Noderīgi padomi

Kā izvēlēties gludekli?

Izvēlēties gludekli
18 02 2018
gludeklis noderiga sadzives tehnika

Kā izvēlēties gludekli?

Gludekļa izvēle no pirmā acu uzmetiena var šķist ļoti viegla un vienkārša, bet kā nepazust milzīgajā piedāvājuma un cenu dažādībā? Kam ir svarīgi pievērst uzmanību un pēc kādiem kritērijiem izvēlēties piemērotāko gludekli konsultē 220.lv eksperti.


Kāda tipa gludeklis jums ir nepieciešams?

Interesanti, ka šajās dienās, lai pasūtītu labu gludekli, nav nepieciešams tērēt daudz naudas. Pašlaik gludekļu cenas sākas tikai no 10 eiro. Tiesa, dārgākiem gludekļiem būs vairāk funkciju, kas palīdzēs izgludināt dažāda biezuma audumus.

Ja jums ir maz drēbju, reti gludiniet un nav īpašu vajadzību, iespējams, jums pietiks ar nelielu gludekli ar pamata gludināšanas un tvaika funkcijām.

Tomēr, ja jūsu gludināšanas nepieciešamība ir liela, un jūs domājat, ka jums varētu būt noderīga jaudīgāka gludināšanas sistēma, kas padarītu to lietošanu efektīvāku. Tad būtu jāzina, ka gludināšanas sistēmas, kurām ir tvaika ģenerators, izmantojot atsevišķu ūdens tvertni, gludināšanas procesu padarīs daudz vieglāku un vienkāršāku nekā gludināšana ar vienkāršu gludekli. Pirms gludināšanas sistēmas iegādes ieteicams izvēlēties stabilu un lielāku gludināmo dēli, jo šai sistēmai ir lielāks svars.

Tirgū ir parādījusies gludekļa un gludināšanas sistēmas starpposma versija - vertikālie tvaika gludekļi, kas palīdzēs izgludināt no plānākiem audumiem, piem., zīda, organzas aizkari līdz biezāka auduma džinsiem vai auduma mēbeļu apdare.

Gludināšanas zoles virsmas pārklājums

Viens no svarīgākajiem kritērijiem, izvēloties gludekli, ir tā zole un no kādiem materiāliem tas ir izgatavots. Populārāko gludekļu zoles parasti ir izgatavotas no keramikas, teflona, alumīnija vai nerūsējošā tērauda.

  • Keramikas virsmas slīd ļoti viegli un tīrāmas, taču ņemiet vērā, ka šis materiāls ir ļoti trausls. Tāpēc ir jāuzmanās, lai mehāniski nesabojātu keramikas gludekļa pamatni, ja tā notiek, varat izmantot pirkuma garantiju vai iegādāties citu gludekļa modeli. 
  • Teflona gludekļi, ir arī viegli lietojami, tā kā zole labi slīd caur dažāda biezuma audumiem, bet nav ļoti izturīga pret dažādiem mehāniskiem bojājumiem, lielāka uzmanība jāpievērš to kopšanai.
  • Alumīnija gludekļi ir visvienkāršākie, un to galvenā priekšrocība ir to zemā cena.
  • Nerūsējošais tērauds pārklājums ne velti ir ir vispopulārākais - šis materiāls ir salīdzinoši viegli tīrāms, labi slīd, to ir grūti sabojāt un to cena nav augsta. Tiesa, nerūsējošais tērauds arī nav izturīgs pret skrāpējumiem un laika gaitā var nedaudz pasliktināt gludināšanas komfortu un kvalitāti.

Pamata gludekļa funkcijas

  • Sausā vai mitrā gludināšana. Ūdens tvertne palīdzēs izvēlēties gludināšanas metodi:  sausa vai mitra. Ja izmantojat aerosolu, to var pielāgot ar tvaika vai ūdens strūklu. Pirms audumu gludināšanas ieteicams iepazīties ar informāciju un zīmēm uz etiķetes, kur bieži ir norādītas vai iespējama gludināšana, lai nesabojātu apģērbu vai citu tekstilizstrādājumu.
  • Vertikālā tvaika straume. Šī funkcija ļauj gludināt pat īpaši plānus audumus vai drēbes tieši uz pakaramā. Īpaši šādā veidā ir ērti gludināt aizkarus. Svarīgi, lai to būtu iespējams regulēt, jo pretējā gadījumā būs jāizmanto automātiski iestatītais tvaika daudzums.


  • Pašattīrīšanās (angl. Self clean). Ieteicams to lietot vismaz 1-2 reizes mēnesī. Jāizmanto arī speciāli kaļķakmens noņemšanas līdzekļi. Tas pagarinās jūsu gludekļa kalpošanas laiku.