Noderīgi padomi

Kā izvēlēties labāko un ērtāko sieviešu velosipēdu?

Plaša izvēle sieviešu velosipēdiem
17 02 2020
sieviete brauc ar velosipedu pa plavu

Riteņbraukšana kļūst aizvien populārāka gan lielpilsētās, gan mazpilsētās. Līdz ar to arī sieviešu velosipēdi ir plašā klāstā. Ja Jūs tikai sākat nodarboties ar riteņbraukšanu, bet nav pārliecības, kāds velosipēda tips būtu noderīgāks, tad turpiniet lasīt, lai izprastu, kam pievērst uzmanību.

Ar ko sieviešu velosipēdi atšķiras no vīriešu velosipēdiem, vai no abiem dzimumiem piemērotajiem? Tā kā katram zīmolam ir sava pieeja sieviešu velosipēdu dizainam, nav galējas vienprātības par to, kas velosipēdu padara specifisku sievietēm. Tomēr ir daži aspekti, kas padara sieviešu velosipēdus atšķirīgus:

  • Mazāki izmēri;
  • Nolaista augšējā caurule - tas galvenokārt attiecas uz hibrīda vai piepilsētas velosipēdiem. Viņiem ir apakšējā vai slīpa augšējā caurule, kas ļauj vieglāk uzkāpt un nokāpt;
  • Īsāks attālums no sēdekļa līdz stūrei;
  • Šaurāka stūre ar seklāku izliekumu - veidota tā, lai tie būtu piemērota šaurākiem pleciem un ar mazāku attālumu no sēdekļa līdz stūrei;
  • Sieviešu sēdekļi – speciālas formas, lai sēdēt uz velosipēda būtu pēc iespējas ērtāk tikai sievietei.


220.lv plašajā klāstā Jūs varat apskatīt pilsētas, meiteņu, bērnu, kalnu, trekinga un citus velosipēdus. Katrs no tiem ir veidots nedaudz savādāk, līdz ar to Jums ir jāsāk ar to, kur Jūs plānojat doties ar velosipēdu.

Kalnu velosipēdi

Kalnu velosipēds, piemēram, Romet Jolene 6.2 26", pēc būtības ir ārkārtīgi universāls. Parasti tas ir paredzēts bezceļa apstākļiem, bet ar to var braukt pa jebkuru ceļu. Taču jāpiemin, ka uz asfalta seguma tas brauc lēnāk nekā tam piemērotie velosipēdi. Ja Jūs esat aktīva sieviete, kurai patīk doties izbraukumos uz nomaļākām vietām, ir vērts sīkāk izvērtēt šāda veida velosipēdu.

Kalnu velosipēda īpašības:

  • Plakana stūre un platākas riepas;
  • Balstiekārta tikai priekšā (cietā aste) vai priekšpusē un aizmugurē (dubultā balstiekārta), kas palīdz izlīdzināt ietekmi no nelīdzenā reljefa un nodrošina vilkmi ceļa kāpumam un pagriezieniem.

Kalnu velosipēdi ir lieliski piemēroti, lai izpētītu mežu, dotos pa speciālu trasi vai velosipēdu parku.


Hibrīda velosipēdi

Hibrīdvelosipēdi, kurus dažreiz sauc arī par piepilsētas vai pilsētas velosipēdiem. To dizainā parasti ir kaut kas starp ceļu un kalnu velosipēdiem.

Galvenās hibrīda velosipēdu pazīmes:

  • Plakana stūre;
  • Vertikālas braukšanas pozīcija, kas ļauj ērti sekot apkārtnei, braucot satiksmē.

Par hibrīda velosipēdu mēdz dēvēt arī elektrisko velosipēdu. Tiem ir motors un akumulators - šāds velosipēds noteikti noderēs, ja Jūs gribat mērot lielākus attālumus ar mazāku enerģijas patēriņu.