Noderīgi padomi

Kā izklaidēt bērnu mājas apstākļos un attīstīt bērna prasmes?

Plaša izvēle galda spēlēm
25 10 2019
meita ar mammu kopa gatavo est

Brīvlaikā un arī tad, kad laika apstākļi neļauj daudz uzturēties ārpus telpām, vecākiem jādomā veidi, kā nodarbināt bērnu mājas apstākļos. Tas var būt izaicinoši – īpaši, ja ir ierobežots laiks un līdzekļi. 

Turpinājumā dažas vienkārši īstenojamas aktivitātes, kas ne vien izklaidēs bērnu, bet arī palīdzēs attīstīt jaunas prasmes. 

Stāstu sacerēšana 

Bērniem ir spilgta iztēle, tādēļ ideja par sava stāsta sacerēšanu, uzrakstīšanu un ilustrēšanu viņam var šķist īpaši aizraujoša. Tam ir vairāki ieguvumi – tiek attīstīta radošā domāšana, uzlabojas rakstība, veidojas izpratne par mākslinieciskajiem izteiksmes līdzekļiem. 

Galda spēļu turnīri 

Lielisks palīgs bērnu izklaidēšanā ir galda spēles. Ja Jums nav laika uzrīkot kārtīgu galda spēļu turnīru, ierosiniet uzaicināt ciemos bērna draugus. Galda spēļu spēlēšana nav tikai aizraujoša izklaide – atkarībā no izvēlētā spēles veida, tā attīsta dažādas prasmes, piemēram, stratēģisko domāšanu, sadarbības prasmes, izpratni par dažādiem procesiem. 


Kopīgas maltītes pagatavošana 

Ļaujiet bērnam iesaistīties maltītes gatavošanā! Tas ļaus viņiem justies noderīgiem, mazinās garlaicību, ļaus apgūt un attīstīt noderīgas prasmes. Protams, tas var radīt lielāku nekārtību virtuvē, tomēr kopā pavadītais laiks noteikti ir daudz vērtīgāks. 

Rosiniet bērnu iesaistīties arī galda uzklāšanā. Ja laika apstākļi ļauj, varat uzrīkot arī pikniku – arī tas būs skaists, atmiņā paliekošs notikums. Turklāt tas neprasa lielus ieguldījumus. 

Vēstuļu rakstīšana 

Vai ir draugi vai radinieki, ar kuriem bērns labprāt kontaktētos? Iepazīstiniet viņu ar ideju rakstīt vēstules, izmantojot vēstuļu papīru un pildspalvu, nevis datoru vai telefonu. Ar roku rakstītas vēstules ir daudz īpašākas, turklāt palīdz uzlabot rakstīšanas prasmes. Un drīz vien bērns var tikt apbalvots ar viņam adresētu vēstuli. 

Brīvprātīgais darbs 

Šobrīd ir daudz iespēju iesaistīties brīvprātīgajā darbā. Kādēļ lai ar to neiepazīstinātu arī bērnu? Tas bērnā veicina empātiju, izpratni par sadarbību, labestību, draudzību. Atrodiet tādu darbu, kas bērnam ir pa spēkam un rada viņā interesi. Piemēram, tā varētu būt palīdzēšana kādā labdarības pasākumā. 

Tīrīšanas sacensības 

Ja Jums ir vairāki bērni, varat uzrīkot tīrīšanas sacensības. To mērķis ir noteiktā laika posmā pēc iespējas rūpīgāk iztīrīt kādu noteiktu teritoriju, piemēram, vannas istabu, virtuvi vai guļamistabu. 

Kā jau sacensībās pienākas, jāparūpējas arī par balvām. Šī aktivitāte ir ne vien jautra, bet arī ļoti noderīga, tādēļ noteikti ir vērts pamēģināt. 

Puzles 

Pužļu likšana var būt laikietilpīgs un pat nogurdinošs process, taču tas ir lielisks veids, kā stimulēt bērna prātu un uzlabot koncentrēšanās spējas.

Var rosināt ne tikai likt jau gatavas puzles, bet arī izgatavot pašiem savas – šim nolūkam nepieciešams vien kartons, krāsainie zīmuļi, šķēres un izdoma.


Dejošana un muzicēšana 

Bērni ir enerģiski un viņiem vajadzīgas kustību aktivitātes. Mājas apstākļos to var atrisināt, atskaņojot bērna iemīļoto mūziku un dejojot kopā. Laba ideja ir arī kopīga muzicēšana. Šim nolūkam varat izveidot arī paši savus mūzikas instrumentus. 

Ir daudz dažādu veidu, kā bērnā kūsājošo enerģiju novirzīt pareizā virzienā, panākot vērtīgu rezultātu. Atliek vien ļauties izdomai. 

Pircējiem patika šis ieraksts

5/5
1 Pircēja vērtējums

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?