Noderīgi padomi

Kādu šujmašīnu pirkt iesācējiem?

24 03 2021
ierice susanai

Jaunas šujmašīnas iegāde ir aizraujošs un patīkams process, jo zinām, ka mājās būs ierīce, ar kuru varēsim gan salabot esošos apģērbus un mājas tekstilizstrādājumus, gan arī uzšūt ko jaunu. Mūsdienās ražotāji piedāvā daudz dažādus modeļus katra pircēja šūšanas vajadzībām un prasmju līmenim, tādēļ ir svarīgi zināt, kā izdarīt pareizo izvēli. Turpinājumā tuvāk aplūkosim svarīgāko informāciju, kas jāzina, lai saprastu, kādu šujmašīnu izvēlēties iesācējiem.

sujmasina iesacejiem

Kas jāņem vērā, izvēloties šujmašīnu?

Cena

Jā, šujmašīnas cena ir viens no būtiskākajiem kritērijiem, tāpēc jau iepriekš jāizlemj, cik Jūs vēlaties ieguldīt šajā pirkumā. Lētas šujmašīnas ir vienkāršas, un bieži tām ir mazāk funkciju, bet, ja Jūs sevi uzskatāt par iesācēju, tad šāda ierīce būs kā lielisks ievads nopietnākam pirkumam. 

Galvenais ir izvērtēt savas prasmes un iespējas, kā arī ievērot paredzēto budžetu – tā Jūs ievērojami sašaurināsiet izvēles lauka apjomu.

Dūrienu skaits

Šis aspekts ir mānīgs: aplūkojot šujmašīnas parametrus, ieraugām, ka tajā pieejami 20 dažādi dūrieni, pirmajā brīdī šķiet, ka esam izdarījuši īsto izvēli, jo vairāk ir labāk, vai ne? Taču vienlaikus der padomāt, vai tiešām Jums nepieciešams katrs dūriens, kas tiek piedāvāts!

Parasti šuvējiem ikdienā noder taisnie un zigzaga dūrieni – izmantojot tikai šos, var izveidot visdažādākos šūšanas variantus. Tāpēc, ja Jums vajadzīga šujmašīna iesācējiem, jāpadomā, kādiem darbiem Jūs to plānojat izmantot, un tad arī nonāksiet pie dūrieniem, kas biežāk būs jāveido. Jūs arī sapratīsiet, ka vairāk, ne vienmēr nozīmē labāk. Reizēm cilvēki iegādājas labas šujmašīnas, kas paredzētas profesionālai lietošanai, un daudzas to papildu funkcijas var tā arī palikt neizmantotas, tāpēc diez vai šāds pirkums būs ieguldītās naudas vērts.

laba sujmasina

Personiskās cerības

Ja Jūs jau esat noteikuši darbus, kuriem tiks izmantota šujmašīna, tad vieglāk varēsiet izlemt arī par nepieciešamajām funkcijām:

  • Nelieli pielabojumi. Šajā gadījumā noderēs šujmašīnas, kurām ir pieejama pēdiņas pacelšana, kā arī šūšanas parametri ir pielāgojami dažādiem audumiem, tajā skaitā, bieziem materiāliem.
  • Mājas dekorācijas. Laba izvēle būs datorizēta šujmašīna – ar to varēs ātri un ērti izpildīt pat vissarežģītākos dūrienus un kombinācijas, kā arī apstrādāt dažādus audumus un dekorus.
  • Apģērbu šūšana. Šādam darbam būs nepieciešamas dažas būtiskas funkcijas: jau minētie taisnie un zigzaga dūrieni, iespēja mainīt adatas stāvokli un automātiska cilpu veidošana pogām.

Šujmašīnas veids

Vēloties vēl labāk izprast, kāda šujmašīna vislabāk noderētu iesācējam, jāiepazīst to pamatveidi un iespējas.

  • Elektromehāniskās. Šāda veida ierīce būs viena no labākajām izvēlēm tiem, kuri uzsāk drēbnieka karjeru. Lai gan šī tipa šujmašīna nepārsteigs ar funkciju pārbagātību, trūkumu kompensēs pieejamā cena un īpaši vieglā vadība.


  • Datorizētās. Šāda veida ierīces ir daudz funkcionālākas, un tās bieži izmanto profesionāli drēbnieki (vai tie, kuri par tādiem vēlas kļūt). Turklāt datorizēta šujmašīna ir lieliski piemērota smalkiem šūšanas darbiem un sarežģītiem dūrieniem.


  • OverlokiŠīs ierīces paredzētas specifiskam darbam – auduma malas apstrādei, lai to nostiprinātu (tādas šuves ir drošākas, kā arī diegi tik ātri nenolietojas). Svarīgi ir pievērst uzmanību tam, ka overloks nevarēs kalpot kā aizvietotājs parastajai šujmašīnai, tāpēc, ja Jums nepieciešamas gan overloka piedāvātās iespējas, gan arī cita veida šūšanas programmas, kvalitatīvam rezultātam ieteicams iegādāties abas ierīces. Tāpat varat dot priekšroku arī tādai šujmašīnai, kurā jau iestrādāta tādu vīļu veidošana, kādas nodrošina overloks.