Noderīgi padomi

Kā izvēlēties MP3 atskaņotāju?

Izvēlēties MP3 atskaņotāju
18 02 2018

Jūs meklējat ierīci, kurā varētu ietilpt visi Jūsu iecienītie albumi? Neskatoties uz to, ka mūsdienās cilvēki arvien retāk izvēlas MP3 atskaņotājus, tie vēl aizvien ir aktuāli, pateicoties savam izmēram, ērtībai, cenai un mūzikas atskaņošanas kvalitātei. Tiesa, izvēlēties MP3 atskaņotāju nav nemaz tik vienkārši: tirgū dominē “Apple” ar savu “iPod” sēriju, tomēr interesantus risinājumus piedāvā arī “SanDisk”, “Sencor” un citi ražotāji. Tad kā gan izvēlēties MP3 atskaņotāju?

Cik Jūs esat gatavs iztērēt?

MP3 atskaņotāja cena var sākties tikai no dažiem eiro un sasniegt vairākus simtus eiro! Cik varat iztērēt tieši Jūs? Pats par sevi saprotams, kas tas atkarīgs no Jūsu vajadzībām. Tā sauktie “audiofīli” (cilvēki, kuriem skaņas kvalitāte ir īpaši svarīga) vienmēr meklēs augstākās klases atskaņotāju, kurā var ievietot tūkstošiem mūzikas ierakstu.

Paši lētākie MP3 atskaņotāji parasti ir maza izmēra, tos ir vienkārši lietot un tiem pat nav ekrāna. Pats populārākais tāda veida atskaņotājs “Apple iPod Shuffle”. Arī tam nav ekrāna, tāpēc nākas klausīties dziesmas nejaušā kārtībā. Tostarp ierīces ar Bluetooth un Wi-fi sakariem parasti maksā dārgāk, tajos bieži ir ietilpīgāka iekšējā atmiņa. MP3 atskaņotāji ar ekrāniem bieži var reproducēt arī video ierakstus, tāpēc tie sniegs Jums iespēju skatīties filmas, kā arī tos būs vienkāršāk un ērtāk vadīt.

Kāds MP3 atskaņotājs ir labs?

Atkarībā no tā, kādas ir Jūsu vajadzības, labs MP3 atskaņotājs var nozīmēt dažādas lietas. Tirgū ir MP3 atskaņotāji, kas radīti speciāli sportam, piemēram, skriešanai, tomēr tirgū ir arī vienkārši mazi MP3 atskaņotāji, kurus var pat piestiprināt pie krekla. Vien no tādiem ir iepriekšminētais “iPod Shuffle”.

Bez jūsu vajadzībām MP3 atskaņotājā ir jābūt ideālam līdzsvaram starp portatīvumu, vienkāršu lietošanu un skaņas kvalitāti. Tiesa, vajadzētu atcerēties, ka pēdējais aspekts ir lielā mērā atkarīgs no Jūsu austiņām, un starpību starp augstu un zemu skaņas kvalitāti MP3 atskaņotājos sajutīs tikai tie, kas lieto augstākās klases austiņas.

TOP - piedāvājumi: MP3 atskaņotāji


Ūdensnecaurlaidīgi MP3 atskaņotāji

Ja Jūs daudz laika pavadāt ārā, nodarbojaties ar sportu gan saules gaismā, gan arī lietū, tad ūdensnecaurlaidīgs MP3 atskaņotājs Jums ir vienkārši nepieciešams. Pirmkārt, tādā gadījumā atkrīt visi “Apple iPod” atskaņotāji – pagaidām Apple nepiedāvā ūdensnecaurlaidīgu “iPod”, un tas ir ļoti skumji – jāatceras, ka “iPod” pieder pati lielākā tirgus daļa.

Protams, var izvēlēties nelielu atskaņotāju un ielikt to kabatā – tur, kur lietus no nesamērcēs.

Ļoti svarīga nozīme ir akumulatora darbības laikam

MP3 atskaņotāju tirgū akumulatora darbības laiks nav standartizēts – daži atskaņotāji var strādāt tikai 5 stundas, citi var strādāt bez apstājas veselas 10 stundas! Visīsākais akumulatora darbības laiks būs maziem atskaņotājiem, kā arī lielākiem atskaņotājiem ar lielākiem ekrāniem, papildus funkcionalitāti un plānu korpusu. Lai kā tur arī nebūtu, lielākā daļa ražotāju savos aprakstos norāda akumulatora darbības laiku.

Izmērs un atmiņas apjoms

Pašlaik MP3 atskaņotāju izmantošanas galvenais mērķis ir to portatīvums. Daži MP3 atskaņotāji, tādi, kā “Apple iPod Shuffle”, ir tik mazi, kas tos var piestiprināt pat pie krekla. Un tomēr, no paša atskaņotāja izmēra zināmā mērā atkarīgs arī tā atmiņas apjoms – lielākai daļai atskaņotāju ir atmiņa no 2 GB līdz 16 GB. Un tā nav problēma – vairumam cilvēku pilnībā pietiek arī ar dažiem gigabaitiem, taču, ja Jums ir liela mūzikas kolekcija, tad papildus var būt vajadzīga atmiņa karte. Ne katrs atskaņotājs tās atbalsta (parasti Micro SD kartes neatbalsta mazie atskaņotāji), un, ja arī MP3 atskaņotājs tās atbalsta, noteikti jāpainteresējas, kāda apjoma kartes Jūs varat izmantot.

MP3 atskaņotāji ar Bluetooth un WiFi

Vai Jums ir vajadzīgs MP3 atskaņotājs ar Bluetooth sakariem? Vispār jau var šķist dīvaini, ka atskaņotājiem tādi var nebūt – jo pašlaik Bluetooth ir pat pašos lētākajos telefonos un datoros! Diemžēl ne visiem MP3 atskaņotājiem ir šie sakari, bet tie pašlaik var būt noderīgāki kā jebkad. Ja Jūs plānojat izmantot bezvadu Bluetooth austiņas vai Bluetooth skaļruni, pārliecinieties par to, ka Jūsu MP3 atskaņotājam ir Bluetooth.

Tostarp Wi-Fi antena MP3 atskaņotājā ir diezgan rets gadījuma. Tā tas ir vienkārši tā iemesla dēļ, ka nav iespējams izmantot šos Wi-Fi sakarus. Un tomēr dažiem atskaņotājiem ar lieliem ekrāniem un lietojumprogrammu atbalstu (tādiem, kā “iPod Touch”) ir Wi-Fi sakari, un tie nereti noder, klausoties mūziku caur interneta servisiem, tādiem, kā “Spotify”, “Deeper” vai “Apple Music”.

Vienkārša lietošana

Lielākā daļa MP3 atskaņotāju šobrīd ir diezgan vienkārši lietojami, tomēr arvien biežāk sastopami gadījumi, kad nelielā, un no pirmā acu uzmetiena vienkāršā, MP3 atskaņotājā ir saliktas ļoti daudzas nevajadzīgas funkcijas, kas to vadīšanu padara diezgan sarežģītu. Noskaidrot, cik lielā mērā produkts ir vienkārši lietojams, palīdzēs atsauksmes internetā. Turklāt Jūs varat izvēlēties atskaņotāju ar sensoru ekrānu – tādi atskaņotāji parasti ir ļoti vienkārši lietojami.

Pērkot atskaņotāju, cenai noteikti nevajadzētu Jūs nobiedēt

MP3 atskaņotāji maksā ļoti lēti – pat tikai par dažiem desmitiem eiro Jūs varat internetā pasūtīt ļoti labu un kvalitatīvu produktu. Internetveikalā 220.lv MP3 atskaņotāji ļoti bieži maksā lētāk, nekā pie konkurentiem!.

Neskatoties uz to, ka MP3 atskaņotāju popularitāte aizvien samazinās, pieaugot viedtālruņu popularitātei un samazinoties to cenai, MP3 atskaņotāji aizvien vēl var atrast vietu daudzu cilvēku mājās un kabatās.

Pircējiem patika šis ieraksts

1/5
2 Pircēju vērtējumi

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?