Noderīgi padomi

Kā izvēlēties viedpulksteni bērnam?

Plašs bērnu viedpulksteņu (Smartwatch) sortiments
26 04 2023
smaidosa meitene rada savu roza viedpulksteni zenam uz sola

Bērnu viedpulksteņi kļūst aizvien populārāki pirmsskolas vecuma, sākumskolas un pamatskolas vecuma bērnu vidū. Iespēja piezvanīt, nosūtīt sms ziņojumu, izmantojot GPS precīzi uzzināt, kur šobrīd atrodas Jūsu bērns, uzraudzīt bērna fiziskās aktivitātes šīs ir tikai dažas funkcijas, ko piedāvā bērnu viedpulksteņi. 

Taču, kā nepazust starp tirgū piedāvātajiem viedpulksteņiem un izvēlēties patiešām vislabāko? Zemāk ir uzskaitītas galvenās funkcijas, kurām Jums vajadzētu pievērst uzmanību, un atbildes uz biežāk uzdotajiem jautājumiem, kurus visi vecāki parasti uzdod, izvēloties šo ierīci savām atvasītēm.

meitene runa ar vecakiem caur viedpulksteni

Zvani, īsziņas un balss ziņas

Šī ir viena no bērnu viedpulksteņu galvenajām iezīmēm. Izvēloties šo pulksteni, vispirms ir jāizlemj, vai zvani būs vienvirziena vai divvirzienu. Izvēloties vienvirziena pulksteni, zvanīt varēsiet tikai Jūs. Savukārt divvirzienu funkcija ļaus bērnam ne tikai atbildēt uz Jūsu zvaniem, bet arī piezvanīt uz tālruņa katalogā ievadītajiem numuriem.

 Lielākajai viedpulksteņu daļai ir arī balss paziņojumu funkcija, kas ļauj bērnam atbildēt uz Jūsu nosūtītajiem ziņojumiem, izmantojot iebūvēto mikrofonu.

GPS raidītājs

Šī funkcija ļauj reālā laikā izsekot bērna atrašanās vietu. Dažiem modeļiem ir pat tāda funkcija, kas ļauj vēlāk apskatīt visu Jūsu bērna dienas maršrutu. 


GEO zona

Dažiem pulksteņiem ir iestrādāta GEO zonas funkcija, kas ļauj iestatīt zonu, kurā Jūsu bērnam ir atļauts atrasties. Tiklīdz bērns šķērsos šo zonu, Jūs savā viedtālrunī saņemsit paziņojumu par šīs zonas robežas pārkāpšanu.

mate nosaka berna atrasanas vietu caur viedpulksteni

Akumulators

Ja ir plānots, ka bērns gandrīz visu dienu pavadīs ar šo viedpulksteni, Jums obligāti ir jāpievērš uzmanība arī akumulatora darbības laikam. Izlādējies viedpulkstenis, bērnam dodoties mājās no skolas vai braucot ar velosipēdu kopā ar draugiem, iespējams, radīs Jums papildu stresu.

 Atkarībā no pulksteņa lietošanas intensitātes, 400-500 mAH akumulatora darbības laiks ilgst apmēram 72 stundas. Jo augstāks ir mAH skaitlis, jo ilgāks ir akumulatora darbības laiks un, jo retāk akumulators jālādē.

Ūdens un putekļu izturība

Izvēloties viedpulksteni, pievērsiet uzmanību tā izturībai pret ārējiem vides faktoriem. Šo izturību apzīmē ar burtiem IP un diviem cipariem. 

Pirmais cipars norāda pulksteņa izturību pret putekļiem, otrais cipars ir izturība pret mitrumu. Augstāko putekļu pretestību apzīmē ar skaitli 6, augstāko izturību pret mitrumu norāda ar ciparu 8. Lai viedpulkstenis bērnam nesalūztu pastaigājoties zem lietus vai mazgājot rokas, Jums ir jāmeklē viedpulkstenis ar IP67 marķējumu.


Palīdzības poga

Dažiem viedpulksteņiem ir iebūvēta arī palīdzības poga. Nepatikšanas gadījumā, atkarībā no pulksteņa modeļa, Jūs vai nu saņemsiet paziņojumu, ka ir nospiesta palīdzības poga, vai arī viedpulkstenis piezvanīs uz numuriem, kas ārkārtas gadījumā ir norādīti kā primārie.

ar viedpulkstenu palidzibu berns zvana uz palidzibas numuru

Kamera

Ja izvēlaties pulksteni vecākam bērnam, šai funkcijai vajadzētu padarīt Jūsu atvasīti īpaši laimīgu. Tomēr Jums ir jāņem vērā, vai bērns pastāvīgi atradīsies kopā ar šo ierīci. Ja bērns nesās šo viedpulksteni arī bērnudārzā vai skolā, papildu funkcijas, piemēram, kamera vai spēles, var tikai novērst Jūsu bērnu no pamata nodarbēm. 

Pedometrs (soļu skaitītājs)

Aktuāli tiem, kuri vēlas uzraudzīt bērna fiziskās aktivitātes. Jūs precīzi zināsiet, cik daudz laika bērns ir pavadījis kustībā. 

Dizains

Kaut arī izskats un dizains noteikti nav viens no svarīgākajiem rādītājiem, izvēloties viedpulksteni, joprojām apsveriet dažas lietas, kurām ir vērts pievērst uzmanību. Pulksteņa aprocei ir jābūt vieglai, izturīgai pret svīšanu, turklāt nevajadzētu saspiest bērna roku. Bērnu pulksteņiem visbiežāk tiek izmantotas silikona-gumijas aproces. 

Ja izvēlaties pulksteni vecākam bērnam, iesakām to darīt kopā ar bērnu un izvairīties no aproces ar dažādiem multfilmu varoņiem - iecienītākie multfilmu varoņi var krasi mainīties, taču viedpulksteni Jūs pirksiet ilgākam laika periodam.

berni izmanto viedos pulkstenus


Papildu viedpulksteņa funkcijas

Dažiem viedpulksteņu modeļiem ir arī modinātājs, iespēja izmērīt pulsu, hronometrs, fizisko aktivitāšu un miega uzraudzība, kompass, Bluetooth un Wi-Fi. Tomēr, izvēloties bērna viedpulksteni, mēs iesakām nekoncentrēties uz pēc iespējas vairākām funkcijām, pirms šīs ierīces izvēles, Jums būtu jāapsver, kuras funkcijas Jūsu bērnam patiešām būs vajadzīgas un svarīgākas. 

Jautājumi, kas rodas, izvēloties viedpulksteni bērnam: 

  • Kā savienot pulksteni ar viedtālruni?

Katrs viedpulkstenis darbojas ar konkrētu lietotni, kas ļauj savienot Jūsu viedtālruni ar šo ierīci. 

  • Vai pulkstenis darbojas bez interneta?

Tas ir atkarīgs no viedpulksteņa modeļa, taču pulksteņa pamatfunkcijām internets nav nepieciešams.

  • Vai ir nepieciešama SIM karte?

Lai izmantotu visas viedpulksteņa piedāvātas funkcijas, ir jāievieto un jāaktivizē SIM karte.

Apsverot, kādu viedpulksteni izvēlēties, Jums jau iepriekš jāizlemj, kādām jābūt Jūsu bērna pulksteņa galvenajām funkcijām. Nekoncentrējieties uz pēc iespējas vairākām funkcijām, it īpaši, ja ierīce paredzēta pirmsskolas vecuma bērnam. Pirms izdarāt gala izvēli, noteikti jānosaka vēlamā cena, kas krasi atvieglos izvēli, turklāt tādā veidā Jūs pārāk nenovirzīsieties no izvēlētā budžeta. 

Tagad, kad zināt, kāds viedpulkstenis bērniem piemērots vislabāk, varat izvēlēties savam bērnam piemērotāko - šie un citi gudrie pulksteņi bērniem plašā izvēlē pieejami pie mums, interneta veikalā 220.lv!

Pircējiem patika šis ieraksts

4.6/5
24 Pircēju vērtējumi

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?