izmantotas visbiežāk.

Atvilktnes un plauktiņi

Skapī var droši glabāt arī dažādus aksesuārus, gan jostas, cimdus un šalles, gan rotaslietas. Lai nepieciešamie aksesuāri vienmēr būtu pa rokai, labi palīdz atvilktnes, dažādi plauktiņi un uzglabāšanas kastes. 

Arī pašā skapī un tā atvilktnēs iespējams ielikt speciālus organizatorus, kas ļaus ieviest kārtību Jūsu aksesuāru jūrā un viss būs viegli pārskatāms. Turklāt plaukti, uzglabāšanas kastes un atvilktnes Jūsu mantas arī pasargās no putekļiem. 


Vieta apaviem

Ja drēbju skapī ir pietiekami daudz vietas, var droši iekārtot vietu apaviem. Var izveidot speciālus apavu statīvus, kurus var iegādāties veikalā, vai pat pagatavot savām rokām. Ja vietas ir mazāk, apavus var turēt speciālās apavu kastītēs. 

Šīs kastes var būt caurspīdīgas, tādā gadījumā nepieciešamo apavu pāri būs iespējams ātri atrast. Tomēr arī, ja apavu kastes nav caurspīdīgas, iespējams tām uzlikt zīmītes, kurās uzrakstīts, kas katrā kastē iekšā. Arī apavus skapī var sagrupēt pēc to sezonalitātes vai izmantošanas biežuma.

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?

Internetinė parduotuvė E pood Kaledos.lt

© 2003-2021 SIA „Pigu Latvia“ | 220.lv ™
Bez SIA „Pigu Latvia“ atļaujas aizliegts kopēt un izplatīt mājas lapā iekļauto informāciju.