Noderīgi padomi

Kā izvēlēties pulksteni?

04 08 2020
sudraba viriesu pilksteni ar kedi stav uz koka skapisa gulamistaba

Rokas pulkstenis - vispopulārākais aksesuārs, kas ir piemērots precīza laika noskaidrošanai, tomēr šī nav vienīgā rokas pulksteņa priekšrocība. Tie ir aksesuāri, kas atklāj Jūsu individualitāti un izsmalcinātu gaumi, izvēloties izņēmuma rotaslietas. Pulksteņa izvēle nav tik vienkārša, kā var likties sākumā. Papildu stilam, kas medz būt tik daudzveidīgs, ir daudz citu aspektu, kas būtu jāņem vērā. Šajā rakstā ir dažas lietas, kas palīdzēs Jums sašaurināt meklēšanas spektru un izlemt, kāds vīriešu vai sieviešu pulkstenis būs vislabāk piemērots Jūsu stilam un vajadzībām.

Pulksteņu mehānismi

Sieviešu un vīriešu pulksteņi var būt ar trijiem dažādu veidu mehānismiem:

Kvarca pulksteņi – šie ir pulksteņi, kas mēra laiku ar kvarca kristālu svārstībam, un to galvenais enerģijas avots ir parastā vai saules baterija. Šādi pulksteņi ir ļoti populāri savas ērtības dēļ: tie nav jāiedarbina, tie ļoti precīzi parāda laiku, reti salūzt, ir lētāki, bet baterija ir jāmaina ik pēc 2-3 gadiem vai pat retāk.


Mehāniskie pulksteņi - tie ir kroņa cienīgi pulksteņi uz Jūsu rokas. Atspere griežas pretēji pulksteņrādītāja virzienam. Mehāniskie pulksteņi joprojām ir vieni no populārākajiem pulksteņiem pasaulē, un, ja īpašnieki ļoti atbildīgi rūpēsies par savu aksesuāru, tad tie var kalpot pat vairākas desmitgades.

Automātiskie pulksteņi – ir mehāniskā pulksteņa tips, kuru automātiski iedarbina jebkura rokas kustība. Automātiskajiem pulksteņiem ir iespēja arī mehāniski pagriezt laiku, kas ir nepieciešams tajos gadījumos, ja pulkstenis ilgstoši netika izmantots. Pateicoties uzlabotajām tehnoloģijām, automātiskie pulksteņi ir daudz precīzāki nekā mehāniskie.