Noderīgi padomi

Piemērotākie velosipēdi ikdienai pilsētā - kam noteikti jābūt komplektācijā?

Plaša izvēle velosipēdiem
03 02 2020
pilsetas velosipeds stav pie dzeltenas sienas

Nu jau pat ziemas periodā, laika apstākļi mūs sevišķi lutina ar augstu gaisa temperatūru un labiem ceļa apstākļiem, tāpēc, kaut arī janvāra mēnesis rit pilnā sparā, ielas ir pilnas ar aktīvākajiem dzīves un satiksmes baudītājiem - velobraucējiem. Protams, līdz sezonai, kad būs iespējams doties tālākos pārbraucienos pa Latvijas laukiem un tuvākajām kaimiņvalstīm, vēl jāpagaida, bet tikmēr - laiks parunāt par to, kādus velosipēdus tad vislabāk izvēlēties, lai droši pārvietotos pilsetvidē un kādam aprīkojumam noteikti jābūt līdzi, lai pat pārvietojoties īpaši dzīvā satiksmē, velobraucējs vienmēr justos ērti un komfortabli.

Velosipēda izvēles kritēriji

  • Ja velosipēda nav Jūsu īpašumā, un grasāties to vēl tikai iegādāties, izvēloties, pirmkārt, jāatbild uz pāris jautājumiem, piemēram, cik bieži un kurā vietā Jūs pārsvarā grasāties ar to pārvietoties. Ikdienai pilsētā noteikti būtu jāizvēlas atbilstoši velosipēdi. Pilsētas velosipēdi ir īpaši ar to, ka to riepas ir šaurākas nekā, piemēram, apvidus velosipēdam. Turklāt arī tā sēdeklis būs daudz ērtāks un sniegs lielāku atbalstu Jūsu muguras daļai. Tas, ka iegādāsieties pilsētas velosipēdu, nebūt nenozīmēs to, ka ar to būs iespējams pārvietoties vien pa asfaltu, pilsētas velosipēda riepas ir īpaši izstrādātas tā, lai būtu piemērotas arī braukšanai arī pa meža takām vai pludmali.


  • Protams, braukšanai pa pilsētu var izvēlēties arī, piemēram, kalnu vai tūrisma velosipēdu, tomēr, jārēķinās ar to, ka ikdienas lietošanai tas tomēr nebūs tik ērts. Šādiem velosipēdiem būs platākas riepas, izteikts protektors un amortizācija, tomēr rāmja ģeometrija, ilgstoši braucot, neļaus pieņemt ķermenim visdraudzīgāko pozu, proti - taisnu muguru. 
  • Liela nozīme atbilstošākā velosipēda izvēlē ir arī pareizi aprēķinātām auguma proporcijām un rāmja pielāgošanai. Ja izvēlēsieties neatbilstošu velosipēdu, tā rāmis var būt pārāk garš vai īss, ķermenis iegūs nepareizu pozīciju un velosipēds kopumā būs grūtāk manevrējams. Tāpēc, pirms velosipēda iegādes, ieteicams veikt visus nepieciešamos mērījumus, izmēģināt velosipēdu praksē un pārliecināties, ka ķermenis uz tā jūtas brīvi un ieņem nesaspringtu pozīciju.
  • Pārvietojoties pilsētvidē, nevajadzētu piemirst arī par drošības pasākumiem, galvā noteikti ir jābūt kvalitatīvai aizsargķiverei, apģērbā jāizmanto gaismu atstarojoši elementi un tādiem jābūt arī paša velosipēda aprīkojumā - gan tā priekšpusē, gan aizmugurē.


  • Lai iestājoties tumšajam laikam, uzlabotu savu redzamību, svarīgi izvēlēties tādu aizsargķiveri, kas pasargās ne tikai no traumām, bet būs aprīkotas arī ar gaismu izstarojošām tehnoloģijām. Tāpat ļoti svarīgi ir tas, lai ķivere būtu darināta no īpaši kvalitatīva materiāla un tajā tiktu nodrošināta arī ventilācija, neļaujot galvai sakarst, sevišķi svarīgi tas būs, pārvietojoties ar velosipēdu gada karstajos mēnešos. Toties - ja pārvietojaties ar velosipēdu lielā aukstumā, zem ķiveres var pavilkt dabīga, elpojoša materiāla cepuri, kas pasargās no aukstuma.
  • Ja velosipēdu vēlaties aprīkot arī ar bērnu sēdeklīti, tad iepriekš noteikti pārliecinieties par tā materiāla un konstrukcijas kvalitāti. Bērnu sēdeklīti vislabāk ierīkot velosipēda aizmugurē, šādā veidā mazulis būs vairāk aizsargāts un būs vieglāk noregulējama sēdeklīša pozīcija. Tirdzniecībā ir pieejami visdažādākie bērnu sēdeklīši, kas veidoti no īpaši droša, viegli regulējama materiāla. Pārvietojoties ar velosipēdu kopā ar mazuli, būs iespējams noregulēt bērna sēdeklīti tā, lai nodrošinātu pēc iespējas drošāku bērna galvas un kāju pozīcijas leņķi, vai pat aprīkotu to ar īpašu drošības spilvenu. Šādā veidā itin nekas Jūs vairs netraucēs izbadīt patīkamu braucienu un justies droši gan vienatnē, gan pārvietojoties kopā ar mazuli.