Noderīgi padomi

Kādu šujmašīnu pirkt iesācējiem?

24 03 2021
ierice susanai

Jaunas šujmašīnas iegāde ir aizraujošs un patīkams process, jo zinām, ka mājās būs ierīce, ar kuru varēsim gan salabot esošos apģērbus un mājas tekstilizstrādājumus, gan arī uzšūt ko jaunu. Mūsdienās ražotāji piedāvā daudz dažādus modeļus katra pircēja šūšanas vajadzībām un prasmju līmenim, tādēļ ir svarīgi zināt, kā izdarīt pareizo izvēli. Turpinājumā tuvāk aplūkosim svarīgāko informāciju, kas jāzina, lai saprastu, kādu šujmašīnu izvēlēties iesācējiem.

sujmasina iesacejiem

Kas jāņem vērā, izvēloties šujmašīnu?

Cena

Jā, šujmašīnas cena ir viens no būtiskākajiem kritērijiem, tāpēc jau iepriekš jāizlemj, cik Jūs vēlaties ieguldīt šajā pirkumā. Lētas šujmašīnas ir vienkāršas, un bieži tām ir mazāk funkciju, bet, ja Jūs sevi uzskatāt par iesācēju, tad šāda ierīce būs kā lielisks ievads nopietnākam pirkumam. 

Galvenais ir izvērtēt savas prasmes un iespējas, kā arī ievērot paredzēto budžetu – tā Jūs ievērojami sašaurināsiet izvēles lauka apjomu.

Dūrienu skaits

Šis aspekts ir mānīgs: aplūkojot šujmašīnas parametrus, ieraugām, ka tajā pieejami 20 dažādi dūrieni, pirmajā brīdī šķiet, ka esam izdarījuši īsto izvēli, jo vairāk ir labāk, vai ne? Taču vienlaikus der padomāt, vai tiešām Jums nepieciešams katrs dūriens, kas tiek piedāvāts!

Parasti šuvējiem ikdienā noder taisnie un zigzaga dūrieni – izmantojot tikai šos, var izveidot visdažādākos šūšanas variantus. Tāpēc, ja Jums vajadzīga šujmašīna iesācējiem, jāpadomā, kādiem darbiem Jūs to plānojat izmantot, un tad arī nonāksiet pie dūrieniem, kas biežāk būs jāveido. Jūs arī sapratīsiet, ka vairāk, ne vienmēr nozīmē labāk. Reizēm cilvēki iegādājas labas šujmašīnas, kas paredzētas profesionālai lietošanai, un daudzas to papildu funkcijas var tā arī palikt neizmantotas, tāpēc diez vai šāds pirkums būs ieguldītās naudas vērts.

laba sujmasina

Personiskās cerības

Ja Jūs jau esat noteikuši darbus, kuriem tiks izmantota šujmašīna, tad vieglāk varēsiet izlemt arī par nepieciešamajām funkcijām:

 • Nelieli pielabojumi. Šajā gadījumā noderēs šujmašīnas, kurām ir pieejama pēdiņas pacelšana, kā arī šūšanas parametri ir pielāgojami dažādiem audumiem, tajā skaitā, bieziem materiāliem.
 • Mājas dekorācijas. Laba izvēle būs datorizēta šujmašīna – ar to varēs ātri un ērti izpildīt pat vissarežģītākos dūrienus un kombinācijas, kā arī apstrādāt dažādus audumus un dekorus.
 • Apģērbu šūšana. Šādam darbam būs nepieciešamas dažas būtiskas funkcijas: jau minētie taisnie un zigzaga dūrieni, iespēja mainīt adatas stāvokli un automātiska cilpu veidošana pogām.

Šujmašīnas veids

Vēloties vēl labāk izprast, kāda šujmašīna vislabāk noderētu iesācējam, jāiepazīst to pamatveidi un iespējas.

 • Elektromehāniskās. Šāda veida ierīce būs viena no labākajām izvēlēm tiem, kuri uzsāk drēbnieka karjeru. Lai gan šī tipa šujmašīna nepārsteigs ar funkciju pārbagātību, trūkumu kompensēs pieejamā cena un īpaši vieglā vadība.

 • Datorizētās. Šāda veida ierīces ir daudz funkcionālākas, un tās bieži izmanto profesionāli drēbnieki (vai tie, kuri par tādiem vēlas kļūt). Turklāt datorizēta šujmašīna ir lieliski piemērota smalkiem šūšanas darbiem un sarežģītiem dūrieniem.

 • OverlokiŠīs ierīces paredzētas specifiskam darbam – auduma malas apstrādei, lai to nostiprinātu (tādas šuves ir drošākas, kā arī diegi tik ātri nenolietojas). Svarīgi ir pievērst uzmanību tam, ka overloks nevarēs kalpot kā aizvietotājs parastajai šujmašīnai, tāpēc, ja Jums nepieciešamas gan overloka piedāvātās iespējas, gan arī cita veida šūšanas programmas, kvalitatīvam rezultātam ieteicams iegādāties abas ierīces. Tāpat varat dot priekšroku arī tādai šujmašīnai, kurā jau iestrādāta tādu vīļu veidošana, kādas nodrošina overloks.

 • Rūpnieciskās. Kā jau nosaukums liecina, rūpnieciskā šujmašīna ir paredzēta nopietnākiem un sarežģītākiem darbiemJa Jūs uzreiz esat gatavi “ķerties vērsim pie ragiem”, varat izmēģināt arī tādu variantu! Tiesa gan, rūpniecisko šujmašīnu cena būs augstāka, bet tajā pašā laikā funkciju dažādība sniegs lielākas iespējas.

 • Plakanšuves. Plakanšuves šujmašīna ir paredzēta darbam ar prasīgo trikotāžu. Ar to Jūs arī varat lieliski apstrādāt arī citus biezus un plānus elastīgos materiālus.

Šujmašīnas izmērs un svars

Šis aspekts ir svarīgs tad, ja Jums mājās nav konkrētas vietas šūšanai un ja šī ierīce bieži ir jāpārvieto. Protams, ka šādā gadījumā būs nepieciešama viegla un maza šujmašīna, kuras pārnēsāšana neprasīs daudz pūļu. 

Un tomēr svarīgi ir pievērst uzmanību arī ierīces jaudai: ja mazais izmērs un vieglais svars ietekmē Jums būtiskos parametrus, tad labāk koncentrēties uz mašīnas funkcionalitāti un atrast šujmašīnai pastāvīgu vietu. Tad rūpju būs daudz mazāk!

Ražotājs

Droši vien katrs no mums vairāk vai mazāk ir dzirdējis par Singer šujmašīnu – šis uzņēmums daudzu gadu laikā ir izpelnījies lietotāju uzticību, bet tā piedāvātie jaunākie modeļi ļauj realizēt arī visdaudzveidīgākās idejas. Tomēr tas nenozīmē, ka šis ir vienīgais ievērojamais ražotājs - ne mazāk kvalitatīvas šujmašīnas ir arī Toyota, Rubina, Juki un Brother. Ļoti populāras ir arī Janome šujmašīnas. Ja vēlaties patstāvīgi novērtēt to uzticamību, tad aplūkojiet šo mašīnu aprakstus, sortimenta dažādību un palasiet citu pircēju atsauksmes.


Tomēr daudz svarīgākas par preču zīmi ir konkrētās ierīces iespējas un Jūsu personiskās vajadzības. Ja Jūs apdomāsiet visus minētos aspektus, tad bez īpašām grūtībām varēsiet izlemt par labu konkrētai šujmašīnai. Plašu šujmašīnu sortimentu Jūs atradīsiet internetveikalā 220.lv.

Citi svarīgi kritēriji, kurus atcerēties, pērkot šujmašīnu

Iepriekš minētie kritēriji ir tikai daļa no tiem, kas jāņem vērā, lai izvēlētā šujmašīna būtu patiešām atbilstoša Jūsu vajadzībām. Papildus varat pievērst uzmanību arī tādiem faktoriem kā kuģīša novietojums (horizontāls vai vertikāls), pēdiņas spiediena regulēšanas iespējas, dūriens pogcaurumu šūšanai, adatas pozīcijas maiņa (augšējā vai apakšējā), dažāda biezuma materiālu apstrāde, lietošanas profesionalitātes līmenis (vienkāršāk lietot būs elektromehānisko ierīci, bet profesionāļiem labāk izvēlēties datorizēto vai elektrisko modeli).

Labākās šujmašīnas iesācējiem

1.Rubina KP883 šujmašīna

Ja Jūsu mērķis ir izvēlēties šujmašīnu, kas nav pārāk sarežģīta, bet vienlaikus nodrošina visas nepieciešamās programmas un iespējas, Rubina 883 būs tieši tas, kas nepieciešams! Izmantojot ērtos slēdžus, būs viegli izvēlēties piemērotāko šūšanas programmu. 

Ar šīs šujmašīnas palīdzību Jūs varēsiet ātri un vienkārši saīsināt svārkus, apšūt auduma malas, sašūt gultas veļu un veikt daudzus citus darbus, kas svarīgi gan tiem, kas vienkārši vēlas iegādāties kvalitatīvu šujmašīnu mājas lietošanai, gan arī tiem, kas vēlas pakāpeniski apgūt šūšanu ar dažādiem audumiem, diegiem, ātrumiem un programmām, lai vēlāk ar to nodarbotos profesionālā līmenī. Komplektā iekļautas arī divas spolītes, pēdiņa, adatas, ārdītājs, eļļotājs un citi piederumi. 

Atcerieties, ka, lai šujmašīna kvalitatīvi kalpotu un šūšanas laikā nepiemeklētu negaidītas problēmas, jārūpējas par regulāru un pareizu ierīces eļļošanu.

Svarīgākās īpašības:

 • Regulējams dūriena garums, zigzaga platums un pēdiņas pacēlums;
 • Iespēja veikt pusautomātisko pogcaurumu apšūšanu;
 • Regulējams augšējā diega nostiepums;
 • Plašs audumu diapazons - no zīda līdz pat ādai;
 • Overloka šuvums;
 • Dekoratīvie izšuvumi;
 • Pastiprināti dūrieni trikotāžas audumiem.

2.Brother J14S šujmašīna

Ja vēlaties iegādāties ērti lietojamu šujmašīnu, kuru izmantot dažādām mājsaimniecības vajadzībām, kā arī uzlabot šūšanas prasmes, iesakām izvēlēties elektromehānisko Brother J14S modeli ar horizontālo šāvēju. 

Brother ir viens no zināmākajiem šujmašīnu ražotājiem. Zīmola piedāvājumā ir arī citi modeļi, kas piemēroti gan mājas lietošanai, gan arī profesionāliem šuvējiem, kuriem īpaši svarīgi ir dažādi dūriena veidi, programmas un iespēja pielāgot ierīci savām vajadzībām. Rūpīgi veidotā pēdiņas konstrukcija rūpējas par pareiza spiediena nodrošināšanu uz audumu. 

Komplektā iekļautas arī četras spolītes, dažāda veida pēdiņas, adatas un citi piederumi.

Svarīgākās īpašības:

 • 14 valdziņu veidi;
 • Rāvējslēdzēju iešūšana;
 • Funkcija – divas adatas;
 • Regulējams spriegojums;
 • LED apgaismojums;
 • Var apstrādāt pogu cilpas;
 • Šūšanas virziens - turp un atpakaļ.

3.Janome 2020 šujmašīna

Ar šo kompakto ierīci pietiks gan tiem, kas vēl tikai apgūst dažādus dūrienus, gan arī šuvējiem, kam nepieciešama ērti lietojama šujmašīna lietošanai mājas apstākļos. 

Šujmašīna ir aprīkota ar vertikālo kuģīti, tā piemērota overloka vīles, taisnās, slēptās, zigzaga un trikotāžas audumu vīļu izstrādei.

Svarīgākās īpašības:

 • Pusautomātiskā pogcauruma veidošana;
 • Iebūvēts apgaismojums;
 • Dūriena garums – līdz pat 4 mm, platums – līdz pat 5 mm;
 • Dubultās adatas funkcija;
 • Iespēja regulēt šūšanas ātrumu ar pedāli;
 • Divlīmeņu svira pēdiņas pacelšanai;
 • Automātiska spolītes uztīšana;
 • Iespēja izšūt 15 dažādus dūrienus;
 • Četras pēdiņas;
 • Atpakaļgaitas šūšana auduma malas nostiprināšanai.

Ikviens var iemācīties šūt, galvenais ir patiesi gribēt to darīt un atrast tieši sev piemērotāko iekārtu, ar kuru sākt. Interneta veikals 220.lv ir sagādājis plašu šujmašīnu piedāvājumu katra pircēja vajadzībām un iespējām. Izvēlieties savējo!

Pircējiem patika šis ieraksts

4.1/5
27 Pircēju vērtējumi

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?