Noderīgi padomi

Kā izvēlēties inhalatoru?

Plaša izvēle inhalatoriem
03 12 2019
meitenes izmanto inhalatoru majas

Cīņā ar saaukstēšanos un hroniskām slimībām, ka arī, lai izvairītos no tām, var noderēt inhalators. Reti kurš joprojām mēģina izmantot karstu ūdeni šim nolūkam – tagad tiek izmantoti progresīvāki inhalatori, kas pārsteidz ar savu izvēles dažādību. Ja Jūs plānojat iegādāties šo ierīci, vispirms vajadzētu rūpīgāk izpētīt šo ierīču priekšrocības un populārākos veidus.

Inhalatoru priekšrocības

Inhalatorus parasti izmanto sekojošiem mērķiem:

  • Hronisku elpceļu slimību ārstēšana. Bronhiālā astma, hronisks bronhīts, faringīts un citas akūtas hroniskas elpceļu slimības ievērojami sarežģī cilvēku ikdienas dzīvi, tomēr inhalatori var ievērojami mazināt šo slimību simptomus. Izmantojot inhalatorus, šīs slīmības var tikt ārstētas – taču nedrīkst aizmirst par ārstu izrakstītajām zālēm.
  • Palīdz cīnīties ar klepu un iesnām. Tiklīdz pamanāt pirmos saaukstēšanās simptomus, ir vērts lietot inhalatoru – tas uzlabos ne tikai elpošanu, bet arī samazinās klepu. 
  • Profilaktisks līdzeklis pret saaukstēšanos. Šīs ierīces var kalpot arī kā efektīvs līdzeklis iepriekšminētās parastās saaukstēšanās novēršanai – ja Jūs veiksiet šīs proceduras atkārtoti, iespējams, Jūs varēsiet izvairīties no nopietnākām veselības izmaiņām.
  • Mērķtiecīgāks un efektīvāks ārstēšanas process. Inhalatori ir piemēroti, lai piegādātu pēc iespējas vairāk zāļu (vai citu medikamentozo līdzekļu) tieši tur, kur tas ir nepieciešams. Īpaši tas ir attiecināms uz spēcīgu zāļu lietošanu, kas var negatīvi ietekmēt citus orgānus.

Tomēr, lai pārliecinātos, ka inhalatora lietošana Jums ir piemērota, Jums obligāti ir jākonsultējas ar savu ārstu – tas ir īpaši svarīgi tajā gadījumā, ja plānojat lietot zāles. 

Inhalatoru veidi

Izvēloties vispiemērotāko inhalatoru, vispirms jāņem vērā tā tips – šobrīd tirgū var atrast vairākas dažādas iespējas:

  • Tvaika. Tie ir vienkāršākie un lētākie inhalatori, kas nevar piedāvāt tik plašu pielietojuma klāstu kā citas ierīces. Parasti tos var izmantot dažādu šķidrumu izsmidzināšanai (piemēram, ēteriskās eļļas), kas ne vienmēr ir pats efektīvākais veids cīņā ar sarežģītām slimībām. Tomēr, profilaksei un nelielu simptomu apkarošanai tvaika inhalatora izmantošana var būt pietiekama.

  • Kompresora. Varētu teikt, ka šīs ierīces – ir populārākās, kuras gandrīz vienmēr lieto mājas apstākļos. Šīs ierīces pārvērš šķidrās zāles mazās, tvaikiem līdzīgās daļiņās, kas ļoti viegli nonāk pareizajās vietās un garantē šīs procedūras efektivitāti.

  • Ultraskaņas. Izmantojot šo ierīci, ar ultraskaņas palīdzību zāles tiek sadalītas smalkās daļiņās, tāpēc arī ultraskaņas inhalatoriem efektivitātes netrūkst. Šīm ierīcēm piemīt arī klusa darbība, bet tās nav piemērotas pret temperatūru jutīgām zālēm, tādām kā antibiotikas vai olbaltumvielas saturoši produkti. Nedaudz augstākas cenas dēļ, to vietā bieži izmanto samērā lētākus kompresora inhalatorus.

Lai izvēlētos piemērotāko inhalatoru, Jums jāapsver šo ierīču komplektācija – jo vairāk papildu aksesuāru būs iekļauts, jo plašāks un ērtāks būs tā lietojums. Tomēr komplektācija var ietekmēt arī cenu, tāpēc ir vērts novērtēt arī savas iespējas nopirkt konkrētu preci.

Labākais inhalators bērniem: kam pievērst uzmanību?

Nav noslēpums, ka inhalatori ir piemēroti arī bērniem – tos var izmantot visi mazi bērni, kuri neiebilst pret šo procedūru. Ir skaidrs, ka izvēloties inhalatorus ar rotaļīgu izskatu, tie būs interesantāki un vērtīgāki Jūsu atvasītēm. Tomēr, ja Jūs paši gatavojaties izmantot to pašu ierīci, pietiek arī ar to, ka komplektā ar pieaugušo inhalatoru ir bērniem piemērota maska. Lai nebiedētu bērnus, Jums vajadzētu dot priekšroku klusākām ierīcēm ar garāku šļūteni un īsāku ieelpošanas laiku – šīs funkcijas nodrošinās, ka ieelpošana notiek pēc iespējas vienmērīgāk.

Pievēršot uzmanību šiem galvenajiem aspektiem, ir ļoti viegli izlemt, kurš inhalators ir vislabāk piemērots Jums vai Jūsu bērnam. Vissvarīgākais ir neaizmirst regulāri lietot šo ierīci – tad dzīvībai bīstamu simptomu risks tiks ievērojami samazināts!

Pircējiem patika šis ieraksts

4.9/5
9 Pircēju vērtējumi

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?