Noderīgi padomi

Kā izvēlēties dronu?

Izvēlēties dronu
05 02 2018

Kvadrokopteri pēdējā laikā ir īpaši populāri – visiem tā ir kļuvusi par ļoti jautru izklaidi, dažiem tas ir hobijs, kādam – pat darbs. Taču, ja Jūs vēl neesat ar droniem saskārušies un nezināt, kādu dronu labāk izvēlēties – tas nav nekas savāds. Jo cena variējas robežās no dažiem desmitiem līdz vairākiem tūkstošiem eiro, bet lielumu starpība – vienkārši milzīga. Tad kā gan izvēlēties dronu?

Kāda ir jūsu pieredze?

Neskatoties uz to, ka, skatoties video ierakstus var šķist, ka dronu vadīt ir viegli, tā nav taisnība. Un Jūsu pieredze ir ļoti svarīgs faktors, izvēloties dronu, jo, ja Jūs izvēlēsieties ierīci, kas Jums būs pārāk sarežģīta, tad, iespējams, galu galā Jūs to sasitīsiet un vienkārši zaudēsiet lielu naudas summu – to apstiprina arī dažas atsauksmes par dārgākām ierīcēm. Sākumā mēs iesakām pasūtīt vienu no pašiem lētākajiem modeļiem. Vai, ja Jūs vēlaties iegūt patiešām augstu kvalitāti, varat pasūtīt gan dārgāku, gan lētāku modeli, bet sākt lietot dārgāko modeli tikai pēc tam, kad būsiet iemācījies vadīt lētāko.

Vairumam mūsdienu dronu ir speciāla stabilizācijas funkcija, tāpēc tādu dronu varēs vadīt arī nepieredzējis cilvēks, bet tomēr jābūt uzmanīgam. Jūs varat izmantot arī speciālu apmācību režīmu, kuru var atrast dažu dronu lietojumprogrammās.

Cik daudz Jūs plānojat lidot?

Tāpat kā jebkurai citai portatīvajai elektroniskajai ierīcei, droniem mēdz būt dažādas kapacitātes akumulatori, un katram dronam vajadzīgs dažāds elektroenerģijas daudzums. Akumulatora darbības laiku ietekmē akumulatora lielums, drona svars, lidojot izmantoto manevru arsenāls. Vairumam šo ierīču ir ļoti īss akumulatora darbības laiks – ne vairāk par 25 minūtēm. Lētākie un mazākie modeļi vidēji neapstājoties var lidot aptuveni 10 minūtes, dārgākie un lielākie – aptuveni 15-20 minūtes. Tiesa, tas nenozīmē, ka beidzoties šim laikam, lidojums uzreiz tiks pārtraukts. Vairumam dronu ir paredzēti nomaināmi akumulatori, tāpēc, ja Jūs iegādāsieties vairākus akumulatorus, tad varēsiet daudz ilgāk veikt lidojumus. Tāpēc izlemiet, cik bieži un cik ilgi Jūs plānojat lidot, vai Jums jāpērk vēl papildus akumulatori utt. No tā var lielā mērā būt atkarīga Jūsu galīgā izvēle.

Vai Jums ir vajadzīga GPS funkcija?

GPS sensorus visbiežāk var atrast dārgākos dronu modeļos, tomēr tie patiešām noder. GPS ļaus Jums uzstādīt konkrētas koordinātas Jūsu dronam. Pēc tā Jūsu drons automātiski lidos uz noteikto vietu. Turklāt lielākajai daļai dronu ar GPS ir mājās atgriešanās funkcija. Uzstādiet standarta lokāciju, kur Jūsu dronam jāatgriežas un jānolaižas, un tas to izdarīs automātiski. Tā ir ļoti noderīga funkcija gadījumā, ja Jūs esat pazaudējis savu dronu no redzes lauka. Reizēm gadās arī tā, ka drons aizlido ārpus sakaru uzturēšanas robežām. Tādā gadījumā tas varēs atgriezties Jūsu noteiktajā vietā.

Kāda kamera Jums vajadzīga?

Pašlaik pat paši lētākie droni parasti ir aprīkoti ar kamerām. Tiesa, šie lētākie droni filmē video ar diezgan zemu izšķirtspēju un tiem nav iespējas skatīties no pirmās personas, tāpēc Jūs nevarēsiet ar savu telefonu vai planšetdatoru reālā laika režīmā redzēt, ko filmē Jūsu drons. Patiesībā drona kamera ir viens no pašiem svarīgākajiem aspektiem, veicot izvēli. Ja Jūs plānojat filmēt profesionālus video ierakstus, tad droši pērciet dārgākus dronus ar kvalitatīvākām kamerām, labāku stabilizāciju, lielākām vadības iespējām. Daži droni var izmantot arī nelielas ārējās kameras, tādas, ka darbības kameras “GoPro”, tāpēc Jūs varat apsvērt arī tādu iespēju. Taču, ja tas Jums ir tikai izklaide, Jūs vēlaties vienkārši jautri palidot, tad varat pirkt dronu ar vidējas vai diezgan zemas kvalitātes kameru. Tomēr iespēja skatīties pirmajā personā arī ir ļoti svarīga pat gadījumā, ja drons Jums ir tikai hobijs. Šī funkcija rosina daudz lielāku azartu.

Drona vadīšana

Gandrīz visiem droniem vadība tiek īstenota ar speciālu pulti un/vai telefonu. Tomēr vadības īpatnības var būt ļoti dažādas – dažām pultīm ir tikai dažas sviras, tostarp citām dronu pultīm ir daudzas speciālas pogas ar iespēju pieslēgt telefonu vai planšetdatoru un izmantot tā ekrānu. Gudrākie vadības centri pat sniedz reālā laika režīmā visas ziņas par Jūsu dronu – tā svaru, ātrumu, atrašanās vietu utt. No tā var gūt lielu prieku jau tāpēc vien, ka rodas sajūta, ka Jūs lidojat ar nelielu lidmašīnu, kuru pēc sava izskata bieži vien arī atgādina droni.

Kas attiecas uz mobilajām lietojumprogrammām, lielākā daļa mazo ražotāju nepiedāvā kādu iespaidīgu funkcionalitāti, daži no tiem atbalsta tikai operētājsistēmu “iOS” vai “Android”. Dārgākas ierīces bieži vien piedāvā iespaidīgākas programmas ar lielu funkcionalitāti: iespēju izpildīt konkrētus trikus, nospiežot vienu pogu, sekojot objektam utt.

Dažādus dronus var vadīt dažādā attālumā: dažus no tiem var vadīt tikai 20 metru attālumā, tostarp citi droni (piemēram, “DJI Phantom 4”) lieliski funkcionē arī 3 kilometru attālumā. Un tomēr tas atkarīgs no Jūsu vajadzībām – ja Jūsu drons lidos tikai Jūsu mājas pagalmā un Jūs neko nedomājat filmēt, tad pilnīgi pietiks ar dažu simtu vai pat dažu desmitu metru distanci.

Cena un kvalitāte ir viena ar otru tieši saistītas

Vairumam droni joprojām ir izklaide, tāpēc nepārsteidz, ka mēs nevēlamies daudz ieguldīt. Vienkārši jāatceras, ka drona kvalitāte tiešām ir atkarīga no tā cenas. Lētākiem droniem akumulatoru darbības laiks ir mazāks, tos ir mazliet grūtāk vadīt, tiem piemīt mazāka funkcionalitāte un vispār, tos vadot, Jūs gūsiet mazāk prieka. Tāpēc padomājiet, vai šis drons Jums būs pirmais un vai ir vērts investēt lielu summu? Ja Jūs jau esat saskāries ar droniem un noteikti zināt, ka Jums vajadzīgs labs drons, tad internetā Jūs varat pasūtīt jebkuru augstākās klases dronu tieši tagad.

Veikalā 220.lv Jūs varat pasūtīt dronu par zemāku cenu: šeit vienmēr tiek rīkotas akcijas, izpārdošanas un tiek piemērotas atlaides ar īpašiem promokodiem. Izdariet to tieši tagad – jo tas ir viens no pašiem labākajiem un interesantākajiem 21.gadsimta priekiem!

TOP piedāvājumi


Pircējiem patika šis ieraksts

3.8/5
4 Pircēju vērtējumi

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?