Noderīgi padomi

Ieteikumi, kā ienēsāt apavus

19 10 2020
sieviete nonema augstpapezu kurpes, jo tas berz kajas

Tuvojoties aukstajai ziemas sezonai, daudzi no mums plāno iegādāties jaunus, laika apstākļiem atbilstošus apavus. Visbiežāk apavu mērīšanas un pirkšanas process aizrit bez problēmām, taču, atgriežoties mājās un cenšoties ieviest jauno apavu valkāšanu ikdienā, saskaramies ar dažādām problēmām. 

Kā ievalkāt jaunos ziemas apavus un sagatavot tos regulārai valkāšanai mājas apstākļos, bez došanās pie kurpnieka? Lasiet un uzziniet!

Kā ienēsāt lakādas apavus? 

Ja Tava izvēle krīt par labu lakādas rudens/ziemas zābaku iegādei, jāsaprot, ka lakāda ir diezgan prasīgs materiāls. Lai lakādas apavi vīriešiem un sievietēm ar laiku nezaudētu savu pievilcīgo izskatu, noteikti jāpaļaujas uz apavu kopšanas speciālistu ieteikumiem. 

Gadījumā, ja jaunie lakādas zābaki izrādās nedaudz par ciešu, pirmais solis ceļā uz šo apavu ienēsāšanu ir ķeršanās pie sildelementu izmantošanas. Ieslēdz matu fēnu un izsildi apavu iekšpusi ar siltu gaisa plūsmu. Pēc rūpīgas zābaku izsildes ar fēnu, uzvelc zābakus kājās un dodies neilgā pastaigā (aptuveni 30 minūtes līdz 1 stundai). Atkārto šo procesu vairākkārt (vismaz 2 reizes nedēļā), līdz jauniegādātie lakādas zābaciņi ir ieņēmuši Tavam kājas izmēram vēlamo formu.

Ņem vērā, ka lakādas apavus nevajadzētu karsēt ar pārāk karstu gaisa plūsmu, jo tas var veicināt elegantās lakādas plaisāšanu, kas nudien neizskatīsies pārāk labi. Augstāk minētie ieteikumi, bez šaubām, noderēs ne tikai rudens/ziemas sezonas zābaku ievalkāšanai, bet arīdzan augstpapēžu kurpju ienēsāšanai.

Zamšādas kurpju ievalkāšana

Iegādājoties zamšādas kurpes vai puszābaciņus, pievērs pastiprinātu uzmanību materiāla izcelsmei. Proti, ja zamšāda ir dabīga, šos apavus noteikti nevajadzētu mēģināt ievalkāt ar spirtoto šķidrumu palīdzību. 

Kad pamani, ka dabīgās zamšādas zābaciņi tomēr berž Tavas kājas, izmanto klasisko mitro avīžu ienēsāšanas metodi. Pirmkārt, atceries, ka avīzēm nekādā gadījumā nevajadzētu būt pārāk mitrām. Iesmidzini tās ar pudelītes palīdzību, kura ir aprīkota ar dozatoru. Samitrinātās avīzes nepieciešams sarullēt rullīša formā un ievietot jauno zābaciņu stulmos.

Paturi prātā, ka zamšādas apavu ievalkāšana prasa zināmu laiku, tādēļ atstāj mitrās avīzes zābakos uz nakti. Šo metodi iespējams atkārtot arī vairākkārt, līdz brīdim, kad kurpes vai zābaciņi ir nedaudz iestiepti. 

zamsadas zabaki sievietem

Praktiski padomi ādas apavu ienēsāšanā

Runājot par ādas apaviem, jāteic, ka iestiept ādu ir visai vienkārši. Šis materiāls pats par sevi ir diezgan elastīgs, tāpēc ievalkāšanas procesam nevajadzētu sagādāt nekādas grūtības. 

Visvienkāršākais no ieteikumiem, kuru izmantot iesaka arī vairākums apavu kopšanas speciālistu, ir karstās ūdens strūklas izmantošana. Kas jādara? Ielej zābakos karstu ūdeni, nogaidi dažas sekundes un izlej to. Nebaidies - dabīgā materiāla zābakiem piemīt lieliskas īpašības attiecībā uz karstumizturību. 

Nogaidi kamēr zābaki atdziest, uzvelc pēc iespējas plānākas zeķes un dodies pastaigā pa māju. Kad zābaciņi ir pilnībā izžuvuši, novelc tos un pārbaudi, vai ar vienu karsēšanas piegājienu ir bijis gana. Protams, nepieciešamības gadījumā arī šo metodi var izmantot atkārtoti.

Dabīgā āda pieļauj arī aukstā ūdens izmantošanu. Kā rīkoties? Atrodi divus polietilēna maisiņus, piepildi tos ar aukstu ūdeni , ievieto tos nepakļāvīgo zābaciņu stulmos un tūliņ ieliec šo apavu pāri saldētavā. Ievēro, ka zābakiem aukstumā būtu ieteicams atrasties ne ilgāk par 10 stundām.

dabigas adas zabaki sievietem ar snorem

Kā rīkoties ar mākslīgās ādas apaviem?

Mākslīgās ādas kurpes ir daudz kaprīzākas par dabīgajām. Mēģinot iestiept mākslīgās izcelsmes materiālu, jārēķinās ar lielāku piesardzību, jo šāda tipa āda diezgan viegli pakļaujas stiepšanas izraisītiem bojājumiem. 

Ja secini, ka jaunie sieviešu apavi vai apavi vīriešiem tomēr ir nedaudz par ciešu, kā arī spiež Tavu kāju pirkstus, tādējādi veidojot sāpīgas tulznas, rīkojies sekojoši. Vispirms būtu ieteicams parūpēties par jau atklātajām tulznām, lai tālākais apavu ievalkāšanas process neizrādītos pārlieku neērts vai pat sāpīgs. 

Pēcāk turpini iesākto procesu, konkrētās kurpes ieziežot ar vazelīnu. Ņem vērā, ka jāapstrādā tikai un vienīgi apavu iekšpuse! Ieziestās kurpes vai zābaciņus noliec drošā vietā un atstāj tos vazelīna pakļautībā uz vismaz 3 stundām. 

Kad nepieciešamais laiks ir pagājis, rūpīgi izslauki apavu iekšpusi no vazelīna paliekām, uzvelc kājās plānas zeķes un dodies 30 minūšu garā izgājienā. Tiesa, šī metode pavisam noteikti pieprasīs vairākus mēģinājumus, jo mākslīgā āda ir viens no nepakļāvīgākajiem materiāliem.

Citi noderīgi padomi

Ziemas zābaki sievietēm, kā arī vīriešiem, ir ievalkājami arī citos, daudz vienkāršākos veidos. Piemēram, jaunos zābaciņus būtu vēlams mēģināt nēsāt regulāri, taču īsus laika periodus, lai netraumētu kājas vai pirkstus. Eksperti iesaka valkāt jauno apavu pāri, izpildot dažādus mājas darbus, piemēram, veicot uzkopšanas darbus. Tādējādi nepieciešamais ienēsāšanas laiks aizritēs visai ātri un salīdzinoši nesāpīgi.

Tici vai nē, bet arī jocīgais ieteikums par trešā un ceturtā kājas pirksta salīmēšanu kopā strādā pārsteidzoši labi. Konkrēto pirkstu starpā atrodas nervs, kas ir atbildīgs par neērto sajūtu un pat sāpju izraisīšanu brīžos, kad tiek ievalkāts tikko iegādāts apavu pāris.

Ņem vērā, ka ziemas sezonai atbilstoši zābaki, kā arī izejamās kurpes elegantiem vakara pasākumiem, pieejamas raitai un ērtai iegādei arī interneta vidē. Apavi interneta veikalā 220.lv Tevi pārsteigs ar savu augsto kvalitāti, kā arī daudzveidīgo piedāvājumu. Pie mums pieejami gan sieviešu, gan vīriešu, kā arī ērti un stilīgi bērnu apavi.

Pircējiem patika šis ieraksts

3.4/5
5 Pircēju vērtējumi

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?

Internetinė parduotuvė E pood Kaledos.lt

© 2003-2021 SIA „Pigu Latvia“ | 220.lv ™
Bez SIA „Pigu Latvia“ atļaujas aizliegts kopēt un izplatīt mājas lapā iekļauto informāciju.