Noderīgi padomi

Kā izvēlēties gultiņu mazuļa pirmajiem dzīves gadiem?

Plaša izvēle jaundzimušo gultām
23 09 2020
gulta bernu istaba

Ģimenes pieaugums it ļoti priecīgs, bet tajā pašā laikā arī satraucošs notikums. Jaunajiem vecākiem nākas sagādāt visu nepieciešamo jaundzimušajam, kā arī jāgatavojas emocionāli jaunajam dzīves posmam. Svarīgi visu jau laikus iegādāties mazulim, lai nebūtu nekādas steigas un lieka satraukuma. Jaundzimušajiem ir nepieciešamas vairākas jaunas lietas, bet viena no svarīgākajām ir gultiņa. Tai jābūt ērtai, izturīgai, kā arī drošai, jo pastāv iespēja, ka bērns šo gultu izmantos pat līdz 3 gadu vecumam. Kā izvēlēties atbilstošu gultiņu mazulim? Raksta turpinājuma atradīsiet vairākus vērtīgus padomus gultiņas iegādei. 

Var izšķirt 6 galvenos zīdaiņu gultiņu veidus. Viens - ir īsts glābiņš vecākiem ar nemierīgiem mazuļiem, cits ir īpaši piemērots ceļotājiem, vēl citam veidam ir raksturīga izcila ilgmūžība... 


1. Standarta zīdaiņu gultiņa

Šādas gultiņas parasti ir īpaši izturīgas un ilgmūžīgas. Visas četras restes ir pieskrūvētas, tāpēc nav iespējams nolaist vai noņemt vienu no malām. Tieši šī iemesla dēļ gultiņa neizjūks. Trūkums – līdz ar to, ka nav iespējams noņemt vienu no gultiņas malām, kad bērniņš varēs stāvēt kājās un tā paduses būs vienā līmenī ar gultiņas malu, Jums noteikti šī gultiņa būs jāmaina uz citu. 

balta standarta bernu gultina ar rotallietam

2. Kopā ar bērnu augoša

Šāda zīdaiņu gultiņa ar nolaižamo malu ir īpaši ērta, ja guļat blakus vai vēlaties ielikt gultiņā jau aizmigušo bērniņu. Kad Jūsu mazulis kļūst vecāks, Jums būs iespēja vispār noņemt vienu gultiņas malu un piestiprināt nelielu aizsargu, lai bērns griežoties miegā no tās neizkristu, bet kad pats spēs, varētu izkāpt un iekāpt tajā bez liekas piepūles.

gaisa istaba ar augosu bernu gultu un bernu mebelem

Parasti šādas gultiņas ir garākas un platākas nekā standarta, tāpēc ir piemērotas bērniem līdz 5 gadu vecumam. Trūkums – parasti ir krasi dārgākas nekā standarta gultiņas.


3. Ovālas formas

Nestandarta variants, kas kļūst arvien populārāks. Šī tipa gultiņām nav stūru, tas aizņem mazāk vietas nekā taisnstūra gultas, izskatās ļoti jauki un var būt novietotas pat istabas vidū. Trūkums – nepieciešams ovāls matracis un palagi, tāpēc Jums nebūs ļoti daudz gultas piederumu izvēles iespēju.

ovala bernu gultina bernu istaba ar gaisam sienam

4. Šūpulis

Īpaši ērtas gultiņas tieši pēc bērna piedzimšanas. Aizņem diezgan maz vietas, tām parasti ir šūpošanās funkcija. Šūpulis parasti tiek novietots uz grīdas, izgatavots no koka vai auduma, vai piekarināts pie griestiem, izmantojot īpašos āķus.

mate liek gulet bernu mila supulitibalta gultina supulitis mazulim bernu istabaerta balta gultina supulitis stav bernu istaba

Šāda veida gultiņa ir īpaši ērta nemierīgi guļošam mazulim. Trūkums – lietošanas laiks ir diezgan īss, tiklīdz bērniņš sāk griezties uz sāna un spēs aizķerties aiz malas ar rokām un aktīvi kustināt kājiņas, šāda veida gultiņas lietošana vairs nav droša. 


5. Ceļojumu gultiņas

Ja daudz ceļojat, apsveriet iespēju iegādāties arī zīdaiņu ceļojumu gultiņu. Tās parasti ir ārkārtīgi vieglas, vienkārši izjaucamas un vēl vieglāk uzstādāmas. Trūkums – nav ieteicama kā pamata zīdaiņa gultiņa.