Noderīgi padomi

Kā izvēlēties veļas žāvējamo mašīnu?

Izvēlēties veļas žāvētāju
05 02 2018

Ja Jūs esat nolēmis, ka Jūsu dzīve ar veļas žāvējamo mašīnu būs daudz vienkāršāka, Jūs patiešām nekļūdāties. Veļas žāvējamās mašīnas ļauj ne tikai ietaupīt vietu mājās, bet taupa arī Jūsu laiku, jo veļas žāvējamā mašīnā apģērbs izžūst daudz ātrāk, tas patīkamāk smaržo un parasti daudzas lietas nav papildus jāgludina. Un tomēr, izvēlēties veļas žāvējamo mašīnu nav vienkārši. Izvēlēties to palīdzēsim mēs, 220.lv eksperti.

Izvēlieties veļas žāvējamās mašīnas veidu

Pirmkārt, Jums jāpadomā par veļas žāvējamās mašīnas veidu, kuru izvēlaties. Pašlaik populārākas ir kondensācijas veļas žāvējamās mašīnas un kondensācijas veļas žāvējamās mašīnas ar siltumsūkni. Ar ko tās atšķiras?

  • Kondensācijas veļas žāvējamās mašīnas. Šī tipa ierīce izsūknē silto, mitro gaisu no žāvētāja cilindra iekšpuses un izvada visu mitrumu no šī gaisa. Mitrums pārvēršas ūdenī un šis ūdens nonāk tvertnē. Tādas veļas žāvējamās mašīnas cena ir mazliet zemāka, tomēr tās ekspluatācijas izmaksas vidēji ir gandrīz divas reizes lielākas.


  • Kondensācijas veļas žāvējamās mašīnas ar siltumsūkni. Ilgtermiņa perspektīvā Jūs ietaupīsiet, ja izvēlēsieties kondensācijas veļas žāvējamo mašīnu ar siltumsūkni. Tās veļas žāvēšanai izmanto to pašu gaisu, kas tika izsūknēts no apakšas, tikai šis gaiss tiek izžāvēts un uzsilst. Tāpēc šī tipa veļas žāvētāji parasti ir ļoti ekonomiski un to ekspluatēšana maksā daudz mazāk.


  • Ventilācijas. Tādas veļas žāvējamās mašīnas izvada silto gaisu no cilindra uz āru. Ventilācijas veļas žāvējamās mašīnas ir lētākas, tomēr jau diezgan retas, jo tās tiek pieslēgtas ventilācijas atverei mājās vai tiek izmantotas tikai pie atvērta loga.

TOP - piedāvājumi: Veļas žāvētāji


Vai ir vērts pirkt veļas žāvējamo mašīnu ar automātisko sistēmu un sensoriem?

Pašlaik tirgū ir daudz veļas žāvējamo mašīnu, kurām cilindrā ir sensors, kas ļauj veļas žāvējamām mašīnām automātiski izslēgties, kad žāvēšanas procesam jābūt pabeigtam. Tas nozīmē, ka Jums nav jāzina vai jāmin – vienkārši ieslēdziet veļas žāvējamo mašīnu un ļaujiet tai strādāt tik, cik tai patiešām vajag. Tas palīdzēs ietaupīt elektroenerģiju un, protams, nervus, jo nenāksies, atverot veļas žāvējamo mašīnu, saskarties ar to, ka apģērbs vēl nav pilnībā izžuvis. Lai gan noteikti vajag painteresēties, ko par šīs funkcijas darbību raksta atsauksmēs par konkrētiem modeļiem. Ekspertu veikto testu laikā tika konstatēts, ka dažas veļas žāvējamās mašīnas kādu iemeslu dēļ izslēdzas pārāk ātri – tādā gadījumā šī funkcija vienkārši zaudē jēgu, vai ne?

No otras puses, parastās veļas žāvējamās mašīnas maksā nedaudz mazāk. Sākumā uzminēt žāvēšanas pabeigšanas laiku būs grūti, tomēr jau pēc pusgada Jūs zināsiet ideālo laiku.

Kādam jābūt Jūsu veļas žāvējamās mašīnas cilindra lielumam?

Mēdz būt dažāda apjoma veļas žāvējamās mašīnas – vienās ietilpst tikai 3 kg, citās var ietilpt pat 9 kg. Tiesa, vairāk ne vienmēr nozīmē labāk. Veļas žāvējamās mašīnas ar 8 kg tilpumu var samazināt Jūsu elektroenerģijas rēķinus, ja veļas žāvējamai mašīnai ir kvalitatīvs automātiskais režīms vai Jūs ideāli uzminēsiet žāvēšanas ilgumu, tomēr visos citos gadījumos tās patērēs pārāk daudz elektroenerģijas. Tāpēc, vai nu Jums jābūt ļoti daudz apģērba žāvēšanai, vai vienkārši labāk pirkt automātisko veļas žāvējamo mašīnu.

Vidēja apjoma (6-7kg) veļas žāvējamās mašīnas vairumam būs zelta vidusceļš, izņemot gadījumus, ja Jūs dzīvojat viens un Jums ir maz apģērba, vai pretēji, Jums ir liela ģimene.

Veļas žāvējamās mašīnas, kurās ietilpst tikai 3-5 kg veļas, piemērotas tikai tiem, kas dzīvo vieni, vai kam mājās ir maz vietas. Diemžēl bieži vien mazas veļas žāvējamās mašīnas strādā lēnāk un ir mazāk ekonomiskas, tāpēc ņemiet to vērā. Tomēr tās vismaz maksā lētāk!

Jums nepieciešamā funkcionalitāte

Parasti veļas žāvētāja iestatījumos var izvēlēties ne tikai žāvēšanas ilgumu, bet arī izmantojamo ciklu skaitu. Tiesa, arvien biežāk var atrast veļas žāvējamās mašīnas ar vismaz kaut kādu nelielu ekrānu. Tas nesniedz papildus funkcionalitāti, bet ļauj ne tikai vieglāk orientēties, bet arī vienkāršāk mainīt iestatījumus.

Jāpadomā arī par to, uz kādu pusi jāatveras veļas žāvējamās mašīnas durtiņām. Tam jābūt atkarīgam no tā, vai vismaz no vienas puses ir šķēršļi, kas traucēs līdz galam atvērt durtiņas. Ja Jūs nevēlaties pirkt veļas mašīnā integrētu veļas žāvētāju, un plānojat šīs divas lietas novietot blakus, iesakām izvēlēties mašīnu ar durtiņām, kas atveras uz pretējo pusi, nekā veļas mašīnai. Ja Jums nav laika gludināt apģērbu, tad lielākā daļa veļas žāvētāju var atrisināt arī šo uzdevumu. Protams, veļas žāvējamā mašīna nekad neizgludinās apģērbu tikpat kvalitatīvi, kā to izdarītu visai lēts gludeklis vai gludināšanas sistēma, tomēr Jums nenāksies tajā ieguldīt laiku. Smalkai, piemēram, apakšveļai pietiks ar veļas žāvējamās mašīnas veikto gludināšanu.

Vai ir vērts izvēlēties veļas mazgājamā mašīnā integrētu veļas žāvētāju?

Ja Jūs taupāt vietu un naudu, tad Jums noteikti jāapsver veļas žāvētāja variants, kas integrēts veļas mazgājamā mašīnā. Ja Jums jāmaina gan veļas mašīna, gan žāvētājs, tad ir īstais laiks pasūtīt internetā hibrīdu. Tas ļaus ietaupīt gan vietu, gan naudu, gan laiku, īpaši, ja viss process ir automatizēts. Iedomājieties – Jūs iemetat apģērbu savā hibrīdmašīnā, un jau pēc dažām stundām tas automātiski kļūst tīrs un sauss – Jums nav pilnīgi nekas jādara! Lielākā daļa tāda veida veļas žāvējamo mašīnu spēj arī izgludināt daļu apģērba, tāpēc tāda ierīce patiešām padarīs Jūsu dzīvi stipri vieglāku.


Veļas žāvētājus un citu sadzīves tehniku Jūs varat iegādāties par mazāku cenu veikalā 220.lv! Šeit garantēti var iegādāties oriģinālu tādu ražotāju produkciju, kā “BEKO”, “Bosch”, “LG”, “Samsung”, “Whirlpool” u.c. par minimālām cenām.

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?

Pigu grupa:
Internetinė parduotuvė E pood Kaledos.lt

© 2003-2019 SIA „Pigu Latvia“ | 220.lv ™
Bez SIA „Pigu Latvia“ atļaujas aizliegts kopēt un izplatīt mājas lapā iekļauto informāciju.